09:10, 16 березня 2016 р.
Не вистачить на депутатів?
Проблема видачі землі бійцям АТО є однієї з наболівших на теренах України. Згідно з законом "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", кожен учасник АТО має право на безкоштовну земельну ділянку. Однак для багатьох це право залишається лише на папері.
Станом на кінець 2015 року із заявами на отримання земельних ділянок різного цільового призначення звернулися майже 25,5 тисяч учасників АТО, інформують у Держземагентві України. Здебільшого учасники АТО просять ділянки для садівництва, ведення особистого селянського господарства та під будівництво житла. Але, на жаль, попит нині не задовольняє пропозицію. Така ситуація залишається майже у всіх областях. Не стала винятком і Донеччина.
26 лютого 2016 року у Святогірській міській раді Донецької області відбулась чергова сесія. На порядку денному було обговорення питання щодо затвердження плану території під дачне будівництво з подальшим виділенням земельних ділянок на ній для учасників антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей. Територія, яку планується під забудову та видачу, знаходиться неподалік санаторію «Зелений гай», який належить до земель рекреаційного призначення.
Проте на сесії обговорення ситуації, що скалалась, викликало багато непогоджень з боку депутатів Святогірської міської ради. Обговорення питання землі, яка повинна бути виділена бійцям АТО, викликала бурхливу реакцію з боку місцевої влади. Вони стверджують, що вказана територія урочища «Дубовий гай» є територією заповідного фонду, а рослинність неначебто внесена до Червоної книги України.
карта
На зроблених фотоматеріалах чітко видно, що територія урочища «Дубовий гай» знаходиться поза межами території, яку необхідно розподілити між учасниками АТО. За словами Святогірського міського голови урочище передано до НПП «Святі гори» і його розподілення не планується, що також підтвердив директор НПП «Святі гори» Приймачук С.І.
карта1
Натомість група депутатів заявляла про доцільність продажу вказаної території під туристичний бізнес, стверджуючи що таке вирішення долі земельної ділянки, сприятиме наповненню місцевого бюджету, як від її продажу, так і від надходження податків від зайняття туристичною діяльністю.
Один із представників місцевої влади був обурений ситуацією, яка склалась. Він заявив, що віддав територію громадян ,мешканці Святогірська та туристи позбавляться єдиного шматка природи у місті. Поведінка одного з депутатів Слов’янської ради, як виявилось, не така вже і благородна та доброзичлива до природи. Він сприяв виділенню таких самих земельних ділянок для членів своєї родини на іншому кінці міста, в сосновому бору поблизу берега р. Сіверський Донець, й тоді його аж ніяк не хвилювало доля зелених насаджень та рослин.
Така поведінка депутатів не може залишити осторонь, оскільки надання або позбавлення статусу учасника бойових дій чи учасника АТО, належить до компетентних органів державної влади, а саме надання таких статусів ґрунтується безпосередньо на нормах законодавчих актів. У разі не погодження місцевих депутатів з тими чи іншими фактами, хотілось попросити їх, реалізовувати своє законне право та звертатись до відповідних органів влади за роз’ясненням або оскарженням, а не займатись популістською діяльністю .
Валерія Чиріна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
19:04, 10 грудня
live comments feed...
Коментарі