• Головна
  • Поліцейські закликають стерегтися шахраїв: найбільш поширені способи обману
13:25, 13 липня 2016 р.

Поліцейські закликають стерегтися шахраїв: найбільш поширені способи обману

Продаж дитячого велосипеду, ліків або побутової техніки – зловмисники не цураються жодних «приманок», аби виманити у довірливих громадян гроші. Навіть, якщо вони останні.

Всього від початку року поліцейські Донеччини відкрили 1241 кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. «Колесо» зловмисники не винаходять, використовуючи вже відомі способи обдурити людину.

Тільки минулого тижня мешканка Слов’янська віддала шахраям 8 тисяч гривень. Жінка вважала, що таким чином рятує сина від кримінальної відповідальності: їй зателефонував «співробітник поліції» і повідомив, що хлопець скоїв ДТП. Тільки після того, як довірлива мешканка перевела на банківський рахунок невідомому гроші, вона вирішила зателефонувати синові, а коли він відповів, що з ним все гаразд, – до поліції.

А у Костянтинівні жінка думала, що купує дитячий велосипед, а виявилося – просто віддала свої гроші чужій людині. Постраждала домовилися про покупку через інтернет та погодилися на 100%-ку передоплату. У результаті – ані покупки, ані грошей.

Така сама доля чекала одразу трьох мешканців Покровська, які «клюнули на гачок» зловмисників. 27-річна жінка таким чином «купила» косметологічне крісло, ще «вигідні покупки» здійснили два покровчанина.

Продовжує втримувати «популярність» й шахрайські смс-повідомлення. Зловмисники грають на емоціях мешканців Донеччині, які вірять в те, що нізвідки виграли автівку чи квартиру, чи будь-який інший подарунок. Не замислюючись, переводять так само в нікуди свої збереження, сподіваючись на краще.

Поліцейські закликають громадян бути пильними, не купувати «кота в мішку» та не вірити у «подарунки», «сюрпризи», «призові розиграші», які надходять від сумнівного джерела. Не впускайте в свій дім незнайомців, які представляються соціальними працівниками, не вірте «дзвінкам поліцейських» із вимогою викупу та не видавайте телефонним «працівникам банку» свої особисті дані. Пам’ятайте: зловмисники грають вашими емоціями та почуттями, намагайтеся не піддаватися паніці, зберігайте спокій та залишайтеся розсудливими. Якщо ви або ваші знайомі стали жертвою зловмисників чи навіть просто запідозрили, що вас намагаються обдурити, – негайно звертайтеся до поліції.

102 – спецлінія поліції

 Відділ комунікації ГУНП

в Донецькій області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #регіон #шахраї #зловмисники #гроші #обман
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...