• Головна
  • Від професора соціології до фотографа. Ян Захлінський у Слов’янську
профайл
13:18, 29 липня 2019 р.

Від професора соціології до фотографа. Ян Захлінський у Слов’янську

профайл
Від професора соціології до фотографа. Ян Захлінський у Слов’янську

Увесь минулий тиждень на базі платформи ініціатив "Теплиця" проходив воркшоп з фотографії. Майстер-клас проводив фотограф зі Швейцарії Ян Захлінський. 

Читайте: Під керівництвом фотографа зі Швейцарії мешканці Слов'янська відшуковували "голос міста"

Для того, щоб детальніше дізнатися про фотографа, його діяльність та ставлення до України і Слов’янська, ми поспілкувалися безпосередньо з ним.

Ян Захлінський зі Швейцарії. Народився в колишній НДР/Східній Німеччині в 1961 році. Вивчав історію/німецьку філологію, а після закінчення НДР - соціальні науки та соціальну роботу. 

З 2007 року - викладач, професор соціального міського розвитку в Університеті прикладних наук Бернера, з додатковим упором на соціальну фотографію. Фотограф-самоучка.

Спеціальної освіти фотографа чоловік не має, але захоплюється цим із самого дитинства. Фотографії Яна - це зібрання історій. Останні десять років фотограф цікавиться темою переселенців. Працювати в Україні Ян почав з 2014 року, з початку подій на Донбасі. Він робив матеріали з Грузії, Арменії та України. На початку бойових дій на Донбасі фотограф займався документуванням подій, глибоко цікавився темою переселенців. У його доробку біля п’ять тисяч документованих фотографій переселенців по всій Україні. 

У Слов’янську фотграф вдруге. Вперше був у 2015 році, коли сепаратисти вже покинули Слов’янськ і місто почало розвиватися. 

Про Слов’янськ фотограф говорить, що місто зовсім не схоже на звичайні європейські міста. При цьому додає, що не мав багато часу, щоб його ретельно обстежити. Зазвичай на речі Ян дивиться через фотографю. Так і зі Слов’янськом. 

"Я не зацікавлений у огляді видатних місць, я виходжу на вулицю і ловлю кадри з людьми. І це цікаво"

Від професора соціології до фотографа. Ян Захлінський у Слов’янську, фото-1

В рамках проекту "Дай своєму місту (фото) голос" сім учасників воркшопу разом з Яном вивчали Слов’янськ заново. Як розказав фотограф, головним для нього було показати не можливість використання професійної техніки, а навчити ловити моменти, будувати кадри.

Подібні фотовиставки - це можливість показати в Європі, що Слов’янськ - місто, яке відновилося після війни, яке живе своїм життям і розвивається. Окрім того, це був великий крок до того, щоб самі мешканці Слов’янська подивилися на своє місто з іншого боку - через фото. 

Кожен вечір учасники отримували різні завдання для фотографії. В решті решт кожен з учасників обрав локацію, яка була б йому цікава. Всі фотографії гармонійно об’єдналися в одну виставку. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Ян Захлінський #фотограф #фотовиставка #Теплиця
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...