11:41, 23 травня 2016 р.
Стан демократії у Слов’янську
Процес демократизації та демонополізації міст східного регіону не просто триває, а набирає потужних обертів. Триєдинство бізнесу влади та силових структур вже припинило свою існування як таке. Хоча часткова монополія бізнесу і влади ще існує в певних містах Донбасу. Поруч з тим розвиток громадянського суспільства та політичної еліти переходить на новий виток розвитку. Тепер на політичну арену виходять нові, не чисельні демократичні партії, що мали змогу зайти в міські та районні ради на осінніх виборах 2015 року.
Слов’янськ можна вважати одним з передових міст, що цілеспрямовано рухається у напрямку реформ та децентралізації. Поруч із запровадженням інструментів взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості – електронних петицій, системи електронних закупівель Prozorro, починають розвиватися набагато серйозніші процеси.
Так нові партії, що потрапили до міської ради починають не лише вирішувати локальні соціальні проблеми, а й впливати на значно серйозніші питання як розвиток громади, якість комунікації місцевого самоврядування та громадськості, подолання корупції та інші демократичні зміни. Прикладом такого впливу є написана фракцією «Самопоміч» та прийнята міською радою комплексна програма «Відкрита влада. Прозоре місто».
Метою програми є створення сприятливих умов для розвитку громадянського суспільства та зміцнення демократії, забезпечення всебічного захисту прав і свобод громадян. Програма є комплексною, а тому включає в себе понад тридцять положень до реалізації. Ці положення будь нести як інформаційних характер, так і практичний.
Важливим інформаційним аспектом програми є оновлення сайту міської ради. Адже зараз він є лише формальністю, яку вимагає закон та майже не несе інформаційного навантаження, або ж зроблений таким чином, що надто складний для користування.
Новий сайт матиме низку нових корисних розділів, серед яких веб- сервіс «Міський контакт-центр», а також сервіс «Ваш депутат». Інтеграція цих двох сервісів надасть можливість депутатам бачити режимі онлайн перелік звернень виборців свого округу та порушені ними питання або пропозиції. А інтеграція з системою голосування «Віче» дозволить отримувати показники їх відсутності на пленарних засіданнях.
Цей сервіс стає дієвим інструментом для забезпечення відкритості та прозорості діяльності депутатського корпусу. Також на оновленому сайті можна буде знайти «Електронну мапу доступності для осіб з інвалідністю», а також сервіс «Відкритий бюджет», де можна буде прослідкувати всі доходи та видатки міського бюджету.
Серед нових положень планується додати і альтернативний варіант бюджету бюджету участі – «Громадські проекти місцевого розвитку», що дасть змогу громадськості подавати на розгляд міській раді власні проекти та за підтримки громади проект може бути профінансований та реалізований.
Окрім оновлення та запровадження інформаційної відкритості та прозорості міської ради, проект передбачає і ряд заходів практичного характеру. Важливим та болючим для міста є питання діяльності органів самоорганізації населення, так звані квартальні. Прийнята програма передбачає не лише якісний та кількісний склад органів самоорганізації, а й зміну їх юридично-правових повноважень. Головним завданням таких реформ буде зміна адміністративної функції (видача довідок і т.д.) до більш практичної – вирішення реальних проблем громадян.
Також програмою передбачається і залучення молоді до місцевого самоврядування, тим самим виховати в них свідоме ставлення до свого майбутнього та своєї країни. Програма «Відкрита влада» є освітньою та має за мету залучити молодь загальноосвітніх, професійно - технічних та вищих навчальних закладів до дорадчих органів місцевого самоврядування. Також планується зміна і освітніх планів, з відповідним напрямком, а також проведення відкритих дверей міської ради для школярів.
Важливим аспектом реалізації цієї програми є той факт, що значна частина зазначених положень потребує лише бажання міського голови, депутатів, а також виконавчого комітету, та не потребує жодних фінансових вливань.
Комплексна програма «Відкрита влада. Прозоре місто» є не лише гарним кроком у реформуванні місцевої влади. Програма є чудовим прикладом змін країни в цілому. Адже ще рік назад було складно собі уявити, що до міської ради зайдуть нові політичні демократичні сили та запустять процес конкуренції у політичній сфері. А про те, що маленькі партії зможуть проштовхувати процес демократизації та відкритості влади, було взагалі просто фантастикою. Та, як ми бачимо на прикладі Слов’янська, країна повільно, але змінюється.
"Сильні громади Донеччини"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
17:08
Вчора
16:10
Вчора
13:19
Вчора
12:42
Вчора
09:45
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
22:10, 26 вересня
09:48, 29 вересня
09:48, 29 вересня
09:48, 29 вересня
live comments feed...
Коментарі