Як школяр зі Слов'янська відправився на безкоштовне навчання до Америки

Максим Жужукін - школяр зі Слов'янська, який пройшов тестування на Програму обміну майбутніх лідерів (FLEX) і розпочне своє навчання у Америці. В цьому році Макс - єдиний зі Слов' янська, хто пройшов всі три етапи тестування.

Ми поспілкувалися з хлопцем, щоб дізнатися, що потрібно для того, аби  вдало пройти співбесіду, отримати можливість безкоштовного навчання в США та які головні хвилювання з цього приводу.

Довідка: Програма майбутніх лідерів (FLEX) це програма культурного обміну Бюро у справах освіти і культури Державного департаменту США, яка адмініструється в Україні організацією Американські Ради з міжнародної освіти (American Councils) за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Програма надає можливість українським студентам навчатися в американській школі і жити в американській сім'ї протягом одного навчального року безкоштовно.

Про іспити, навчання і FLEX

У Слов’янську Максим займався в групі "Access", де безкоштовно вивчали іноземну мову. Заняття проходили у бібліотеці, в інформаційному центрі "Вікно в Америку". Саме звідти він і дізнався про програму обміну FLEX, завдяки якій звичайні школярі з України можуть безкоштовно на рік поїхати навчатися у Сполучених Штатах Америки.

"Батьки, родичі підштовхнули, дали змогу повірити в свої сили. Сказали поїхати, спробувати. У мене були величезні сумніви. Точніше, я був майже впевнений в тому, що я не пройду", - розповідає Максим.


Група Access у Слов’янську

Зі Слов'янська тоді у першому турі тестування взяли участь троє учасників. Але у фінал Макс пройшов один.

Відбір людей тоді проходив у Харкові. Участь у тестуванні була безкоштовна. Це все організовувало посольство США. Для школярів з Донецької та Луганської областей перший і другий тур іспитів проводили в один день. 

Перший тур іспитів - це 15-хвилинний тест на базове знання англійської мови.

Другий тур складається з декількох завдань: написати три есе англійською мовою за 30 хвилин. Але це не твори, які зазвичай пишуть у школах. Есе більше схожі на стислу і влучну відповідь на поставлене питання.

Близько місяця Максим чекав на результати тестування у другому турі. Через місяць, коли з’явилася відповідь про те, що хлопець проходить у третій тур, Макс знову поїхав у Харків, щоб скласти останній іспит.

У третьому турі складали ще один тест на знання англійської мови ( ELTIS - English language test for international students),  а також написати два есе за 45 хвилин.

Що дуже важливо, додає Максим, FLEX абсолютно не звертає увагу на граматичні помилки. Навіть у завданнях на бланках написано, що граматичні помилки до уваги не беруться. Це доводить, що їм важливіше бачити влучну думку, знання лексики, вміння будувати речення.

Окрім того люди проходять співбесіду. Для Максима вона тривала приблизно 15 хвилин. Були декілька запитань англійською і українською мовою.

До того, як він дізнався про те, що успішно пройшов всі завдання і поїде навчатись в Америку, довелося чекати близько п’яти місяців.

Навчання і проживання у США

"Я буду жити в штаті Міннесота, місто Баффало. Школа у мене буде в сусідньому місті. Там дуже елітна школа. Там навчається, приблизно, сто учнів. Кожному з учнів приділяють максимум уваги. І це школа, де проводять багато занять на природі, відкритій території, тому що це - environmental school ( школа з профілем на вивчення навколишнього середовища)" - розповідає Максим.

Місто, де будуть навчатися студенти, вони самі не обирають. Працівники Програми майбутніх лідерів (FLEX), працівники американських рад розміщують резюме школяра, яке можуть побачити сім'ї, що готові прийняти до себе студента за обміном. 

З родиною, яка обрала до себе Максима, хлопець ще не спілкувався. Адже це все вирішувалося в останні дні.

Про головні хвилювання щодо життя в США і допомогу від посольства Америки

"Більшість хвилювань у мене з приводу того, що я не зможу одразу втягнутися і розуміти шкільну програму англійською мовою", - говорить Максим.

Студенти за обміном отримуватимуть стипендію. Є одноразова стипендія розміром 300 доларів, яку видають студенту одразу після приїзду. Її видають на необхідні витрати такі як уніформа в школу, спортивний костюм для фізкультури, можливо якісь додаткові заняття чи хобі. 

Також кожен місяць Максим буде отримувати від програми FLEX по 125 доларів. Також у школярів є можливість підзаробляти гроші, вигулюючи собак, або доглядаючи за дітьми (babysitting). І Макс збирається користуватися можливістю додаткового заробітку.

Плани на майбутнє та умови від Американського посольства

Максим наразі перейшов у випускний клас (11 клас). Закінчивши школу в Америці, за умовами візи J1 (віза стажування за обміном), Максим повинен буде повернутися в Україну і прожити тут, як мінімум, два роки.

Повернувшись з Америки Макс планує знову піти до вже української школи і заново закінчити 11 клас тут.

"Я не планую брати екстернат. Я хочу пройти 11 клас в українській школі, а потім скласти ЗНО", - говорить Максим.

Плани на університет Максим Жужукін має, але вважає, що про це говорити зарано, бо остаточних рішень ще немає.

Поради тим, хто хоче поїхати за обміном на навчання в США

"Я сам не вірив у свої сили і не вірив у те, що це можливо. Але, як показує практика, коли багато людей навколо кажуть, що ти здібний, можливо вони не помиляються. Треба самому повірити в свої сили і спробувати. Такий шанс, як правило, не випадає багато разів. Якщо можливість випадає, її потрібно цінувати і користуватися нею", - звертається до всіх Максим Жужукін.

Якщо у людей є можливість і бажання, то треба реєструватися на тесутвання від FLEX і випробовувати свої сили. Як каже Максим, знання англійської мови базового рівня може бути достатньо. Найголовніше, що треба для того, щоб пройти - це лідерські якості і вміння находити спільну мову з новими людьми, бути активним. 

Слов'янськ новини Америка FLEX,Максим Жужукін обмін англійська навчання за обміном
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
12 очень хорошо
Автор
12
(1 оценка)
Актуальность
12
(1 оценка)
Изложение
12
(1 оценка)
Я рекомендую
1 человек рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

БЛОГ
Врач в семье – это круто, с какой стороны не посмотри. Не только потому, что за помощью и советом можно обратиться в любой момент, но и по той причине, что рядом с врачом вся семья невольно становится в некоторых вопросах чуточку грамотней :) Моя родная тётя – врач-кардиолог высшей категории, и в глубоком детстве для меня эта профессия означала что-то связанное с секретами жизни и молодости, возвращением к жизни с того света и знаниями о средствах от абсол...
Криминал
При обыске дома 25-летнего подозреваемого правоохранители изъяли около двухсот патронов и наркотик растительного происхождения. Еще одну гранату злоумышленник выдал полиции позже. В конце мая сотрудники уголовного розыска получили информацию о том, что один из местных жителей пытается продать боевую гранату. После проверки было установлено, что злоумышленником является ранее судимый мужчина 1994 года рождения, проживающий в частном секторе на окраине город...
Общество
14 июня в Славянске зарегистрировали новую электронную петицию в сфере "транспорт и дороги". Петиция касается ремонта дороги на Восточный. Автор пишет, что состояние дороги ужасное, ремонтировать необходимо, начиная от дороги до школы №7. Днем ранее, 13 июня, также появилась петиция относительно ремонта дороги. Речь шла о дороге, ведущей к пожарной части. Читайте также: В Славянске просят отремонтировать дорогу к пожарной части
Общество
Сайт города Славянска предлагает еженедельную подборку новостей, которые наиболее интересовали жителей в течение 7 дней. ТОП открывает новость о временной остановке газоснабжения некоторых улиц Славянска. Четвертое место заняла новость о концерте ко Дню медработника, который проходил в музыкальной школе. На третьем месте блог Виолетты Тесленко с интригующим названием "Кому дать".  Второе место у еще новости о ДТП, в котором не обошлось без пострадавших. Ав...
Общество
Вчера, 15 июня, в Славянске проходил региональный фестиваль робототехники RoboSmart. Фестиваль проходил на территории Монополии Крона, вход был свободным для всех желающих. Основным организатором выступила Донецкая обладминистрация. Для участия собрались 40 команд со всей Донецкой области. Славянск представляли команды Roboteens и Robojuniors студии Urobots, а также команда Орион. От Славянского района - команда Xbot. Юные участники демонстрировали свои ко...
Общество
День медичного працівника - професійне свято галузі охорони здоров'я, яке щорічно випадає на третю неділю червня. Так вийшло, що цього року День медпрацівника співпав із Трійцею та Днем батька. День медичного працівника у пострадянських країнах святкується з 1980 року, але за часів СРСР його датою було 1 жовтня.  В Україні свято встановлене згідно з Указом Президента "Про день медичного працівника" від 3 червня 1994 року. А взагалі в світі Міжнародний день...
Общество
Коммунальным предприятием "Славгорводоканал" разработан перечень мероприятий для включения в Инвестиционную программу на 2020 год. Инвестиционную программу разрабатывают с целью определения обоснованности запланированных предприятием капиталовложений и затрат в структуре инвестиционной составляющей тарифов на централизованное водоснабжение и водоотвод по регулируемому тарифу на принципах экономической целесообразности, а также целевого использования средст...
Общество
16 июня 2019 года верующие православного обряда празднуют Троицу. Это один из важнейших христианских праздников. У этого праздника также есть еще одно название - Пятидесятница. Оно указывает на дату празднования - на пятидесятый день после Пасхи.  Считается, что Троицу решили установить апостолы, которых еще называют учениками Иисуса Христа. Они хотели закрепить в памяти людей это событие. Согласно библейским сказаниям, после своего Воскресения Иисус Христ...
Общество
Тато — це важливе слово в житті кожної людини. Воно звучить гордо й так само вагомо, як і мама. Тато — найрідніша людину, яка разом з мамою кожному з нас подарувала життя. Внесок татусів у виховання дітей дуже великий та необхідний. В Україні офіційного Дня батька не було. 8 травня 2019 року Кабінет міністрів ухвалив Указ Президента «Про День батька». Згідно з ним, в Україні офіційно відзначатимуть День батька у третю неділю червня. Цьогоріч свято припадає...