• Головна
  • Як мешканці Слов’янська відкривають бізнес за допомогою іноземних грантів
10:29, 31 жовтня 2018 р.

Як мешканці Слов’янська відкривають бізнес за допомогою іноземних грантів

Як мешканці Слов’янська відкривають бізнес за допомогою іноземних грантів

Іноземні гранти - не рідкість у наш час. З початку війни на Донбасі, іноземні компанії почали активно допомагати людям, які постраждали від конфлікту. Наразі мешканці Донецької області активно користуються цією допомогою і розпочинають свій власний бізнес.

Про те, як наважитись подати заявку на грант, і що треба, щоб виграти, розповідала Ірина Єремиця - одна з учасниць конкурсу малих грантів для підприємців від МОМ "Зміцнення самозабезпечення внутрішньо переміщених осіб та громадян, що постраждали від конфлікту в Україні".

Ірина отримала грант від Міжнародної організації міграції для розвитку підприємницької діяльності. В рамках гранту проводився тренінг під час якого учасників вчили створювати проекти, писати бізнес-плани, працювати з власним бізнесом. В рамках гранта на мікропідприємництво була виділена сума 2,5 тисячі євро на закупівлю необхідного обладнання для підприємців. У цьому конкретному проекті велика допомога надійшла з уряду Німеччини та банку розвитку.

"Кожен бізнес може бути успішним, якщо ви ним живете. Я цим жила. Але мені не вистачало власних ресурсів, щоб зробити такий великий крок", Ірина

Як мешканці Слов’янська відкривають бізнес за допомогою іноземних грантів, фото-1

Про грант для підприємців Ірина дізналася з інтернету. Спочатку дівчина зареєструвалася на дводенний тренінг. Зателефонували із запрошенням їй не скоро. Приблизно через пів року Ірина отримала запрошення, де і навчалася розвитку бізнесу.

Як розповідає сама Ірина, складнощів в організації не було. Закупити обладнання та меблі для магазину їй допоміг грант від МОМ. Облаштовувати його всередині визвалися родичі та сім’я. 

Як мешканці Слов’янська відкривають бізнес за допомогою іноземних грантів, фото-2

Діє також подібний проект для виділення грантів вже досвідченим підприємцям з великим бізнесом, у яких є наймані люди, які зареєстровані як підприємці не менше ніж два роки, а їх прибуток складає від одного мільйона гривень на рік.

Наразі учасників багатьох грантових проектів від МОМ у Слов’янську приблизно дванадцять.

Дізнатися інформацію про те, які є можливості для підприємців можна на офіційних сайтах різних організацій. У тому числі на сайті "gurt.org", де зібрані пропозиції грантів від різних компаній та організацій не лише іноземних, але й українських.

"Я можу підняти голову і дивитися вдалину. Бо все ж таки війна і конфлікт в нашому регіоні сильно вдарила по людям і по бізнесу у цілому. Дуже важко зараз щось починати самостійно", - Ірина

Ірина наголошує, що бізнесу у Слов’янську треба розвиватися, тим паче, поки є ця допомога, адже за бажанням всі складнощі зникають.

Також, 3 листопада МОМ разом з Ощадбанком проведе спільний захід, в ході якого буде представлена інформація стосовно існуючих програм підтримки малого і середнього бізнесу, в тому числі стосовно грантів та кредитів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #бізнес #МОМ #гранти #бізнес #гроші
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...