• Головна
  • Карколомний рік місцевого самоврядування Слов'янська
18:40, 30 листопада 2016 р.

Карколомний рік місцевого самоврядування Слов'янська

Річниця

25 жовтня 2015 року у Слов’янську була обрана нова міська рада, яка вперше за останні 90 років має у своєму складі значну політичну різноманітність. Був обраний і новий міський голова Вадим Лях, який разом зі своїми колегами по “Опозиційному Блоку”, завдяки депутатській більшості цієї політичної сили має повну свободу дій для виконання своєї передвиборчої програми. Аналітики руху “Сильні громади” вирішили проаналізувати, що змінилося в роботі місцевого самоврядування Слов’янська за рік, що минув від останніх місцевих виборів.

Кінець політичної монополії однієї партії в Слов’янську

Одразу після оприлюднення попередніх результатів виборів Слов’янської міської ради VII скликання, стало зрозуміло, що політична монополія однієї політичної сили, яка існувала в місті останні 90 років від встановлення в Слов’янську радянської диктатури, пішла у минуле.
По-перше, міська організація партії “Опозиційний Блок”, що постала на політичних уламках колишньої міської організації “Партії Регіонів”, отримала на 20% нижчу підтримку виборців в 2015 році з результатом у 61% порівняно з місцевими виборами 2010 року, коли “Партія Регіонів” отримала результат у майже 80% голосів виборців.
Іншою важливою відмінністю від попередніх місцевих виборів стало те, що політичний склад новообраної міської ради став більш яскравим та строкатим і відзначився високим ступенем політичної суб’єктності окремих фракцій, що сформувалися в Словраді сьомого скликання. Якщо в 2010 році абсолютну більшість депутатів ради складали представники партій з умовною ідеологією “Homo Soveticus” -  “Партії Регіонів”, радикал-проросійських ПСПУ та нині забороненої в Україні Компартії, то вже в 2015 році до складу ради зайшло багато не просто енергійних так званих “молодих депутатів” демократичних поглядів. Зайшли цілі фракції, які почали демонструвати власну політичну суб’єктність, чого раніше не спостерігалося в Слов’янську. Зокрема це політичні команди “Аграрної партії”, “Об’єднання Самопоміч”, “Наш Край” та “БПП-Солідарність”. Таким чином, вперше в новітній історії Слов’янська одна третина депутатів ради не представляють правлячу партію та в тій чи іншій ступені проводять незалежну від влади свою власну незалежну політику.
Разом з тим значно зросла  роль громадянського суспільства, яке також збільшує рівень своєї суб’єктності. Маємо приклади конструктивної співпраці громадських та політичних інституцій в місті. Так, до прикладу, три фракції міської ради разом з громадськістю, вплинули на рівень відкритості та прозорості Слов’янської міської ради та її виконавчих органів.
Результати виборів до Слов’янської міської ради 2010 року.

Результати виборів до Слов’янської міської ради 2015 року.

Балотуючись на посаду міського голови,  Вадим Лях в своїй передвиборчій програмі заявляв, що його політична команда “Опозиційного Блоку” розробила програму стратегічного розвитку Слов’янська до 2020  року. Перш за все Вадим Лях обіцяв виборцям відновлення житлових будинків та закладів, зруйнованих під час російської окупації Слов’янська у 2014 році, забезпечення соціального захисту, якісну медицину, ремонт доріг, вирішення проблем водоканалу, розвиток туризму, покращення екологічної ситуації, а також благоустрій міста. Проте, оскільки ані міський голова Вадим Лях, ані фракції Слов’янської міської ради ще не звітували за рік своєї діяльності, ми нагадаємо найбільш знакові досягнення та недоліки Слов’янської міської ради VII скликання та міського голови Вадима Ляха за версією аналітиків руху “Сильні громади”.

Листівка з передвиборчою програмою Вадима Ляха 2015 року.

10 листопада 2015 року відбулося перше засідання Слов’янської міської ради VII скликання, на якому новообраний міський голова Вадим Лях та новообрані депутати міської ради склали присягу та вступили у свої повноваження.

Відтоді відбулося 18 пленарних засідань сесії міської ради, на яких загалом було прийнято 473 різні рішення і ще 10 проектів рішень розглядалися радою, проте прийняті не були. Абсолютна більшість з не прийнятих рішень відносяться до вересневої сесії міської ради і стосуються  питання одіозних договорів сервітуту (користування міською землею у позааукціонний спосіб) та відповідного депутатського запиту фракції “Самопоміч” щодо цього питання, який не було підтримано. Проте, на протязі цього року міською радою, виконкомом та міським головою Вадимом Ляхом були прийняті рішення, які здійснюють вплив на життя всієї громади.

