Як школяр зі Слов'янська відправився на безкоштовне навчання до Америки

Максим Жужукін - школяр зі Слов'янська, який пройшов тестування на Програму обміну майбутніх лідерів (FLEX) і розпочне своє навчання у Америці. В цьому році Макс - єдиний зі Слов' янська, хто пройшов всі три етапи тестування.

Ми поспілкувалися з хлопцем, щоб дізнатися, що потрібно для того, аби  вдало пройти співбесіду, отримати можливість безкоштовного навчання в США та які головні хвилювання з цього приводу.

Довідка: Програма майбутніх лідерів (FLEX) це програма культурного обміну Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яка адмініструється в Україні організацією Американські Ради з міжнародної освіти (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Програма надає можливість українським студентам навчатися в американській школі і жити в американській сім'ї протягом одного навчального року безкоштовно.

Про іспити, навчання і FLEX

У Слов’янську Максим займався в групі "Access", де безкоштовно вивчали іноземну мову. Заняття проходили у бібліотеці, в інформаційному центрі "Вікно в Америку". Саме звідти він і дізнався про програму обміну FLEX, завдяки якій звичайні школярі з України можуть безкоштовно на рік поїхати навчатися у Сполучених Штатах Америки.

"Батьки, родичі підштовхнули, дали змогу повірити в свої сили. Сказали поїхати, спробувати. У мене були величезні сумніви. Точніше, я був майже впевнений в тому, що я не пройду", - розповідає Максим.


Група Access у Слов’янську

Зі Слов'янська тоді у першому турі тестування взяли участь троє учасників. Але у фінал Макс пройшов один.

Відбір людей тоді проходив у Харкові. Участь у тестуванні була безкоштовна. Це все організовувало посольство США. Для школярів з Донецької та Луганської областей перший і другий тур іспитів проводили в один день. 

Перший тур іспитів - це 15-хвилинний тест на базове знання англійської мови.

Другий тур складається з декількох завдань: написати три есе англійською мовою за 30 хвилин. Але це не твори, які зазвичай пишуть у школах. Есе більше схожі на стислу і влучну відповідь на поставлене питання.

Близько місяця Максим чекав на результати тестування у другому турі. Через місяць, коли з’явилася відповідь про те, що хлопець проходить у третій тур, Макс знову поїхав у Харків, щоб скласти останній іспит.

У третьому турі складали ще один тест на знання англійської мови ( ELTIS - English language test for international students),  а також написати два есе за 45 хвилин.

Що дуже важливо, додає Максим, FLEX абсолютно не звертає увагу на граматичні помилки. Навіть у завданнях на бланках написано, що граматичні помилки до уваги не беруться. Це доводить, що їм важливіше бачити влучну думку, знання лексики, вміння будувати речення.

Окрім того люди проходять співбесіду. Для Максима вона тривала приблизно 15 хвилин. Були декілька запитань англійською і українською мовою.

До того, як він дізнався про те, що успішно пройшов всі завдання і поїде навчатись в Америку, довелося чекати близько п’яти місяців.

Навчання і проживання у США

"Я буду жити в штаті Міннесота, місто Баффало. Школа у мене буде в сусідньому місті. Там дуже елітна школа. Там навчається, приблизно, сто учнів. Кожному з учнів приділяють максимум уваги. І це школа, де проводять багато занять на природі, відкритій території, тому що це - environmental school ( школа з профілем на вивчення навколишнього середовища)" - розповідає Максим.

Місто, де будуть навчатися студенти, вони самі не обирають. Працівники Програми майбутніх лідерів (FLEX), працівники американських рад розміщують резюме школяра, яке можуть побачити сім'ї, що готові прийняти до себе студента за обміном. 

З родиною, яка обрала до себе Максима, хлопець ще не спілкувався. Адже це все вирішувалося в останні дні.

Про головні хвилювання щодо життя в США і допомогу від посольства Америки

"Більшість хвилювань у мене з приводу того, що я не зможу одразу втягнутися і розуміти шкільну програму англійською мовою", - говорить Максим.

Студенти за обміном отримуватимуть стипендію. Є одноразова стипендія розміром 300 доларів, яку видають студенту одразу після приїзду. Її видають на необхідні витрати такі як уніформа в школу, спортивний костюм для фізкультури, можливо якісь додаткові заняття чи хобі. 

Також кожен місяць Максим буде отримувати від програми FLEX по 125 доларів. Також у школярів є можливість підзаробляти гроші, вигулюючи собак, або доглядаючи за дітьми (babysitting). І Макс збирається користуватися можливістю додаткового заробітку.

Плани на майбутнє та умови від Американського посольства

Максим наразі перейшов у випускний клас (11 клас). Закінчивши школу в Америці, за умовами візи J1 (віза стажування за обміном), Максим повинен буде повернутися в Україну і прожити тут, як мінімум, два роки.

Повернувшись з Америки Макс планує знову піти до вже української школи і заново закінчити 11 клас тут.

"Я не планую брати екстернат. Я хочу пройти 11 клас в українській школі, а потім скласти ЗНО", - говорить Максим.

Плани на університет Максим Жужукін має, але вважає, що про це говорити зарано, бо остаточних рішень ще немає.

Поради тим, хто хоче поїхати за обміном на навчання в США

"Я сам не вірив у свої сили і не вірив у те, що це можливо. Але, як показує практика, коли багато людей навколо кажуть, що ти здібний, можливо вони не помиляються. Треба самому повірити в свої сили і спробувати. Такий шанс, як правило, не випадає багато разів. Якщо можливість випадає, її потрібно цінувати і користуватися нею", - звертається до всіх Максим Жужукін.

Якщо у людей є можливість і бажання, то треба реєструватися на тесутвання від FLEX і випробовувати свої сили. Як каже Максим, знання англійської мови базового рівня може бути достатньо. Найголовніше, що треба для того, щоб пройти - це лідерські якості і вміння находити спільну мову з новими людьми, бути активним. 

Слов'янськ новини Америка FLEX,Максим Жужукін обмін англійська навчання за обміном
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Автор
12
(1 оценка)
Актуальность
12
(1 оценка)
Изложение
12
(1 оценка)
1774 просмотра в феврале
Я рекомендую
1 человек рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
Уже через две недели субсидия гражданам будет выплачиваться наличными. В связи с этим пресс-служба правительства распространила информацию с разъяснениями о том, как будет работать монетизация субсидий. Все, кому назначена субсидия с 2018 года, получат в марте наличные для оплаты коммунальных платежек за февраль 2019 года. Соответственно, в апреле придут средства для расчета за потребленные в марте услуги, в мае - за апрельскую коммуналку. Пенсионеры получ...
Культура
Четвертая серия спецпроекта от 6262.com.ua "Ищу работу в Славянске". В этот раз ведущий Миша провел целый день с татуистом - человеком, который получает деньги, за то что делает людям красоту на теле. Главная героиня - Настя расскажет о том, на сколько больно делать тату, сколько нужно этому учиться и почему ровные линии рисовать тяжелее, чем рисунки. Мы посмотрели на сам процесс и узнали, больно ли делать тату самому себе. Ответы на вопросы, которые вы та...
Общество
Командування Об'єднаних сил звертається до мешканців Донецької та Луганської областей. Прохання надавати перевагу в русі транспортним засобам з нанесеними розпізнавальними знаками медичних підрозділів, які евакуюють поранених до медичних закладів. Ваше розуміння збереже життя людини. За інформацією Операції Об'єднаних сил
Общество
В прошлом году в Славянске приступили к ремонту "Прозрачного офиса" по ул. Васильевской, 11. В купленном горсоветом пятиэтажном здании будет размещаться Социальный офис. Читайте: В Славянске начали ремонтировать "Прозорий офіс" Сейчас в здании установлены пластиковые окна и демонтирована мозаика на фасаде. Общая стоимость проекта вместе с внутренним оснащением - 14 млн. грн. Из них освоены около 3 млн. грн. Дату окончания работ городской голова Вадим Лях н...
фотофакт
Сегодня жители города могли наблюдать процесс демонтажа деревянных перекрытий сцены на площади Соборной.  Как журналистам 6262.com.ua рассказала начальник отдела культуры Марина Олейник, сцена начала приходить в негодность: в деревянных перекрытиях образовались щели, поэтому было принято решение провести ее текущий ремонт. Место обследовала профильная комиссия, сегодня деревянные перекрытия уже демонтируют.  Сцену обещают вернуть на прежнее место уже к 10...
Общество
На блокпосту в г.Кременная, во время проверки документов у пассажиров автобуса, который шел в Славянск, полицейские обнаружили 42-летнего жителя оккупированного города Ровеньки, который по базам данных правоохранительных органов значится как участник незаконных вооруженных формирований. Полицейским мужчина объяснил, что в 2014 году ему пришла повестка, по которой он пришел в военкомат города Ровеньки, где ему предложили вступить в ряды так называемой народ...
Общество
С 1 марта 2019 года по решению правительства (постановление Кабинета Министров Украины от 06.02.2019 № 62) монетизированные жилищные субсидии пенсионерам будут выплачиваться органами Пенсионного фонда Украины. В связи с этим Управление Пенсионного фонда Украины в Донецкой области опубликовало следующее разъяснение: Пенсионерам-субсидиантам, которые получают пенсию через банки, средства будут перечисляться прямо на их пенсионные счета в банковских учреждени...
Культура
В рамках проекту "Схід читає" до Слов’янська завітають п’ять відомих українських письменників. Серед них Сергій Жадан, Макс Кідрук, Діана Мельникова, Андрій Любка та Сашко Дерманський. Літературна зустріч відбудеться у центральній бібліотеці ім. Михайла Петренка 22 лютого о 15:00. Що відомо про письменників, які відвідають Слов’янськ. Організатор проекту "Схід читає" і відомий письменник з Харківщини Сергій Жадан.  Український поет, прозаїк, перекладач, гр...
Общество
В 2019 году в 50 многоэтажках Славянска установят теплосчетчики. Проекты на установку теплосчетчиков готовы для 100 многоэтажек, в 50 из них работы должны начаться весной.  За счет городского бюджета закупят теплосчетчики и комплектующее оборудование, которые Славянсктеплосеть будет устанавливать в домах коммунальной собственности. Городской голова Вадим Лях рассказал, что дома выбирали, исходя из максимального количества этажей, подъездов и жителей. Стоим...