• Головна
  • Гроші в тіні: бюджетні організації Слов'янська приховують фінансову звітність
Реформи в Україні
20:47, 1 серпня 2016 р.

Гроші в тіні: бюджетні організації Слов'янська приховують фінансову звітність

Реформи в Україні

30 вересня 2015 року Верховна Рада прийняла закон «Про відкритість використання публічних коштів», відповідно до якого в Україні запрацював спеціальний веб-портал Є-Data, на якому оприлюднюється вся інформація про використання публічних коштів. Тестовий режим роботи порталу E-Data закінчився і з 1 липня всі розпорядники бюджетних коштів мали би зареєструватися та надавати інформацію про укладенні договори і показувати рух бюджетних коштів. Аналітики руху «Сильні громади» вирішили перевірити, чи всі розпорядники бюджетних коштів Слов’янської міської ради дотримуються законодавства України та оприлюднюють передбачені законом договори та звіти на  веб-порталі Є-Data.

Для початку аналітики «Сильних громад» зробили запит на доступ до публічної інформації до Слов'янської міської ради, в якому запитали коди ЄДРПОУ всіх розпорядників бюджетних коштів, які підпорядковані Слов’янській міській раді. Наразі нам відомо про існування 51 такого розпорядника, серед яких самостійні структурні підрозділи міської ради, комунальні підприємства, заклади та установи.

 
Запит ЄДРПОУ

Проте, як показав моніторинг, не всі ці розпорядники виконали вимогу закону та зареєструвалися на порталі E-Data.

Зокрема, не зареєструвалися на порталі E-Data та досі не опублікували свої договори та звіти такі важливі комунальні підприємства Слов’янська, як Слов'янське управління капітального будівництва,  Словміськводоканал, Парк культури і відпочинку, Контора похоронного обслуговування, Бюро технічної інвентаризації, ЖЕК №6, а також комунальне підприємство «Комсервис». Варто зазначити, що деякі з ціх підприємств є досить великими розпорядниками бюджетних коштів та фінансуються за рахунок коштів платників податків. Однак, ознайомитися з їх фінансовою документацією наразі неможливо, тому нам доведеться зробити запити на доступ до публічної інформації, затребувавши необхідну документацію цих підприємств.

Не зареєструвалися та не створили «особисті кабінети» також і комунальні заклади Слов'янська, зокрема, Слов'янський краєзнавчий музей, Міська дитяча лікарня, Централізована система публічних бібліотек, Центр культури і довкілля, Школа мистецтв міста Миколаївка та Музична школа міста Святогірська.

СУКС

СУКС

Слов'янське управління капітального будівництва, через яке проходять мільйони гривень не виконало закон та не зареєструвалося в системі E-Data.

Водоканал

КП «Словмісьководоканал» також відсутнє в системі E-Data. Відстежити договори і звіти цього підприємства також неможливо.

Загалом не зареєструвалися в системі та не створили «особистого кабінету» в E-Data 16 комунальних організацій з п’ятдесяти однієї. Однак 35 розпорядників бюджетних коштів все ж зареєструвалися на порталі E-Data, проте не всі з них оприлюднюють дані у повному обсязі. Деякі не оприлюднюють жодних даних.

До прикладу, КП «Водозниження» зареєструвалося в системі, проте не внесло до системи жодних даних. Таким самим чином вчинили ЖЕК №7, №4 і №1, КП «Зовнішнє освітлення», КП «АТП 052814», відділ охорони здоров'я, КЗ «Слов’янський міський центр здоров’я», КЗ «Центр медичної статистики», КЛПЗ «Стоматологічна поліклініка», ДЗ «Вузлова лікарня станції Слов’янськ», КЛПЗ «Міська клінічна лікарня», Комунальний заклад «Слов’янський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Комунальний початковий спеціалізований мистецький навчальний заклад «Школа мистецтв міста Слов'янська».

Волозниження

Волозниження

КП «Водозниження» зареєструвалося на порталі E-Data, проте не внесло до системи жодних даних.

Лише 8 з 35 зареєстрованих в системі розпорядників бюджетних коштів оприлюднюють відповідну інформацію у повному обсязі. Зокрема, це власне сама Слов’янська міська рада, Управління інвестицій, енергоефективності та зовнішніх відносин, відділ у справах сім’ї, молоді, фізичної культури та спорту, фінансове управління, управління комунальної власності міської ради, комунальний заклад «Дитячо-юнацька спортивна школа м.Слов’янська», КЛПЗ «Пологовий будинок», а також комунальне підприємство «Слов'янське тролейбусне управління».

Решта 27 з 35 зареєстрованих в  E-Data комунальних організацій оприлюднюють свої відомості, але не в повному обсязі або частково.

У підсумку можемо констатувати, що значна частина розпорядників публічних коштів Слов'янської міської ради з тих чи інших причин фактично ігнорує законодавство України в сфері забезпечення прозорості використання коштів платників податків. Складається ситуація, коли мешканці міста, платники податків, позбавлені законної можливості спостерігати та аналізувати фінансово-господарську діяльність комунальних організацій міста.

Варто зазначити, що за неоприлюднення інформації про використання публічних коштів, оприлюднення недостовірної, неточної або неповної інформації або несвоєчасне оприлюднення інформації керівники розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів несуть відповідальність відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України «Про відкритість використання публічних коштів».

Рух Сильні громади продовжує моніторинг, збір, аналіз та узагальнення інформації щодо фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та інших розпорядників коштів платників податків Слов'янська.

Денис Бігунов, Катерина Пиріг

Рух «Сильні громади»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#E-Data #прозорість #фінанси #бюджет #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...