Вадим Лях  декомунізував більше 100 вулиць та провулків

Своїм розпорядженням № 53-р від 19 лютого 2016 року Вадим Лях перейменував 102 топонімічні об’єкти в Слов’янську, серед яких вулиці, провулки, тупики та інші об’єкти топоніміки, що мали назви, пов’язані із радянським режимом, що законодавчо засуджений в Україні та прирівняний до нацистського режиму. Частині вулиць та провулків були повернуті назви, що носили ці об’єкти в період до встановлення більшовицької диктатури в Слов’янську, частина отримала українські назви. Зокрема, вулиця  Василівська позбулася назви Октябрської революції, а вулиця Банківська назви Юних комунарів. В той же час в місті з’явилися вулиці Ярослава Мудрого, Олекси Тихого та інші.

Повернули місту будинок купецького зібрання  (колишній БК Леніна)
Рішенням від 24 лютого на 7-й сесії сьомого скликання депутати вирішили викупити у комунальну власність Будинок купецького зібрання Слов’янська (колишній БК Леніна), прийнявши відповідне рішення “Про придбання об’єкту нерухомого майна - будинку культури імені Леніна”. Це рішення викликало значні суперечки в громадському середовищі міста.Одні наполягали на важливості повернення об’єкта в комунальну власність Слов’янська - інших не влаштовувала ціна, за якою мали придбати об’єкт.

Введено в дію електронні петиції

30 березня на 9-й сесії сьомого скликання рішенням Слов’янської міської ради “Про затвердження Порядку розгляду електронної петиції, адресованої Слов’янській міській раді” на виконання закону “Про звернення громадян” в Слов’янську з’явилася можливість для громадян подавати електонні петиції просто на сайті Слов’янської міської ради. Цей сервіс значно посприяв активізації громадської активності та відповідальності, адже велика кількість авторів електронних петицій, бажаючи набрати відповідну кількість голосів, почали поширювати свої петиції через соціальні мережі та ЗМІ.

Дане рішення було підтримане одноголосно всіма присутніми на сесії депутатами.

Засудили гральний бізнес

Також на 9-й сесії сьомого скликання депутати засудили незаконний гральний бізнес, що фактично процвітає в місті. Рішення, яке мало декларативний характер, прийняли одноголосно. Хоча, цікаво було б поспостерігати за тими, хто голосував би проти.

“Звільняли Нелю”

На позачерговій 11-й сесії міської ради, 5 травня, депутати прийняли рішення “Про звернення депутатів Слов'янської міської ради”, у якому звернулися до Президента України та Генеральної прокуратури України стосовно перевірки вини колишнього міського голови Слов’янська Нелі Штепи. За це рішення тоді проголосували 23 депутати, 3 депутати утримались і 2 проголосували проти.

 “Відкрита влада. Прозоре місто”

На черговій, 10-й сесії міської ради, 18 квітня, було прийняте рішення "Про затвердження міської комплексної програми “Відкрита влада. Прозоре місто.” на 2016-2017 роки". Цим рішенням депутати передбачили створення низки сучасних передових сервісів, які здатні значно покращити прозорість та відкритість міської ради Слов'янська. Зокрема, рішенням передбачено впровадження геоінформаційного веб-сервісу "Міський Контакт-Центр", сервісу електронних петицій, веб-сервісу "Ваш депутат", веб-сервісу "Громадські проекти місцевого розвитку", електронної мапи МАФів та рекламних конструкцій, електронної мапи доступності для осіб з інвалідністю, веб-сервісу “Відкритий бюджет”, впровадження системи голосування “ВІЧЕ”, вдосконалення системи інтернет-трансляцій нарад та засідань, надання адміністративних послуг через мережу Інтернет, та використання системи електронних державних закупівель ProZorro.

Затвердили членів нового виконкому

1 червня під час 12-ї сесії міської ради депутати затвердили персональний склад нового виконавчого комітету міської ради. До складу виконкому увійшли 15 осіб. Варто зазначити, що багато представників громадськості були незадоволені новим складом виконкому.

Створено робочу групу по розробці Статуту міста

29 липня на пленарному засіданні 13-ї сесії депутати прийняли рішення “Про Робочу групу з підготовки, розроблення і впровадження Статуту територіальної громади міста Слов’янська”. В робочу групу увійшли депутати міської ради, а також всі бажаючі представники громадськості. Наразі робоча група вже зробила більшу частину із запланованої роботи.

