• Головна
  • В Україні хочуть збільшити термін відпустки на 8 днів
16:29, 28 липня 2019 р.

В Україні хочуть збільшити термін відпустки на 8 днів

В Україні хочуть збільшити термін відпустки на 8 днів

Українцям, які працюють за наймом, обіцяють нововведення в їхній праці. Планується, що будуть внесені зміни в законодавство, за якими, зокрема, працівники зможуть більше відпочивати, а ті, хто займаються фрілансом,отримають статус працевлаштованих.

Журналісти "Сегодня" з'ясували, наскільки це змінить життя.

Що пропонують

Найбільше повинна збільшитися відпустка для вихователів дитячих садків - з 42 до 56 робочих днів, так як їх прирівняли до вчителів, змінивши внутрішні документи МОЗ. Нововведення повинно вступити в силу з 1 січня 2020 р. Може бути збільшена тривалість щорічної відпустки для всіх з 24 до 28 днів, ця норма вже є в проекті нового Трудового кодексу. Також Мінсоцполітики підготувало зміни до чинного Кодексу законів про працю: пропонується ввести гнучкий графік роботи з "плаваючою" обідньою перервою, узаконити право працівника трудитися віддалено (зараз - на розсуд роботодавця) і легалізувати роботу фрілансерів, які нині часто опиняються поза правовим полем.

Думка експертів

Фахівці ринку праці підтримують збільшення тривалості відпустки. На їхню думку, після доброго відпочинку працівник трудиться ефективніше. HR-експерт rabota.ua Тетяна Пашкіна каже, що зараз багато фахівців за фактом працюють не 8 годин на день, а 10. Не тому що не справляються, а тому що у них зарплата залежить від результату. Наприклад, кількості укладених контрактів або виробленої продукції.

"Це збільшує заробіток, але також призводить до професійного вигорання. І часто працівник приходить невідпочилим з тижневої відпустки і далі працює неефективно. Тому навіть невелика додаткова відпустка потрібена, - каже Пашкіна. - Дослідження показали, що в минулому році в ЄС збиток від роботи невідпочивших людей склав 17 млрд євро. Це більше, ніж якщо б вони отримали виплати за лікарняними ".

За словами експерта, витрати компаній на кімнати для відпочинку протягом робочого дня - це інвестиції, які обертаються додатковим прибутком.

Те, що проблема профвигоранія стає дедалі серйознішою, підтвердила і фахівець з кадрів великого холдингу Вікторія Александренко. Але експерт пропонує вирішувати її не за рахунок збільшення відпусток, а скорочуючи робочий тиждень.

"На Заході давно мотивують співробітників працювати інтенсивніше, на кінцевий результат, за рахунок чого робочий тиждень у них стає коротшим, - аналізує Александренко. - Все більше використовується віддаленна праця, гнучкий графік роботи. Назріла ця проблема і у нас. Можна, звичайно, подовжити відпустки, але роботодавець не зацікавлений в тому, щоб через більш тривалу відсутність співробітника на робочому місці знизився випуск продукції, впав прибуток фірми. Тому іншим доведеться довше працювати за себе і за колегу ".

З приводу узаконення праці фрілансерів експерти відзначили, що це питання вирішене: фрілансери повинні працювати за трудовими договорами, з яких роботодавець сплачує внески в Пенсфонд. Якщо ж фрілансер просто отримує готівку на картку, він може сам зробити такий внесок, якщо хоче до старості мати пенсію. Але на практиці так мало хто робить.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #Дружківка #Костянтінивка #відпустка #відпочинок #літня відпустка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...