13:30, 27 червня 2017 р.
На Донеччині вісім ветеранів АТО стануть посадовцями. Серед них є і представники Слов'янська
Ветерани АТО йдуть на державну службу. На Донеччині завершився черговий етап проекту «За ветеранів до влади» – 20 учасників АТО протягом шести місяців вивчали тонкощі роботи держслужбовців.
Проект «За ветеранів до влади» у Краматорську впроваджувала громадська організація «Студена». Протягом півроку лекції відбувались на базі Центру психосоціальної адаптації «Поруч» за рахунок коштів USAID. Проект стартував у Києві ще 2016 року. Тоді участь у ньому взяли 60 ветеранів АТО.
"Ця історія почалася з одного такого дуже успішного прикладу в Києві, в Київській міській державній адміністрації. Ветеранська спільнота інтегрувала свого представника Сергія Шаленка до управління соціального захисту, і він там показав надзвичайні результати", – розповідає координаторка проекту «За ВДВ» Оксана Іванців.
Учасники проекту стажувались у структурних підрозділах Донецької облдержадміністрації та органів місцевого самоврядування. Перше стажування для тих, хто бажає потрапити на держслужбу, відбулось за підтримки Донецької ОДА.
"Мабуть, ніде ще такого не було, щоб на держслужбу можна було прийти і подивитись, як там працюють люди, побачити цей механізм ізсередини. Бо для багатьох державна служба – це якийсь такий міфічний звір, якого всі бачать – от держслужбовці, от ходять вони на роботу, – а що вони там роблять, чим вони займаються і чому такі результати, ніхто навіть не міг здогадатись", – говорить учасник проекту зі Слов'янська Олексій Назаров.
Наразі 8 з 20 учасників проекту планують надалі працювати держслужбовцями. Побачивши роботу з середини, теперішні випускники проекту мають своє бачення роботи посадовця. Говорять, що головне – змінити відносини між громадянами та державними органами.
"Щоб змінити ту систему, про яку всі говорять, і побачити ті реформи, які всім потрібні, на це потрібно три аспекти, як я вважаю – це мотивація та бажання, воля і знання. Мабуть, чиновникам, які працюють 20-30 років, десь не вистачає волі, десь не вистачає якоїсь мотивації. Все просто. Просто треба колись взяти на себе відповідальність і щось зробити", – вважає ще один учасник проекту Володимир Рибалкін.
Кожен з випускників проекту тепер може брати участь у конкурсах на заміщення вакантних посад в департаментах і управліннях облдержадміністрації та інших установ. Проте жодних привілеїв при проведенні конкурсу перед іншими вони не матимуть.
За інформацією "ДоТеБе"
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
11:31, 10 січня
00:00, 12 січня 2016 р.
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
11:31, 10 січня
live comments feed...
Коментарі