
СТАТТІ
17:31, 18 липня
Навчання у Словʼянську: що зміниться після скасування наказу МОН про дистанційну освіту (ДОПОВНЕНО)
СТАТТІ

Фото згенероване ШІ, 6262
Спірний наказ МОН щодо дистанційної освіти скасовують. Чому це важливо для шкіл Словʼянська — пояснюємо.
Вчора Україна отримала оновлення уряду. Перший віцепремʼєр-міністр Михайло Федоров у зверненні заявив, що наказ Міністерства освіти і науки №1112 буде скасовано вже у пʼятницю — тобто, сьогодні.
Наказ №1112 був виданий МОН у серпні 2024 року, проте мав набрати чинності лише у вересні 2025. Він викликав багато дискусій як в академічному, так і в політичному середовищі через свій зміст.
Що не так із Наказом №1112
Наказ установлював нові вимоги щодо наповненості дистанційних класів: мінімум 20 учнів.
Водночас місцева влада могла зменшити цю кількість:
- до 15 учнів для міст.
- до 10 учнів для тимчасово окупованих і прифронтових територій, сіл та селищ. Це створювало ризики для існування малих шкіл, які не мають достатньої кількості учнів.
Один з народних депутатів Павло Сушко зазначав, що така вимога суперечить Закону України "Про повну загальну середню освіту", в якому передбачено щонайменше 5 учнів.
Крім того, наказ зобовʼязував дітей внутрішньо переміщених осіб навчатися у школах за місцем їхнього фактичного проживання, що могло вдарити по освітніх закладах у їхніх рідних населених пунктах та створити додатковий психологічний тиск на самих учнів.
Михайло Федоров зазначає, що наказ було скасовано через протест громад та представників парламенту.
"Разом з депутатами ми будемо шукати шлях, як досягати цілей і виводити дітей в офлайн, у безпечні школи" — каже Перший віцепремʼєр-міністр.
Федоров підкреслив, що дистанційне навчання не скасовують:
"Навчання в офлайн-форматі можливе лише за гарантій, що життю дітей нічого не загрожує".
Як це позначиться на школах Словʼянська
Якби наказ №1112 не скасували, це могло би призвести до скорочення освітніх закладів у місті через недостатню кількість учнів, особливо з огляду на евакуацію населення.
Начальниця відділу освіти Словʼянської міської військової адміністрації Марина Хохлова у коментарі журналісту 6262 зазначила, що у Словʼянську є навчальні заклади, де в окремих класах була би недостатня кількість учнів:
"Велика кількість людей не знаходиться у громаді — а тому ми розуміли, що можливі скорочення" — зазначає Марина, коментуючи зміст наказу. — "Ми розуміємо, що це вимушений крок, але з іншого боку — хочеться максимально зберегти свій контингент".
Таким чином, наказ міг би позначитися на місцевих школах. Водночас вона додає, що школи працюють над тим, щоб зберегти наповненість класів: "Школи у Словʼянську наразі працюють: набирають учнів, проводять рекламну кампанію. Зарано говорити про це [про кількість шкіл, які постраждали б від скорочень]".
Про можливість переходу до навчання наживо найближчим часом вона говорить обережно: "Офлайн-навчання можливе лише за умови наявності укриття та при покращенні безпекової ситуації. Наразі зарано говорити про таке покращення у місті та області".
Скасування наказу Марина Хохлова оцінює так: "Передбачаються дещо кращі умови для освітніх закладів, які розташовані в таких громадах, як Словʼянська. Будемо працювати — ми розуміємо, що час важкий, воєнні дії накладають свій відбиток, але ми докладатимемо всіх зусиль, щоб надати учням якісні знання".
Доповнено:
Голова Слов’янської військової адміністрації Вадим Лях також прокоментував ситуацію з освітою у громаді. За його словами, школярі Слов’янська зможуть продовжувати навчання у рідних школах онлайн, навіть якщо вони виїхали в інші області.
"Звичайно, офлайн освіта краща і корисніша для дітей. Але наші діти, травмовані війною, як і дорослі, тримаються за своє. Свою школу. Свій клас. Своє місто. Своїх вчителів. Можливо, саме це стає для них точкою опори у жорстокому сьогоденні".
Єгор Варламов
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:22
Вчора
17:00
25 липня
15:10
25 липня
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі