До двадцятирічного ювілею Храму "Всіх Святих" УПЦ Київського Патріархату в Слов'янську

"26 червня  2016 року храм "Всіх Святих" Української Православної Церкви Київського Патріархату відзначає свій двадцятилітній ювілей. Це 20 років сумлінного служіння громаді нашого міста Слов'яська. Користуючись нагодою, хочу запросити всіх  вірян міста до нас у церкву на святкування  ювілейного дня створення нашого храму, а також з нагоди 20-річчя нашої громади в Слов'янську, користуючись наданою мені можливістю, дозвольте підвести корокий підсумок 20-річчя діяльності нашої Української церкви в Слов'янську", - повідомляє настоятель Всіхсвятської парафії УПЦ КП міста Слов'янська отець Володимир Кабанець у своєму блозі на сайті 6262.com.ua.

Українська Православна Церква  Київського Патріархату є  спадкоємицею давньої української церкви  - Київської митрополії.  Вона пройшла через терни страждань всіх  історичних подій, що були в усіх попередніх віках. Особливо важко їй було у 20-му сторіччі  з часу жовтневого перевороту 1917 року. І от, після 70-літнього лихоліття, радянський злочинний режим  пав. Після відновлення незалежної Української держави питання єдності православ’я  на  її території стало як ніколи актуальним. У 1992 році, 25-26 червня  відбувся  історичний  Всеукраїнський Православний Собор, на якому делегати від усіх єпархій України одностайно ухвалили рішення про об’єднання  Української Православної Церкви та Української Автокефальної Православної Церкви  в єдину Українську Православну Церкву  Київського Патріархату.

Патріархом Української  Православної  Церкви  Київського Патріархату (УПЦ  КП)  став Мстислав (Скрипник), після його смерті був обраний Володимир (Романюк), його поховання біля Софії Київської ознаменувалось трагічними подіями.

В цьому році  будемо відзначати 24-річчя від створення цієї церкви.

20 жовтня 1995 року, на благодатний  Київський престол, Патріархом Київським та всієї Руси-України було обрано митрополита Філарета, ієрарха, який має високу освіту, великий досвід архіпастирського служіння. Цей рік є ювілейний для його Святості – виповнюється 50 років нелегкого архієрейського служіння на Київській кафедрі, починаючи з  14 травня 1966 року, коли він був призначений Екзархом Київської  Митрополії. Для сьогодення – це людина-епоха, одна із самих визначних  постатей у новітній історії України. Я вважаю, важко переоцінити вклад нашого Святійшого Патріарха Філарета у той розвиток і статус, яким зараз наділена УПЦ КП в Україні.

Невдовзі, після створення УПЦ КП, була заснована парафія  Всіх Святих УПЦ КП. Засновником її був архимандрид Валентин (Кольченко), людина, яка заслуговує на особливу повагу. Цей священик знав особисто Святійшого ще до його Патріаршества.

Він був один із перших на  Слов’янщині, хто почав відкривати українські православні приходи.

Першим був відкритий приход Св. Андрія Первозваного, а  потім і наша парафія Всіх Святих. Офіційно вона була зареєстрована у 1996 році і цього року нашій парафії – 20 років. Невдовзі, після відкриття,  нашу церкву відвідав сам Святійший Патріарх Філарет та особисто освятив будівлю для  богослужіння, його благословенна молитва відчувається до нині.

Будинок для богослужіння по вулиці Шевченка був наданий однією побожною старенькою жінкою на ім’я Ольга, її син Анатолій Думан подарував будинок і землю парафії Всіх Святих  УПЦ КП.

З 1996 року до 2003 року священнослужіння в парафії проводив священник Олександр (Гребенюк), людина побожна і дуже скромна. З 2003 року і до цього дня настоятелем приходу Всіх Святих є я, священник Володимир (Кабанець).

Кабанець

Походженням я з Луганщини, закінчив Київську духовну семінарію, опісля був направлений у Слов’янськ.  З 2003 по 2013 рік наше парафіяльне життя проходило відносно спокійно, богослужіння, проповіді – служили справі духовного і патріотичного виховання наших парафіян і тих, хто відвідував богослужіння. В нашому храмі мовою богослужіння є українська мова. Доречі  нещодавно, 24 травня, відзначався  день пам’яті  Св. Кирила та Мефодія, учителів Слов’янських. Ці люди провели своє життя в боротьбі за те, щоби в храмі проводились богослужіння  українською мовою.

Однак події  кінця  2013 – початку 2014 років стрімко змінили життя нашої парафії. У квітні 2014 року   Слов’янськ був окупований, але наш храм не припиняв богослужіння, в т.ч і на Великдень. Через деякий час озброєні люди у балаклавах увірвались у двір храму (шукали Правий сектор), але не знайшовши, почали звинувачувати нашу церкву та її Предстоятеля  Патріарха  Філарета, називаючи нас ворогами своєї влади. Під час окупації наші прихожани допомагали військовим їжею, водою, ризикуючи життям, виїжджаючи на блокпости. Велика подяка нашим парафіянам за підтримку нашого храму, особливо пані Галині Костянтинівні, вона є незмінною помічницею. Через деякий час прийшлося виїхати з міста, бо загрожувала небезпека для прихожан і кліру  через  посилення  обстрілів.

Протягом цих двох років наша парафія духовно підтримувала наших військових, які звільнили наше місто та продовжують захищати його та всю країну. На великі свята – Великдень, Водохреща, Трійця, Різдво - проводимо богослужіння  серед наших воїнів, даруємо натільні хрестики, молитовники і постійно молимось за них під час богослужіння.

Кабанець з військовими
Отець з військовими

У грудні 2015 року у нашому храмі відбувались релігійні заходи з нагоди привезення ікони Св. Великомучениці Варвари з часточкою її мощей. Цю ікону подарували військові на наше Слов’янське Благочиння.

Цьогоріч, як і в попередні роки, після проведення богослужіння на Великдень, я відвідував військових на блокпостах та військових частинах: освячував паски та страви, благословляв наших воїнів, щоби вони залишились живими, окроплював освяченою водою приміщення, де вони живуть, харчуються, автомобілі та техніку. На поминальні дні я виїжджав до пам’ятного хреста, який встановлено на місці загибелі двох наших українських десантників із 95 бригади, підступно вбитих загарбниками  в селищі Андріївка на мосту, там була проведена панахида.  Так само, була проведена поминальна панахида за загиблими членами екіпажу гелікоптера наших Збройних сил, що був збитий окупантами над Слов’янськом. Ми завжди підносимо наші молитви за Україну та за наших українських воїнів – захисників нашого народу.

Панахида

Також наш  приход  Всіх Святих протягом цих 20 років робив і продовжує робити все можливе для допомоги нужденним людям, вимушеним переселенцям, бо ми самі були в такому ж становищі 2 роки тому.

Особливо хочеться сказати за нашого керівника Донецької Єпархії Архієпископа Донецького та Маріупольского Владику Сергія. Будинок Милосердя, яким він керував, залишився на окупованій території. Та Владика не залишив опіки над ним, турбується та допомагає до сих пір. Він є Головою Національного Служіння і проводить широку благодійну діяльність для допомоги тимчасово переміщеним особам, пораненим із зони АТО, його доброго серця вистачає на величезну кількість людей. Загальною  справою  допомоги та благочинності  проникнута вся наша релігійна громада.

Наша парафія підтримує тісні зв’язки з патріотичною громадою «Всеукраїнське об’єднання «Просвіта», з її керівником Володимиром  Федоровичем  Савенком. Ми приймаємо участь в усіх національно - культурних заходах: день народження та перепоховання Тараса Шевченка, День незалежності, Св.Покрови і багато інших.

Культурна діяльність

Українська  Православна  Церква  Київського Патріархату налагодила терпимі стосунки зі всіма конфесіями та церквами, а прикладом духовного єднання для нас усіх є діяльність нашого Святійшого Патріарха Філарета.

Завдання нашої парафії, як і завдання всякої християнської громади і православної церкви хрестової в Слов'янську є  духовне збагачення віруючих. Воно полягає в тому, що людина стає більш  добрішою, справедливою і, маючи віру в Господа Ісуса Христа, осягає царство небесне. Любити Бога, Батьківщину, громаду – ось те, чого ми вчимо і що проповідуємо. Людина, яка буде мати в собі такі якості, буде сумлінним  громадянином  і тоді Україна наша буде процвітати. Наш приход і надалі буде все робити для того, щоб ці якості духовні були на високому рівні.

Предстоятель нашої  Української  Православної  Церкви  Київського Патріархату Святійший  Патріарх Філарет служить справі відродження національної духовності, об’єднанню українських віруючих  в єдину помісну православну церкву. Його 50-літнє Архієрейське служіння є прикладом служінням людям і нашій Україні. І зараз настала гарна нагода – йдуть перемовини, підтримані на рівні держави,  зі Вселенським Патріархом  про надання Томосу про Автокефалію Української  Православної  Церкви  Київського Патріархату. Об’єднання церкви в Україні – шлях довгий та тернистий, але, маючи віру і надію в це, ми досягнемо цієї мети. Віримо - одному народу – одна помісна українська православна церква!

З великою християнською любов'ю до нашого міста Слов'янська і України, настоятель храму "Всіх Святих" Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрей Володимир (Кабанець).

УПЦ КП Патріарх Філарет автокефалія
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
З 22 по 24 березня 2019 року у м. Слов’янську пройшов І Регіональний Форум «Розвиток Донеччини за участі молоді» проведений ГО «Молодь Сходу України» спільно з Представництвом «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу» в Україні та Білорусі. У Форумі взяли участь понад 30 учасників, це були голови, заступники голів та члени громадських організацій, представники молодіжних центрів та платформ, студенти закладів вищої освіти та соціально-активна молодь міст Слов’я...
Культура
У цю суботу в Центральній бібліотеці міста Слов’янска відбулась унікальна подія - "тиха вечірка". У бібліотеці повинна бути тиша. Але одночасно бібліотека - це культурний центр, де складно промовчати. Тому, було прийнято рішення влаштувати тут "тиху вечірку" - у навушниках.  Команда з Радіо Сковорода забезпечила онлайн-трансляцію через додаток по всіх бібліотеках, які приєдналися до вечірки. А радіодіджей підибрав найкрутіші треки. Присутність одного з най...
Общество
Шукаєте роботу? Тоді вам стане в нагоді інформація від Слов’янського міського центру зайнятості.  Актуальні вакансії у Слов’янську станом на 25 березня: ✅ муляр✅ двірник✅ штукатур✅ слюсар-сантехнік✅ оброблювач птиці✅ бухгалтер✅ економіст з праці✅ інженер з нормування праці✅ верстатник широкого профілю✅ монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій✅ випалювач фарфорових та фаянсових виробів✅ вантажник✅ прибиральник територій✅ слюсар з ремонту р...
Общество
В Украине на следующей неделе состоятся выборы президента. Газеты, сайты, экраны телеканалов и социальные сети пестрят предвыборными обещаниями.   Кто же он такой, президент, и какие функции на него возложены?  Обязанности Президента подробно значатся в Конституции Украины. Но, постараемся коротко о главном. Президент является Верховным главнокомандующим Вооруженными силами, гарантом государственного суверенитета, территориальной целостности государства, с...
Происшествия
За втручання прокуратури поновлено майнові права 7 неповнолітніх вихованців санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації «Смарагдове місто». У зв’язку із добровільним виконанням вимог Слов’янської місцевої прокуратури рішенням Донецького окружного адміністративного суду закрито провадження у справі за позовом прокуратури до Лиманської міської ради та виконавчого комітету Служби у справах дітей Лиманської міської ради про визнання протиправною безді...
Общество
Сегодня была зарегистрирована еще одна петиция в сфере "Благоустройство и строительство". В новой петиции пишут, что стадиону в микрорайоне Химик необходимо освещение на входе и вдоль беговых дорожек для занятий спортом в ночное время. Поддержать петицию можно по ссылке. Читайте также: В Славянске снова просят отремонтировать остановку "Музей"
Криминал
В результате бытового конфликта 28-летний житель поселка Былбасовка попал в больницу с ножевым ранением спины и щеки. В Славянский отдел полиции поступило сообщение от врачей, что в хирургическое отделение доставлен мужчина с ножевым ранением. Выяснилось, что потерпевший вместе со знакомым распивали спиртные напитки. Во время внезапного бытового конфликта 28-летний мужчина нанес потерпевшему телесные повреждения: многочисленные гематомы и ножевые ранения....
Общество
Департаментом по вопросам гражданской защиты, мобилизационной и оборонной работы Донецкой облгосадминистрации предупреждает о плановой проверке систем оповещения. 27 марта с 14 часов до 14.30 будет проводиться плановая техническая проверка территориальной автоматизированной системы централизованного оповещения Донецкой области с включением уличных электросирен и трансляцией по телерадиоприемникам речевой информации в сфере гражданской защиты. Во время пров...
Криминал
Заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції України Максим Цуцкірідзе розказав про найпоширеніші схеми підкупу виборців в Україні. Всього з початку виборчої кампанії слідчі поліції відкрили 193 кримінальних провадження за порушення у цій сфері.  Як розказав Максим Цуцкарідзе, найпоширеніших схем підкупу виборців - чотири. «Перша схема – збір анкетних даних громадян під приводом проведення соціальних опитувань, анкетувань. Парале...
Спец проекты