11:30, 10 грудня 2018 р.

Що хвилює молодь Слов’янська

Що хвилює молодь Слов’янська

На цих вихідних у платформі ініціатив «Теплиця» відбувся вокршоп "Словянськ дружній до молоді". Молоді люди зі Слов’янська разом із педагогами та держслужбовцями спробували виокремити найбільш болючі, на їхню думку, проблеми у місті та спільно запропонувати рішення для них.

«Ми хотіли об’єднати молодь для вирішення проблем нашого міста. Почути їхню думку, що вони хочуть змінити, щоб місто розвивалося й люди з нього не виїжджали, а залишалися тут й розвивали Слов’янськ» - каже Оксана Ступак, співорганізаторка заходу.

Ось п’ять найбільш актуальних проблем за результатами воркшопу:

  • Недостатньо ресурсів для неформальної освіти. Учасники воркшопу виділили цю проблему, як одну із найболючіших для них. Поза формальними закладами освіти вони мають дуже мало можливостей для розвитку, зокрема, для удосконалення загальних компетенцій. Наприклад, емоційного інтелекту, тайм-менеджменту, цифрової безпеки тощо. Нагадаємо, що новий Закон про освіту, який прийняли ще минулого року, офіційно закріплює неформальну освіту як таку, що може "завершувтатися присвоєнням професійних та/або присудженням часткових освітніх кваліфікацій".
  • Відсутність місць для заняття спортом. Поки у місті є лише декілька спортивних залів, проте вони не  у дуже хорошому стані. Також у місці поки ще немає велодоріжок.
  • Мало місць для дозвілля. Учасники воркшопу  наголосили на тому, що у Слов’янську дуже мало місць для відпочинку. Парк досі не відремонтований, у місті немає ковзанки та нічних клубів,  а також недостатньо громадських просторів та платформ для мистецьких виставок.
  • Сміття. У місті недостатньо урн та смітників. Крім цього, поки у місті немає відповідної інфраструктури для роздільного збору відходів. Нагадаємо, що з 1 січня 2018 року почав діяти пункт «і» статті  32 Закону України «Про відходи». Він забороняє захоронення  неперероблених побутових  відходів.
  • Невикористання ресурсів. У Слов’янська є хороші джерела для приваблення туристів та розвитку бізнесу – кераміка та курорт мінеральних вод. Нещодавно з ініціативи Українського культурного фонду розпочалася програма з поширення традиції слов’янської та косівської кераміки для налагодження культурного діалогу. У Косові на Франківщинні є великий ринок із виробами місцевих майстрів, куди спеціальної приїздять туристи. Щось подібне можна було б зробити й у Слов’янську. Крім цього, учасники воркшопу наголосили на тому, що варто розвивати Славкурорт, адже він міг би стоворювати нові робочі місця та приваблювати туристів у місто.

Що ж з цим робити? Є два варіанти. Перший – це співпраця з міською радою, коли активісти пропонують проект, а міськрада вже вирішує, чи підтримувати його чи ні. Другий варіант – це грантова підтримка, коли проекти можуть отримати кошти на реалізацію від різних організацій.

Марта Кобринович

Цей матеріал було підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки Національного фонду на підтримку демократії NED

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#новини #Слов'янськ #молодь #Славкурорт #кераміка #спорт #освіта #парк
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...