• Головна
  • Таємниці та традиції: Історія та святкування Дня святого Валентина
14:00, 13 лютого

Таємниці та традиції: Історія та святкування Дня святого Валентина

Таємниці та традиції: Історія та святкування Дня святого Валентина

День святого Валентина, який щорічно відзначають 14 лютого, здавна оповитий різними таємницями та легендами його походження.

Історія Дня закоханих:

Історія Дня закоханих така ж суперечлива, як і ставлення до цього свята.

Легенда про святого Валентина стверджує, що під час правління імператора Клавдія ІІ жив молодий, симпатичний та дуже добрий священник, який мирив пари, що посварилися, допомагав складати романтичні послання, а до того ж таємно вінчав закоханих, попри заборону імператора. Клавдій вважав, що люди мають перш за все думати про імперію та військові походи. Завдяки Валентину вони таємно одружувалися. Священника заарештували та стратили, але напередодні він встиг відправити листа доньці наглядача, в яку закохався. Цей лист і став прообразом сучасної валентинки. За ще однією версією, донька тюремника була сліпою, а Валентин завдяки своїм медичним знанням зцілив її.

14 лютого стало Днем святого Валентина у 496 році за наказом Папи Римського.

Історія виникнення валентинки:

Згідно з легендами, давній звичай посилати коханим листівки в День святого Валентина також виник в Середні віки. Найпершою валентинкою у світі вважається записка, відправлена герцогом Орлеанським Карлом​​ в 1415 році. Перебуваючи в англійському полоні після битви під Азенкуром, він нібито надсилав із лондонської в’язниці віршовані любовні послання своїй дружині. Одна з тодішніх “валентинок” нині зберігається в Британському Музеї. Через кілька років після першої валентинки король Генріх V найняв письменника, на ім’я Джон Лідгейт, щоб той склав “валентинку” для Катерини Валуа.

Як відзначають День Валентина у різних країнах світу:

Європейці відзначають День закоханих, починаючи з ХV століття, американці — з кінця XVIII століття. Чи не кожна країна має свої цікаві традиції, пов'язані із Днем закоханих. 

Японія:

Тільки шоколад з його солодким та гірким водночас смаком може розповісти про почуття, вважають японці. Тому в Японії 14 лютого дарують саме шоколад. Причому в цей день дівчата пригощають чоловіків, і найкраще, якщо шоколадні цукерки зроблені власноруч. Така традиція існує з 1958-го року. Цікаво, що є кілька певних різновидів шоколаду: Giri Choco дарують колегам, шефу, знайомим, а Honmei Choco призначений тільки для коханих. Є іще Tomo Choco — шоколад для друзів, котрий куштують разом у дружній компанії.

Італія:

Італійці дарують одне одному торти й солодощі, оздоблені голубами і сердечками, тому в Італії 14 лютого звуть Солодким днем.

Сполучені Штати:

На початку ХІХ століття, коли цукор коштував шалені гроші, серед американців була традиція дарувати коханим марципан. То був дуже коштовний дарунок. З роками, коли солодке стало більш доступним задоволенням, звичай дарувати ласощі набрав обертів. У Америці вигадали робити вітальні написи на солодощах та дарувати червоно-білі льодяники, що символізують водночас пристрасть та чистоту почуттів. У деяких штатах Америки та в Нідерландах у День Валентина жінки можуть запропонувати руку та серце чоловікові. Якщо він відмовить, то має подарувати жінці червону шовкову сукню.

Франція:

Французи вважають, що кращий подарунок — то не солодощі, а коштовності. А ще саме вони вигадали писати валентинки у вигляді чотиривіршів та надсилати їх поштовими голубами.

Фінляндія:

14 лютого в цій країні відзначають День друга та Жіночий день, на кшталт нашого 8 Березня. Тож вітають одне одного не тільки закохані, але й найкращі друзі.

Великобританія:

Англійці вирішили висловити теплі почуття не тільки до людей, але й до своїх улюбленців, адже усі ми дуже любимо домашніх тваринок.

Німеччина:

Педантичні німці вважають, що кохання є не що інше, як легке божевілля. 14 лютого в Німеччині не День закоханих, а День психічного хворого, а святий Валентин — покровитель божевільних. Тож цього дня прикрашають червоними стрічками та повітряними кульками психіатричні лікарні.

Слідкуйте за нашими оновленнями у Viber

Існують і особливі прикмети на 14 лютого:

1. Якщо незаміжня дівчина цього дня помітить двох синичок - вийде заміж за добру й веселу людину, побачить парочку круків - чоловік буде суворим і старшим, а якщо попадуться на очі дві сороки - суджений буде балакучим і злегка легковажним;

2. Хто цього дня закохається - ніколи не розлюбить;

3. Якщо цього дня хлопець подарує квітку дівчині - вона полюбить хлопця;

4. Підбіг собака на вулиці - не думай проганяти, скоро зустрінеш свою половинку;

5. Якщо 14 лютого загадати любовне бажання - воно обов'язково збудеться.

Усе цікаве та найважливіше читайте у нашому Telegram

І, звичайно, головна прикмета дня: якщо закохані дадуть обопільну клятву вірності, то ніщо не зможе зруйнувати цей союз. Тому в День святого Валентина 14 лютого часто одружуються і виходять заміж.

Але попри таємничість походження свята, мільйони людей не пропускають можливість відсвяткувати романтичне свято разом зі своїми коханими та рідними людьми. Адже День святого Валентина – це не лише свято квітів, листівок та подарунків. Це символічний день для вияву трішки більшої уваги та любові тим людям, які перебувають поруч з вами.

Читайте: Скелі, печери і палац - На Буковині буде новий туристичний маршрут

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#день закоханих #14 лютого #Чернівці #Буковина #новини #історія свята
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...