• Головна
  • Слов'янська «Поліна» більше 100 разів виїжджала на допомогу жертвам домашнього насилля
09:10, 19 червня 2018 р.

Слов'янська «Поліна» більше 100 разів виїжджала на допомогу жертвам домашнього насилля

Слов'янська «Поліна» більше 100 разів виїжджала на допомогу жертвам домашнього насилля

«Поліна» (поліція проти насильства) функціонує в Слов’янську близько двох місяців. До складу груп входять поліцейські, які пройшли навчання та здатні розібратись у будь-якій ситуації: присмирити домашнього агресора, працювати із потерпілими - жінками та дітьми.

Нерідко поліцейським доводиться виїжджати на сімейні конфлікти із тяжкими наслідками: порушники перебуваючи в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння погрожують застосувати зброю, або спричиняють тілесні ушкодження рідним.

У зв’язку з цим, згідно з ухваленим у грудні Законом України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», посилено заходи впливу на сімейного дебошира. Відтак порушник може опинитися за ґратами на термін до шести місяців. Крім того, згідно з рішенням суду після зверненням потерпілої сторони стосовно порушника виноситься обмежувальний припис. Наприклад, порушнику можуть заборонити перебувати в одному приміщенні з жертвою домашнього насильства, наближатися до потерпілих, телефонувати їм і так далі.

Стосовно осіб, які вчинили насильство в родині, дільничними офіцерами в складі групи складено більше 20 адміністративних протоколи за ст. 173² Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Завдяки відкриттю у Слов'янську цілодобового Центру допомоги жінкам, правоохоронці мають можливість не тільки притягувати до відповідальності "домашніх агресорів", а й організувати окреме проживання жінок та дітей, що потерпіли від жорстокого поводження.

Окрім виїздів на повідомлення про сімейне насилля, «Поліна» проводить превентивну роботу серед громадян, які стоять на обліку – «сімейний дебошир».

Всього на обліку перебуває 183 сімейних дебошира, 5 з них – жінки.

Де можуть допомогти в разі сімейного насильства:

Поліція - всеукраїнський телефон Національної поліції України -102.

«Гаряча лінія» ГУНП Донецької області області:0-800-505-102

Електронна адреса ГУНП (для електронних звернень громадян):[email protected]

На базі громадської організації «Ла Страда-Україна» функціонує національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації –116123.

Слов'янський відділ поліції

Донецької області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #поліція #Поліна #сварки #сім'я #насилля
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...