![](https://s.6262.com.ua/section/logo/upload/pers/91/logo.png?20250124)
15:31, 18 лютого 2019 р.
П’ять найпоширеніших питань про муніципальну няню та відповіді на них
![П’ять найпоширеніших питань про муніципальну няню та відповіді на них П’ять найпоширеніших питань про муніципальну няню та відповіді на них](/dist-assets/images/cap.jpg)
З 2019 року в Україні запрацював вид соціальної допомоги новоспеченим батькам – «муніципальна няня». Це додаткова грошова допомога від Уряду молодим сім’ям.
Крім щомісячних 860 гривень виплат на дитину, сім’я зможе щомісяця отримувати ще 1 626 гривень на відшкодування послуги няні - незалежно від того виходить мама на роботу чи залишається у декретній відпустці.
На це Уряд у Державному бюджеті заклав 500 мільйонів гривень. Цією безповоротною допомогою від Уряду зможуть скористатися 25 тисяч сімей.
У Слов’янську також розповідали про те, як компенсувати послуги муніципальної няні.
Незважаючи на велику кількість інформації про программу, у людей залишаються запитання стосовно послуги "Муніципальна няня". Отже, найпоширеніші запитання і відповіді на них:
1. Чи обов’язково мамі виходити на роботу, для того, щоб отримати компенсацію за послугу «Муніципальна няня»? ![](https://s.6262.com.ua/section/newsInText/upload/images/news/intext/000/050/441/municipalna-nana-1_5c6a7cd7a41a7.jpg)
Будь-яка жінка, нзалежно від того, виходить вона на роботу, чи залишається у декретній відпустці, може укласти договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років з муніципальною нянею та отримати додаткову допомогу на дитину.
2. Чи можуть родичі дитини – бабуся або дідусь – бути муніципальною нянею?
Можуть, обмежень немає. Потрібно лише зареєструватися або фізичною особою підприємцем або юридичною особою, яка надає послугу догляду за дітьми до 3-х років. Це особливо вигідно тим бабусям чи дідусям, яким не вистачає страхового стажу до пенсії.
3. Хто може найняти муніципальну няню?
![П’ять найпоширеніших питань про муніципальну няню та відпо..., фото-1 П’ять найпоширеніших питань про муніципальну няню та відповіді на них, фото-1](/dist-assets/images/cap.jpg)
Найняти муніципальну няню та укласти з нею договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років може один із батьків або опікунів дитини до трьох років. Достатньо обрати няню, укласти з нею офіційний договір, який не потребує нотаріального завірення, і подати документи у найближче управління соцзахисту. Крім заяви про надання допомоги, потрібно додати копію договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копію сторінок паспорту мами або тата, підтверджуючі документи про оплату послуги няні (виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо).
4. Чи може муніципальна няня мати декілька договорів?
Буває так, що сім'я наймає няню не на повний робочий день. У такому випадку муніципальна няня має змогу оформити два договори з різними сім'ями - одній допомагати до обіду, іншій - по обіді. Офіційне оформлення няні дасть змогу обом сім'ям отримувати від держави додатково 1 626 гривень до щомісячних 860 грн. виплат на дитину.
Або навпаки. У сім'ї двоє маленьких дітей і одна няня. У такому випадку є право у батьків оформити два договори з одною муніципальною нянею і отримувати додатково на кожну дитину 1 626 грн.
5. Яким має бути договір батьків з муніципальною нянею?
![П’ять найпоширеніших питань про муніципальну няню та відпо..., фото-2 П’ять найпоширеніших питань про муніципальну няню та відповіді на них, фото-2](/dist-assets/images/cap.jpg)
Укладання договорів регулюється Цивільним кодексом України. Стаття 639 цього документу говорить, що договір може бути укладений у будь-якій письмовій формі.
Розроблення та затвердження типової форми договору законодавством на сьогодні не передбачено. Тому документ може мати довільну форму. Головне, щоб в ньому була зазначена детальна інформація про послугу, яку надаватиме муніципальна няня.
Джерело: Інформаційний вісник уряду
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
21:21
Вчора
20:10
Вчора
19:41
Вчора
18:04
Вчора
16:10
Вчора
15:02
Вчора
14:14
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі