Стан демократії у Слов’янську

Процес демократизації та демонополізації міст східного регіону не просто триває, а набирає потужних обертів. Триєдинство бізнесу влади та силових структур вже припинило свою існування як таке. Хоча часткова монополія бізнесу і влади ще існує в певних містах Донбасу. Поруч з тим розвиток громадянського суспільства та політичної еліти переходить на новий виток розвитку. Тепер на політичну арену виходять нові, не чисельні демократичні партії, що мали змогу зайти в міські та районні ради на осінніх виборах 2015 року.

Слов’янськ можна вважати одним з передових міст, що цілеспрямовано рухається у напрямку реформ та децентралізації. Поруч із запровадженням інструментів взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості – електронних петицій, системи електронних закупівель Prozorro, починають розвиватися набагато серйозніші процеси.

Так нові партії, що потрапили до міської ради починають не лише вирішувати локальні соціальні проблеми, а й впливати на значно серйозніші питання як розвиток громади, якість комунікації місцевого самоврядування та громадськості, подолання корупції та інші демократичні зміни. Прикладом такого впливу є написана фракцією «Самопоміч» та прийнята міською радою комплексна програма «Відкрита влада. Прозоре місто».

Метою програми є створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства та зміцнення демократії, забезпечення всебічного захисту прав і свобод громадян. Програма є комплексною, а тому включає в себе понад тридцять положень до реалізації. Ці положення будь нести як інформаційних характер, так і практичний.

Важливим інформаційним аспектом програми є оновлення сайту міської ради. Адже зараз він є лише формальністю, яку вимагає закон та майже не несе інформаційного навантаження, або ж зроблений таким чином, що надто складний для користування.


Новий сайт матиме низку нових корисних розділів, серед яких веб- сервіс «Міський контакт-центр», а також сервіс «Ваш депутат». Інтеграція цих двох сервісів надасть можливість депутатам бачити режимі онлайн перелік звернень виборців свого округу та порушені ними питання або пропозиції. А інтеграція з системою голосування «Віче» дозволить отримувати показники їх відсутності на пленарних засіданнях.

Цей сервіс стає дієвим інструментом для забезпечення відкритості та прозорості діяльності депутатського корпусу. Також на оновленому сайті можна буде знайти «Електронну мапу доступності для осіб з інвалідністю», а також сервіс «Відкритий бюджет», де можна буде прослідкувати всі доходи та видатки міського бюджету.

Серед нових положень планується додати і альтернативний варіант бюджету бюджету участі – «Громадські проекти місцевого розвитку», що дасть змогу громадськості подавати на розгляд міській раді власні проекти та за підтримки громади проект може бути профінансований та реалізований.

Окрім оновлення та запровадження інформаційної відкритості та прозорості міської ради, проект передбачає і ряд заходів практичного характеру. Важливим та болючим для міста є питання діяльності органів самоорганізації населення, так звані квартальні. Прийнята програма передбачає не лише якісний та кількісний склад органів самоорганізації, а й зміну їх юридично-правових повноважень. Головним завданням таких реформ буде зміна адміністративної функції (видача довідок і т.д.) до більш практичної – вирішення реальних проблем громадян.

Також програмою передбачається і залучення молоді до місцевого самоврядування, тим самим виховати в них свідоме ставлення до свого майбутнього та своєї країни. Програма «Відкрита влада» є освітньою та має за мету залучити молодь загальноосвітніх, професійно - технічних та вищих навчальних закладів до дорадчих органів місцевого самоврядування. Також планується зміна і освітніх планів, з відповідним напрямком, а також проведення відкритих дверей міської ради для школярів.

Важливим аспектом реалізації цієї програми є той факт, що значна частина зазначених положень потребує лише бажання міського голови, депутатів, а також виконавчого комітету, та не потребує жодних фінансових вливань.

Комплексна програма «Відкрита влада. Прозоре місто» є не лише гарним кроком у реформуванні місцевої влади. Програма є чудовим прикладом змін країни в цілому. Адже ще рік назад було складно собі уявити, що до міської ради зайдуть нові політичні демократичні сили та запустять процес конкуренції у політичній сфері. А про те, що маленькі партії зможуть проштовхувати процес демократизації та відкритості влади, було взагалі просто фантастикою. Та, як ми бачимо на прикладі Слов’янська, країна повільно, але змінюється.

"Сильні громади Донеччини"

Славянск новости горсовет демократия Prozzoro партии закупки депутаты
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
211 просмотров в октябре
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Криминал
Высушенные кусты конопли и измельченное наркотическое вещество 41-летний мужчина прятал в хозяйственной постройке и гараже. Все изъятое было направлено на экспертизу. Правонарушителю грозит до 3 лет лишения свободы. Участковым офицерам полиции поступила информация о том, что в одном из частных домов в поселке Рай-Александровка хранятся наркосодержащие растения. По решению суда по указанному адресу был проведен обыск, во время которого были обнаружены и изъ...
Общество
Кабинет министров Украины на экстренном заседании 19 октября принял решение о повышении цены на газ для населения на 23,5% с 1 ноября  – в рамках исполнения взятых на себя Украиной обязательств перед Международным валютным фондом (МВФ). Глава правительства Владимир Гройсман в очередной раз подчеркнул, что не может предотвратить поднятие цен на газ для населения, которое является одним из условий МВФ для выделения Украине очередного кредита. "Цены с 1 ноябр...
Общество
Украинским хакерам удалось получить доступ к отдельным российским пропагандистским ресурсам. Как следует из информации в блоге Cyber на платформе Энигма, благодаря полученным данным, всплыли интересные подробности проведения концерта, который будет транслироваться 20 октября на телеканале "Интер" по случаю празднования 22 годовщины со дня его основания Согласно сценарию, руководство телеканала "Интер" подготовило феерическое "театральное представление" о я...
Криминал
Огромная трагедия случилась сегодня в 6 утра для всех любителей программы "Дизель Шоу" и отдельно профессионализма Марины Поплавской. Автобус с актерами двигался по трассе Киев-Чоп. Водитель не справился с управлением и влетел в грузовик который ехал впереди. Стрелка спидометра автобуса застыла на отметке 100 км/ч. На переднем сидении автобуса сидела Марина Поплавская от столкновения ее выбросило из автобуса. Шансов выжить у актрисы не было. Егор Крутоголо...
Общество
Толик Адаменко которого 4 октября покусала собака вернулся с больницы домой. По словам бабушки Елены Штепы, трагедия произошла днем. Мама с сыном пришли в гости к тете, где уснули. Ребенок сам встал открыл закрытую на щеколду дверь и вышел во двор.  Во дворе на цепи сидел пес. Вероятно малыш подошел слишком близко к чужой собаке. И та на него накинулась.  После нападения у малыша полностью отсутствует правая ушная раковина и частично отсутствует левая. Так...
Общество
Синоптики на следующую неделю обещают дожди до самых выходных. На сегодня и завтра обещана облачная погода воздух прогреется до + 21. Предупреждают о высокой пожарной опасности.  А после выходных нас ожидают осадки на протяжении всей рабочей недели температура поднимется максимально до + 17. В среду ожидается под вечер максимально сильный дождь и ветер. На следующие выходные погода снова наладится и выглянет солнышко.
Криминал
Водители нарушившие закон были оштрафованы за парковку автомобилей на местах, предназначенных для людей с инвалидностью. 19 октября в Славянске патрульная полиция провела проверку по недопущению остановки или стоянки транспортных средств на местах, предназначенных для граждан с особыми потребностями. По улице Университетской и на Привокзальной площади были обнаружены нарушители. На них был составлен протокол согласно ч.5 ст.122 КУоАП за остановку или стоян...
Общество
По результатам первого этапа верификации субсидиантов Правительство изменило условия оформления субсидии. Изменения в оформлении субсидии внесены Кабинетом Министров Украины в Постановление №329. С 1 октября 2018 года при расчете субсидии не учитываются в совокупном доходе уплаченные алименты и специальная дотация за выращивание молодняка крупного рогатого скота, которая в год составляет до 2500 гривен за голову. Субсидию могут получить те граждане, у кото...
Экология
В новой электронной петиции предлагают радикально бороться со сжигателями листьев. Однако в тексте петиции нет ни слова о смертной казни или других незаконных мерах борьбы с теми, кто сжигает листья. Вместо этого предлагается провести комплекс мероприятий для решения проблема в рамках закона. "Наступила осень и многие недобросовестные граждане начали сжигать опавшие листья. Доходит до того, что в некоторых районах едкий туман от дыма местами стоит круглосу...