10:12, 20 липня 2017 р.
Поліція Донеччини посилює заходи з протидії «банківським» шахраям
На важливості превентивних дій, спрямованих на попередження випадків шахрайства, говорили в обласному главку поліції під час відеоселекторної наради керівників всіх підрозділів під головуванням т.в.о. начальника ГУНП в Донецькій області Віталій Невгад.
Тільки у минулому місяці поліцейські Донецької області зареєстрували близько 130 випадків шахрайства. Якщо раніше більшість жертв віддавали свої кошти, повіривши у примарну вдачу у виграшах автомобіля, та переводили гроші за неіснуючий товар, то сьогодні на перший план вийшли злочини, вчинені «представниками банку». На другому місці цього антирейтингу за червень – продаж неіснуючих товарів, на третьому – нібито звільнення близьких від кримінальної відповідальності.
Паролі з смс-повідомлень, три «завітні» цифри на зворотному боці банківської картки та інші персональні дані люди самі повідомляли незнайомцю, що телефонував, а згодом з їхнього рахунку зникали всі заощадження. Нерідко вже потім, розповідаючи поліцейському, як все відбувалося, люди й самі не розуміють, як змогли передати дані комусь з смс, де чітко прописано: співробітник банку ніколи не запитує паролі, нікому не повідомляйте цей пароль. Не розуміють, як могли по суті самі віддати свої гроші, коли неодноразово чули поліцейські застереження про шахрайські схеми.
Окрім того,шахраї не «списують з рахунків» потерпілих навіть після вдалого заволодіння їхніми збереженнями. Так, до поліції звернулася літня жінка, яка розповіла, що після того, як вона поговорила зі співробітником банку, з її рахунку зникли гроші. Виявилося, вона отримала повідомлення про блокування її карти і зателефонувала з номером, вказаним в смс. А далі передала всі необхідні шахраям персональні дані. А згодом до неї звернувся нібито поліцейський, який розповів, що зловмисника встановлено, проте для його затримання потрібні кошти. Так потерпіла вдруге залишилася без заощаджень.
Під час наради було наголошено, що складність у розкритті таких злочинів в тому, що зазвичай зловмисники перебувають у місцях позбавлення волі на тимчасово окупованій території. І затримати їх та повернути жертвам вкрадене - наразі немає можливості. Тому першочергове завдання поліції – превенція.
Віталій Невгад підкреслив, що у цьому питанні правоохоронці мають повністю взаємодіяти із громадою, аби максимально поширити інформацію про цю «чуму» та способи, як захистися від неї.
Для попередження людей поліцейські підключають до інформаційної кампанії інтернет-провайдерів,взаємодіють з банківськими установами, розповсюджують інформацію про шахраїв та їхні схеми на крупних підприємствах, місцях масового скупчення людей, зупинках громадського транспорту, у торгівельних закладах, вулицях населених пунктів в кожному куточку Донеччини.
Окрім того, кожний користувач мобільного додатку «Поліція 102» систематично отримує повідомлення про нові шахрайські прийоми та схеми.
ГУ НП в Донецкой области
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі