Чи зможе Слов'янськ перетворювати сміття на паливо, чистоту і гроші?

В Слов’янську продовжує працювати Клуб "Ефективне місто". Основним питанням порядку денного останнього засідання було обговорення змісту міської Програми поводження з відходами. Учасники Клубу та присутні намагалися з’ясувати наскільки міська та обласна програми поводження з відходами відповідають загальним інтересами громади

У засіданні взяли участь місцеві активісти, а також міські чиновники та політичні діячі місцевого та обласного рівня.

Так з представників міської влади в обговоренні взяли участь запрошені “Сильними громадами” директор КП “АТП 052814”, депутат міської ради Костянтин Водоп’янов, депутат міської ради Сергій Пустовіт, начальник відділу екології міської ради Лариса Соловей, представники Управління міського ЖКГ. Також був присутній колишній міський голова Слов’янська Анатолій Левіт, в каденцію якого місто намагалося запровадити проект поводження з відходами за програмою “Тасіс”. На зустрічі була присутня і директор виробночого комплексу “Екопет” ДП “Укрекоресурси”, а також голова Донецької обласної організації партії “Наш Край” Сергій Третьяков.

Від перших хвилин засідання почалася жвава дискусія, що тривала близько двох годин. Відчувалося, що представникам влади та громадськості бракувало предметного та змістовного обговорення подібних важливих для громади питань. Тим більше, що питання відходів - дуже складне та багатопланове. Однак, в ході палкої дискусії, обговорення вдалося сконцентрувати на низці важливих моментів 

Міська Програма поводження з відходами та неоднозначність її прийняття міською радою.

За словами політичного діяча Сергія Третьякова, відповідно до ЗУ “Про відходи” міська рада є власником відходів і задача міської влади - організавути комплексну роботу поводження з відходами, - заявив він. В 2003 році в Слов'янську, за словами Третьякова, була затверджена програма поводження з відходами в рамках програми “Тасіс”. Тоді місто Слов’янськ вже сортувало сміття і займало перше місце по області в сортуванні, - зазначив Третьяков. Третьяков зауважив, що в Слов’янську на сьогодні взагалі відсутній такий основоположний документ, як схема санітарного очищення міста, спираючись на яку і мала би бути прийнята Програма поводження з відходами у місті. Проте Слов’янська міська рада, прийняла Програму поводження з відходами без наявної схеми санітарного очищення міста під яку і мала би вибудовуватися Програма поводження з відходами.

На думку Третьякова схеми санітарної очистки міста досі немає тому, що сфера побутових відходів нині досі перебуває здебільшого в тіні.

На це директор КП “АТП 052814” Костянтин Водоп’янов та начальник відділу екології Слов’янська Лариса Соловей відповіли, що проект даної схеми вже готується та незабаром буде винесений на розгляд Слов’янської міської ради і буде прийнятий.

На що Третьяков заявив, що будучи керівником відповідної установи в області - жодного разу не отримував від Слов’янська на свою адресу схему санітарного очищення міста.

Доля ВК “Екопет” у Слов’янську

Окремим пунктом була обговорена доля Виробничого Комплексу “Екопет” державного підприємства “Укрекоресурси”. За словами діючого керівництва підприємства, підприємство опинилося в стані невизначеності. Керівництво ВК наголосило, що у зв’язку з прийняттям іншої програми, підприємство “Екопет” взагалі випало з загальної структури обласної політики щодо відходів і за фактом стало непотрібним. Підприємство було створене державою у 2003 році для того аби працювати зі сміттям, як вторинною сировиною, - говорить його директор. Завод був запущений, проте за рішенням Кабміну відбулася реорганізація і наразі підприємство перебуває в стагнації і реалізує з інтернет-аукціонів своє майно. Керівництво підприємства під час дискучії заявило, що наразі звернулося до нардепа Олега Недави, який, за словами керівниці ВК “Екопет”, готує звернення на адресу Донецької облдержадміністрації, аби передати підприємство на баланс обласної комунальної власності та задіяти в рамках тепер вже нині діючої обласної програми поводження з відходами.

