• Головна
  • Хороша міна при поганій грі, або як у Слов’янську писали стратегічний план розвитку
09:12, 9 червня 2016 р.

Хороша міна при поганій грі, або як у Слов’янську писали стратегічний план розвитку

В Слов’янську вирішили скласти стратегічний план розвитку до 2020 року. Він необхідний для цілісного бачення майбутнього міста. Визначає шлях та головні пріоритети розвитку громади.
Процес написання стратегії розвитку міста стартував і у Слов’янську нещодавно.

Так, 20 квітня 2016 року на сайті міської ради з’явилося оголошення про те, що міська рада починає процес написання стратегії розвитку міста, та склад робочої групи. Міська рада пропонувала надсилати свої побажання та зауваження щодо складу робочої групи на адресу міської ради.

Хороша міна при поганій грі, або як у Слов’янську писали стратегічний план розвитку, фото-1

Після того, як ця інформація була опублікована на місцевих ЗМІ, громадські активісти та рух «Сильні громади» звернулися до міської ради з проханням розширити робочу групу. Адже задля ефективної роботи до її складу мають входи представники різних сфер, і громадськості зокрема.

Реагувати нас змусив склад робочої групи, який більш, як на 2/3 складався з представників місцевої ради. Було запропоновано включити до складу групи і освітян, і представників культурного сектору, і громадськість. Після звернення активісти отримали запрошення до написання стратегії розвитку міста. Та як вийшло, це було далеко не обговорення майбутнього громади.

13401347_493153617552557_1386624022_n

В запланований день, 30 травня, ГО «Комітет виборців» проводив тренінг «Стратегія розвитку об’єднаної територіальної громади. Напрямки та цілі розвитку».

Підготувати людей до такої складної речі, як написання стратегії розвитку міста, справа хороша. І тому на тренінг були запрошені всі, хто мав би брати участь у написанні стратегії. Та прийшовши туди, запрошені активісти не побачили ані міського голову, ані керівників відділів. Не наважилися прийти навіть місцеві депутати. Такий стан речей викликав логічні запитання щодо об’єктивності того процесу, що відбувається, адже всім запрошеним було анонсовано саме процес написання стратегії розвитку міста.

Заступник міського голови намагалася запевнити нас, що всі, хто наразі бере участь у тренінгу в обов’язковому порядку будуть зараховані до складу робочої групи. Під час цього тренінгу став відомим і той факт, що питання написання стратегії піднімають не вперше. І що в місті відбувається серія тренінгів з написання стратегії розвитку міста, а навчання, що відбулося в кінці травня є другим . Перший проходив також у стінах міської ради, але жодних оголошень, запрошень чи інформації на сайті не було.

Отже, дуже дивно і підозріло виглядає ситуація з написанням стратегії розвитку міста. Коли на навчання з формування стратегічного плану приходить лише невеличка купа активістів. А представники місцевого самоврядування, які в більшості з жовтня 2016 року виконують свої повноваження і не мають серйозного досвіду, не бажають вчитися таким важливим речам.

Також дивує, що невеличку групу активістів запевняли, що це і є робоча група з написання стратегічного плану. Виходить, якби не активність громадян, то сама стратегія була б написана в одному з кабінетів міської ради та була презентована, як колективний документ? А ми і далі слідкуватимемо за цим явищем. Адже вважаємо, що вміння колективно написати стратегічний план визначає якість і ефективність роботи влади.

Сильні громади Донеччини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #сильні громади донеччини #горсовет #план розвитку #тренінг
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...