• Головна
  • На Донеччині у рази зросли звернення до лікарів щодо психічних розладів
17:40, 4 жовтня 2023 р.

На Донеччині у рази зросли звернення до лікарів щодо психічних розладів

На Донеччині у рази зросли звернення до лікарів щодо психічних розладів

У жителів Донеччини наразі в рази зросли звернення до лікарів з приводу своїх психологічних та психічних розладів.

Про це на брифінгу повідомила регіональна координаторка Всеукраїнської Програми ментального здоров’я «Ти Як», в.о. директора КНП «Психіатрична лікарня Маріуполь» Ілона Кислицька, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу.

«Наразі в рази зросли звернення до лікарів пацієнтів з психологічними і психічними розладами… Які проблеми озвучили фахівці первинної ланки? Лікарі у 60% зіткнулися з пацієнтами, які знаходяться у кризовому стані, з тривожними розладами і депресією, у 40% - з психологічними розладами у дітей і підлітків, у 25% - з пацієнтами з самоушкодженою поведінкою – це самотність, алкогольна залежність», - сказала Кислицька.

Вона повідомила, що зараз лікарі-психіатри та психологи з Донеччини приймають в Обласній клінічній психіатричній лікарні у Слов’янську, у психіатричній лікарні у Краматорську та у релокованій Маріупольській психіатричній лікарні, яка працює в Києві. «Всі лікарні працюють і надають спеціалізовану допомогу», - запевнила лікар.

Вона зазначила, що основний симптом у пацієнтів – це клінічний посттравматичний стресовий розлад.

«Звертаються люди, які пережили стресову ситуацію, люди, які виїжджали з обстрілюваного, окупованого Маріуполя. Вони пережили страх війни, бомбардування, обстріли. Люди, які шли пішки з Маріуполя до Мангуша і далі. Тобто, люди, які отримали велику психологічну травму. У людей залишився страх за життя і своє, і своїх дітей, своїх рідних. У нас є пацієнти, на очах яких гинули чоловіки, батьки, і вони це дуже важко пережили», - пояснила Кислицька.

Вона додала, що у всіх пацієнтів залишилася тривога, є невпевненість у завтрашньому дні, тому що більшість живе десь у хабах, у притулках, не мають свого житла, багато хто втратив і роботу.

За словами Кислицької, через стрес у людей, як правило, загострюються всі хронічні хвороби – чи то язва шлунку, чи то проблеми печінки, чи ще щось. І це на фоні психологічних розладів у людей, які потребують медичної допомоги, корекції та реабілітації.

«Звернення людей дуже зросло. Робота є і ще буде її дуже багато», - підсумувала лікар та підкреслила, що всі українці наразі дуже чекають звільнення наших територій.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Донеччина #Війна #Допомога громадянам #Психологічна пітримка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...