• Головна
  • Як школяр зі Слов'янська відправився на безкоштовне навчання до Америки
LifeStyle
10:53, 5 вересня 2018 р.

Як школяр зі Слов'янська відправився на безкоштовне навчання до Америки

LifeStyle
Як школяр зі Слов'янська відправився на безкоштовне навчання до Америки

Максим Жужукін - школяр зі Слов'янська, який пройшов тестування на Програму обміну майбутніх лідерів (FLEX) і розпочне своє навчання у Америці. В цьому році Макс - єдиний зі Слов' янська, хто пройшов всі три етапи тестування.

Ми поспілкувалися з хлопцем, щоб дізнатися, що потрібно для того, аби  вдало пройти співбесіду, отримати можливість безкоштовного навчання в США та які головні хвилювання з цього приводу.

Як школяр зі Слов'янська відправився на безкоштовне навчання до Америки, фото-1

Довідка: Програма майбутніх лідерів (FLEX) це програма культурного обміну Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яка адмініструється в Україні організацією Американські Ради з міжнародної освіти (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Програма надає можливість українським студентам навчатися в американській школі і жити в американській сім'ї протягом одного навчального року безкоштовно.

Про іспити, навчання і FLEX

У Слов’янську Максим займався в групі "Access", де безкоштовно вивчали іноземну мову. Заняття проходили у бібліотеці, в інформаційному центрі "Вікно в Америку". Саме звідти він і дізнався про програму обміну FLEX, завдяки якій звичайні школярі з України можуть безкоштовно на рік поїхати навчатися у Сполучених Штатах Америки.

"Батьки, родичі підштовхнули, дали змогу повірити в свої сили. Сказали поїхати, спробувати. У мене були величезні сумніви. Точніше, я був майже впевнений в тому, що я не пройду", - розповідає Максим.

Як школяр зі Слов'янська відправився на безкоштовне навчання до Америки, фото-2


Група Access у Слов’янську

Зі Слов'янська тоді у першому турі тестування взяли участь троє учасників. Але у фінал Макс пройшов один.

Відбір людей тоді проходив у Харкові. Участь у тестуванні була безкоштовна. Це все організовувало посольство США. Для школярів з Донецької та Луганської областей перший і другий тур іспитів проводили в один день. 

Перший тур іспитів - це 15-хвилинний тест на базове знання англійської мови.

Другий тур складається з декількох завдань: написати три есе англійською мовою за 30 хвилин. Але це не твори, які зазвичай пишуть у школах. Есе більше схожі на стислу і влучну відповідь на поставлене питання.

Близько місяця Максим чекав на результати тестування у другому турі. Через місяць, коли з’явилася відповідь про те, що хлопець проходить у третій тур, Макс знову поїхав у Харків, щоб скласти останній іспит.

У третьому турі складали ще один тест на знання англійської мови ( ELTIS - English language test for international students),  а також написати два есе за 45 хвилин.

Що дуже важливо, додає Максим, FLEX абсолютно не звертає увагу на граматичні помилки. Навіть у завданнях на бланках написано, що граматичні помилки до уваги не беруться. Це доводить, що їм важливіше бачити влучну думку, знання лексики, вміння будувати речення.

Окрім того люди проходять співбесіду. Для Максима вона тривала приблизно 15 хвилин. Були декілька запитань англійською і українською мовою.

До того, як він дізнався про те, що успішно пройшов всі завдання і поїде навчатись в Америку, довелося чекати близько п’яти місяців.

Як школяр зі Слов'янська відправився на безкоштовне навчання до Америки, фото-3

Навчання і проживання у США

"Я буду жити в штаті Міннесота, місто Баффало. Школа у мене буде в сусідньому місті. Там дуже елітна школа. Там навчається, приблизно, сто учнів. Кожному з учнів приділяють максимум уваги. І це школа, де проводять багато занять на природі, відкритій території, тому що це - environmental school ( школа з профілем на вивчення навколишнього середовища)" - розповідає Максим.

Місто, де будуть навчатися студенти, вони самі не обирають. Працівники Програми майбутніх лідерів (FLEX), працівники американських рад розміщують резюме школяра, яке можуть побачити сім'ї, що готові прийняти до себе студента за обміном. 

З родиною, яка обрала до себе Максима, хлопець ще не спілкувався. Адже це все вирішувалося в останні дні.

Про головні хвилювання щодо життя в США і допомогу від посольства Америки

"Більшість хвилювань у мене з приводу того, що я не зможу одразу втягнутися і розуміти шкільну програму англійською мовою", - говорить Максим.

Студенти за обміном отримуватимуть стипендію. Є одноразова стипендія розміром 300 доларів, яку видають студенту одразу після приїзду. Її видають на необхідні витрати такі як уніформа в школу, спортивний костюм для фізкультури, можливо якісь додаткові заняття чи хобі. 

Також кожен місяць Максим буде отримувати від програми FLEX по 125 доларів. Також у школярів є можливість підзаробляти гроші, вигулюючи собак, або доглядаючи за дітьми (babysitting). І Макс збирається користуватися можливістю додаткового заробітку.

Плани на майбутнє та умови від Американського посольства

Максим наразі перейшов у випускний клас (11 клас). Закінчивши школу в Америці, за умовами візи J1 (віза стажування за обміном), Максим повинен буде повернутися в Україну і прожити тут, як мінімум, два роки.

Повернувшись з Америки Макс планує знову піти до вже української школи і заново закінчити 11 клас тут.

"Я не планую брати екстернат. Я хочу пройти 11 клас в українській школі, а потім скласти ЗНО", - говорить Максим.

Плани на університет Максим Жужукін має, але вважає, що про це говорити зарано, бо остаточних рішень ще немає.

Поради тим, хто хоче поїхати за обміном на навчання в США

"Я сам не вірив у свої сили і не вірив у те, що це можливо. Але, як показує практика, коли багато людей навколо кажуть, що ти здібний, можливо вони не помиляються. Треба самому повірити в свої сили і спробувати. Такий шанс, як правило, не випадає багато разів. Якщо можливість випадає, її потрібно цінувати і користуватися нею", - звертається до всіх Максим Жужукін.

Якщо у людей є можливість і бажання, то треба реєструватися на тесутвання від FLEX і випробовувати свої сили. Як каже Максим, знання англійської мови базового рівня може бути достатньо. Найголовніше, що треба для того, щоб пройти - це лідерські якості і вміння находити спільну мову з новими людьми, бути активним. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #Америка #FLEX #Максим Жужукін #обмін #англійська #навчання за обміном
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...