Проте на даний момент щодо даного підприємства залишається більше питань ніж відповідей. Тим більше, що досі громаді не зрозуміло яким чином, хто, куди і з якою метою вивіз сортувальну лінію ВК “Екопет”. Лунали відповіді, що вивіз було здійснено в інтересах начебто підприємства “Хаммель Україна”. Однак після засідання Клубу, з редакцією зв'язався директор "Хаммель Україна" Михайло Куценко та заперечив будь-яку причетність компанії до вивезення сортувальної лінії з міста.

- Відповідально заявляю, що з моменту передачі сортувальної лінії ДП «Укрекоресурси», монтажу в місті Слов'янськ, запуску в експлуатацію, наше Підприємство не мало відношення ні до її роботи, ні до її подальшого вивезення. Лінію було змонтовано відповідно до побажань замовника і ніяких претензій до її роботи не надходило. Компанія «Хаммель-Україна» дорожить своєю двадцятирічною заслуженою репутацією надійного виробника і постачальника устаткування для сортування та поводження з твердими відходами. Ми зацікавлені в тому, щоб наше обладнання працювало для зменшення обсягу ТПВ та повернення вторсировини в господарський оборот для його повторного використання, тому жодним чином не могли б бути зацікавлені в зупинці її роботи, - наголошує Михайло Куценко.

Щодо подальшої долі ВК "Екопет", то існує також варіант і приватизації цього підприємства з метою його реанімації, - наголосила його директор, проте Сергій Третьяков вважає, що доцільно передати підприємство в обласну комунальну власність.

Робота КП “АТП 052814”

Наразі всю офіційну діяльність щодо поводження з відходами в Слов’янську здійснює комунальне підприємство Слов’янської міської ради “АТП 052814”. Підприємство займається вивозом відходів населення, підприємств, установ організацій міста згідно укладених договорів.

Наразі полігон, куди підприємство вивозило відходи зі Слов'янська, закритий з січня 2017 року і все сміття вивозиться на Краматорський регіональний полігон, який, за словами керівника КП Костянтина Водоп’янова, відповідає державним стандартам та вимогам, що висуваються до полігонів. За словами Водоп'янова, у 2014 році на території КП була ініціатива побудувати сортувальну лінію, проте через невідповідність екологічним вимогам щодо близькості потенційного будівництва до житлових масивів, цю ідею тоді залишили. Тому все сміття вивозиться в Краматорськ і за словами Водоп'янова сміття там приймають у міста беручи за цю послугу по 21 гривні за тонну. Проте, така ціна встановлена тільки для Слов’янська, - каже Водоп’янов, - з решти здавачів сміття беруть за цю послугу по 37 гривень.

Сам Костянтин Водоп’янов заявив, що не підтримує міську Програму поводження з відходами, адже він не бажить в місті сортувального заводу та сміттєперегрузочної станції та наголосив на тому, що там, де першого разу область хотіла побудувати сміттєперевантажувальну станцію - до річки - менше 500 метрів.

Водоп’нов також не погоджується з тим, що вторсировина може приностити дохід місту, наголошуючи на тому, що, на його думку, з цього будуть дуже мізерні доходи.

Підсумки експертів

Сергій Третьяков вважає, що схема санітарної очистки міста легалізує тіньовий обіг відходів і дасть старт легальному сортуванню сміття, а також створить відповідний легальний ринок.

- Якщо не буде схеми санітарного очищення міста то далі я не знаю не про що говорити, бо це базовий засадничий документ, - наголосив Третьяков. Головний принцип - місто повинно бути чистим і населення повинно менше платити. В Європі єдине, що перебуває в комунальній власності - це полігони. Держава будує полігони, а далі може передавати їх в аренду. Але перевізник сміття він має бути тільки приватним, - підсумував Третьяков.

Проте Костянтин Водоп’янов і Анатолій Левіт не погодилися, що ефективно обслуговувати вивіз сміття можуть лише приватні підприємства, наголосивши, що скарги бувають і на приватні підприємства.

Анатолій Левіт вважає, що головне - аби була спадкоємність процесів при зміні влади, аби більше Програма не закривалася при зміні влади, як це сталося після того, як він полишив посаду міського голови, а наступний міський голова - його справу не продовжив.

У свою чергу, представники активної громади та бізнесу Слов'янська наполягають, що дохід від операцій із вторсировиною має залишатися в громаді і даний процес має бути прозорим та на умовах рівної для всіх суб'єктів конкуренції. Таким чином, робота в Слов’янську та з’ясування “сміттєвої істини” продовжується.

Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
Світлина від Сильні громади.
сміття програма атп вторсировина
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Происшествия
Неделя в Славянске началась с дорожно-транспортного происшествия. В центре Славянска на перекрестке улиц Васильевской и Университетской столкнулись два легковых автомобиля: "Пежо" и "Славута". Об этом сообщает Славянский отдел полиции. Участники происшествия - местные жители Славянска: девушка 1997 г.р. и мужчина 1955 г.р. Сейчас информация о происшествии внесена в Единый реестр. Проводится дальнейшая проверка.  Фото с места происшествия:
Общество
Школы смогут организовывать для детей сетевую форму образования - это позволит строить индивидуальную программу школьникам, а самой школе предлагать ученикам интересные формы обучения. Предлагаются новые подходы работы вечерних школ. Все это предусмотрено Положением об институциональной форме получения общего среднего образования (зарегистрирован в Министерстве юстиции под № 547/93518 от 22 мая), которое вступило в силу 14 июня. О деталях рассказала Минист...
Общество
В Славянске есть возможность пройти бесплатные курсы по первой домедицинской помощи. Для этого нужно обратиться в Славянскую горрайонную организацию Общества Красного Креста Украины по адресу пл. Соборная, 2-а (здание центральной библиотеки, боковой вход). В современном мире можно стать заложником разных ситуаций. В большинстве случаев мы не знаем, как помочь близкому, которому резко становится плохо, не разбираемся в том, что делать, если на наших глазах...
Происшествия
Гражданин получил несколько административных материалов по ст.124 (нарушение ПДД, повлекшее ДТП), ст. 122-4 (Оставление места ДТП), ст. 126 (Управление транспортным средством без документов) КоАП и протокол административного задержания. 15 июня около 20 часов на улице Шнурковской водитель, управляя автомобилем Volkswagen, не выбрал безопасную скорость движения, в результате чего потерял управление и врезался в столб. Об этом сообщает Патрульная полиция Кра...
Общество
Яна закончила одиннадцатый класс общеобразовательной школы №12. Уже сдала внешнее независимое оценивание и готовится поступать в университет. О том, как проходило тестирование, когда она начала готовиться к ВНО и что почувствовала, когда все это закончилось, Яна рассказала журналистам сайта 6262.com.ua К Внешнему независимому оцениванию Яна начала готовиться немного заранее. Ходила на дополнительные занятия к репетиторам по английскому и математике. "На ан...
Общество
Информация о якобы занятии украинскими военнослужащими позиций в Донецке является фейком, имеющим целью дискредитировать ВСУ и украинскую власть накануне очередных переговоров в Минске. Об этом говорится в заявлении, обнародованном на странице Операции объединенных сил в Facebook. "В сети Интернет распространяется информация о якобы занятии позиций подразделением ДУК ПС и военнослужащими отдельной механизированной бригады имени Короля Даниила непосредствен...
Общество
С 2014 года в гендерной политике в Украине произошли значительные изменения, коснулись они и силовых структур. 13 марта 2018 года вышел указ министра внутренних дел №189, согласно которому женщины могут служить на любых должностях во всех подразделениях Национальной гвардии Украины. Также существует служба по гендерной интеграции управления кадровой работы Главного управления НГУ. Мы пообщались с тремя женщинами, которые служат в располагающейся в Славянск...
Здоровье
Ранее считалось, что белое мясо полезнее красного, так как меньше влияет на выработку ЛПНП-холестерина. Мясо птицы оказалось таким же вредным, как и красное. К такому выводу пришли ученых из Калифорнийского университета в Сан-Франциско, сообщает Focus. В исследовании участвовали 100 мужчин и женщин, часть из которых кормили курятиной, часть – говядиной, остальных – растительной пищей. Анализы показали, что уровень ЛПНП-холестерина (так называемого плохого...
Происшествия
15 июня в 18:19 на телефон Службы спасения «101» поступила информация, что на базе отдыха «Дарья» на Голубых озерах было обнаружено тело утонувшего мужчины 1978 года рождения. Тело погибшего достали из воды на берег и передали сотрудниками Национальной полиции. От Главного управления силы и средства не привлекались. Причины и обстоятельства происшествия устанавливаются. Аналогичный случай произошел на прошлой неделе, когда житель Славянска утонул в Северск...