Ганьбили учасників подій 9 травня

На цій же 13-й сесії депутати Слов’янська заслухали інформацію місцевої поліції щодо подій 9 травня в Слов’янську, вирішивши визнати ганебними вчинки та засудити дії громадян, що протестували проти присутності народного депутата Наталії Королевської серед учасників “Маршу Миру”, який відбувся 09 травня 2016 року.

Введено в дію електронний сервіс “Ваш депутат”

16 вересня в стінах Слов’янської міської ради відбулася презентація нового порталу “Ваш депутат”. Завдяки порталу, кожен охочий громадянин або моніторингова організація в кілька кліків має змогу отримати доступ до сканованих копій документів, проектів рішень міської ради.

Водоканал продовжив поглинати гроші платників податків міста

Одним з найбільш суперечливих рішень, які були прийняті під час 15-ї сесії Слов'янської міської ради 14 вересня - погодження міською радою Інвестиційної програми КП «Словміськводоканал» на 2016 рік. Це рішення ледь набрало голосів - 19 депутатів проголосували "За", 1 - "проти", 9 - "утримались" і 1 народний обранець - "не голосував". Повний текст "інвестиційної програми" доступний для ознайомлення та аналізу всім бажаючим за цим посиланням.

Кожен може виграти грант від міської ради на покращення міського простору

Одним з інноваційніших рішень, які прийняли на 15-й сесії слов'янські депутати стало затвердження Положення про порядок проведення Конкурсу міні-проектів, спрямованих на вирішення соціальних проблем територіальної громади Слов’янська. Варто зазначити, що дане рішення під час голосування в сесійній залі отримало одностайну підтримку депутатів.

В Слов'янську буде "Безпечне місто"

За ініціативи СБУ та Донецької ОДА депутати врешті прийняли міську Програму забезпечення громадського правопорядку та безпечного середовища життєдіяльності «Безпечне місто» на 2016-2018 роки, розробниками якої виступили депутатська фракція "Самопоміч", начальник відділу інформаційного забезпечення міської ради В'ячеслав Самохвалов та головний спеціаліст з питань взаємодії з правоохоронними органами Ірина Коноваленко.

Одним із напрямків реалізації Програми є створення автоматизованої системи відеоспостереження в місті, в яку будуть об’єднані всі міські камери зовнішнього (внутрішнього) контролю (спостереження) та інші елементи системи безпеки об’єктів усіх форм власності.

Зокрема, Програма передбачає обладнання засобами відеоспостереження загальноосвітніх та дошкільних учбових закладів, спортивних майданчиків, інших об’єктів соціальної інфраструктури, а також сприяння приєднанню банків, комерційних структур, підприємств, організацій та установ міста до системи автоматизованого відеоспостереження міста.

Керуватиме програмою профільний заступник міського голови Дмитро Сіваш, а виконавцями програми, окрім міського відділу Національної поліції, стануть також телекомунікаційні підприємства, Слов'янська міська рада та навіть комунальне підприємство "Зовнішнє освітлення".

Обсяг фінансування програми з міського бюджету передбачено в сумі 470 тисяч гривень.

Здібні діти та обдарована учнівська молодь зможуть отримувати спеціальні стипендії міської ради

Зокрема, депутати своїм рішенням затвердили Положення "Про персональні стипендії Слов’янської міської ради здібним дітям та обдарованій учнівській молоді". Бюджетні кошти на ці цілі має передбачити міський відділ освіти.

Згідно Положення, персональні стипендії здібним дітям та обдарованій учнівській молоді призначатимуться щорічно розпорядженням міського голови за поданням відділу освіти. Сума стипендії складатиме 500 гривень, проте протягом одного року її одночасно зможуть отримувати не більше 6 осіб.

Відтепер Вадим Лях матиме на одного заступника більше

З 14 листопада новим заступником Вадима Ляха, що представляє “Опозиційний Блок” став представник політичної партії “Наш Край” Віктор Воропаєв. Проект рішення про його призначення також міститься на сайті міської ради. Окремим рішенням про оплату праці депутати визначили оклад та надбавку нового заступника міського голови.

Також при здійсненні закупівель розпорядниками бюджетних коштів міської ради, рішенням виконкому знижено поріг закупівель через систему “Прозорро” до 10 тисяч гривень. Варто зазначити, що місто з перемінним успіхом виконує зобов’язання щодо передбаченого законом оприлюднення публічної інформації на порталі “Е-дата”. А ось із порталом “ДАТА” у Слов'янську проблема. Наразі дані туди вносять лише податківці та міський відділ освіти.

Денис Бігунов, Координатор руху "Сильні громади"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Лях #рішення #самоврядування #партії #фракції #Оппозиционныйблок
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...