• Головна
  • У Слов'янську вимагають встановити двомовні таблички
12:05, 8 квітня 2016 р.

У Слов'янську вимагають встановити двомовні таблички

Голова місцевого осередку Всеукраїнської молодіжної громадської організації Антон Новіков звернувся до міського голови Слов'янська Вадима Ляха з проханням впровадити у нашому місті двомовні адресні таблички.

Минуло вже декілька місяців з того моменту, як 117 вулиць та провулків Слов'янська отримали нові назви. Процес переіменування об'єктів в рамках Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки" був тривалим та емоційним. У липні виповниться рік з того моменту, як почала роботу спеціально набрана комісія з декомунізації, яка передала свої повноваження міському голові. Не дивлячись на такий обсяг часу, на вулицях нашого міста й досі красуються старі порепані таблички з іменами катів коммуністичної епохи. 

На попередньому апаратному засіданні Слов'янського виконавчого комітету на це звернув увагу начальник БТІ Валерій Бондаренко. За його словами, таблички з вже неіснуючими адресами спричинюють неабиякі труднощі для служб, що працюють з документами. Варто зазначити, що при своєму виступі Валерій Вікторович продемонстрував нову табличку для бюро технічної інвентарізації на мові сусідної держави - російській. 

табличка

табличка

Поки реакції місцевої влади по цьому факту не було проявлено, мешканці Слов'янська підготували до Вадима Ляха звернення: 

Шановний Вадиме Михайловичу!

На протязі 2015 – 2016 років на виконання декомунізаційного законодавства України міською владою м. Слов’янська було перейменовано більше ста об’єктів топоніміки, що містила у своїх назвах символіку тоталітарного комуністичного режиму СРСР 1917-1991 років в Україні. Ми вітаємо ці важливі для мільйонів жертв режиму СРСР в Україні зміни.

Однак в місті Слов’янську у зв’язку з цим виникла нагальна потреба заміни та розміщення табличок з новими назвами топонімічних об’єктів міста.

Ураховуючи роль англійської мови як мови міжнародного спілкування, з метою сприяння її вивченню для розширення доступу громадян до світових економічних, соціальних, освітніх і культурних можливостей, які відкриває знання та використання англійської мови, забезпечення інтеграції України до європейського політичного, економічного і науково-освітнього простору, на підтримку програми Go Global, яка визначає вивчення англійської мови одним із пріоритетів стратегії розвитку України, Президент України Петро Порошенко своїм Указом від 16 листопада 2015 року № 641/2015 проголосив 2016 рік роком англійської мови в Україні.

Також у зв’язку з агресією Російської Федерації проти України на Донбасі в даний час в місті Слов’янську, як і в інших містах регіону, працює велика кількість іноземних організацій та журналістів з англомовних країн. Англійська мова є мовою міжнародного спілкування.

Пункт 2 статті 11 Закону України «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики України», визначає, що одним з основних засад зовнішньої політики України «є забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в Європейському Союзі».

У зв’язку з чим просимо розглянути можливість виготовлення двомовних табличок з новими назвами топонімічних об’єктів міста Слов’янська з написанням нових назв не лише українською, але відповідно і англійською мовами.

Щиро очікуємо на позитивне рішення з даного питання.  Зі свого боку ми готові всебічно сприяти в напрямку вирішення даного питання.

Враховуючи вищевказані події, а також найболючі - військові дії під час окупації Слов'янська проросійськими загарбниками влітку 2014 року, було б дуже важливо для подальшого розвитку міста зробити крок до європейського рівня життя. Ще досить важливо прислухатись до Закону України:

Відповідно до ст. 10 (Розділ І — "Загальні засади") Конституції України українська мова є єдиною державною мовою України.

Стаття 10. Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом.

Окрім того ще шість статей Основного закону України — 11, 12, 92, 103, 127 та 148 — теж певною мірою стосуються функціонування української та інших мов в Україні та мовних потреб українців, що мешкають поза межами України.

Стаття 11. Держава сприяє консолідації та розвиткові української нації, її історичної свідомості, традицій і культури, а також розвиткові етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності всіх корінних народів і національних меншин України.

Сподіваємось, що реакції місцевої влади ми почуємо найближчим часом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #таблички #двуязычные #декоммунизация #переименование #требование #закон #Вадим Лях
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...