• Головна
  • Чи святкуєте ви День святого Миколая?
Цікаві факти з історії свята
08:30, 19 грудня 2016 р.

Чи святкуєте ви День святого Миколая?

Цікаві факти з історії свята

Сьогодні, 19 грудня - день святого Миколая. З давніх давен цей день найбажаніший для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до Миколая листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно. Список має бути невеликим, щоб помістився в конверт, адже його резиденція приймає тільки паперові листи. 

У день перед святом треба згадати всі свої добрі і злі вчинки та зважити - чого ж більше. Буде подарунок чи, можливо, різка? Чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.

В ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки. В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки.

Свято Миколая прийшло до України 1088 року за часів князя Всеволода Ярославовича. Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас. Саме на основі його древнього образу з'явились такі казкові персонажі, як Дід Мороз і Санта Клаус.

Миколай (Large)

Миколай (Large)

На Слобожанщині (до якої відноситься Слов'янськ) існував звичай святкувати триденні Миколині святки, на які варили кутю і узвар, щоб у наступному році забезпечити врожай на жито й плоди. Існувала й традиція випікання спеціального печива – миколайчиків. А на Гуцульщині побутував весільний звичай, коли молодих освячували іконою Миколая. Молодий перед батьком ставав, як перед святим Миколаєм, а наречена перед матір’ю, як перед Богородицею.

Святий Миколай опікується воїнами, водіями і мандрівниками, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців та лучників.
В народних переказах святий Миколай боронить людей перед стихійним лихом, а найбільше на воді. Всі одеські рибалки в своїх куренях мали образ святого Миколая. Виходячи в море на промисел, рибалки завжди брали з собою образ святого чудотворця.

Згідно з постановою ЦК КПРС від 1937 року на заміну Миколаю прийшов Дід Мороз, який дарує подарунки на Новий Рік. Проте в багатьох родинах традиція святкування Миколая збереглася дотепер. Більше того, він був і залишається найвідомішим святим у Європі. Його поважали однаково й католики, й протестанти, його люблять діти Колумбії, Німеччини та України. Та лише в Україні, як стверджують деякі дослідники, Святого Миколая вважали опікуном дітей. Тому, повертаючись до витоків, ми повинні віддати перевагу не американським чи радянським символам, а давнім українським традиціям.

f_svyatiy-mikolay_nadia_lysakowska_1387399649 (Large)

f_svyatiy-mikolay_nadia_lysakowska_1387399649 (Large)

До речі, сьогодні працює резиденція Святого Миколая у Святогірську, на території "Смарагдового містечка", куди кожен з вас може приїхати на екскурсію.

Отець Миколай як особистість втілює найкращі людські ідеали. Він відзначився чистотою життя, за яку мав від Бога дар чудотворення, а також милосердям і благодійністю. Очільники Церкви й богослови, встановлюючи свято, закликали вірних пам’ятати саме про ту взірцеву чистоту й щедру доброчинність, брати їх за приклад. Миколай, оцінюючи поведінку дітей, вчить бути порядними, чесними і слухняними, милосердними, безкорисливими, щедрими та допомагати іншим.

За матеріалами Д. Губ'як «Свято святого Миколая в Україні»

Ірина Кметь «Народна традиція вшанування Св. Миколая»

та відкритих інтернет-джерел

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #СвятийМиколай #традиции #празднование #традиції #подарунки #свято
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...