17:24, 21 серпня 2019 р.
У Слов'янську шукають способи переходу на роздільний збір сміття
19 серпня у Донецькій облдержадміністрації відбулася робоча нарада щодо роздільного збору побутових відходів на території Донецької області. Від Слов’янської міської ради були начальник відділу екології та природних ресурсів Лариса Соловей та головний спеціаліст управління житлово-комунального господарства Олена Новікова.
Станом на кінець 2018 року, за даними Екологічного підприємства МПП Рада, в Україні нараховувалося 39 тис. сміттєзвалищ, які займають близько 3% території країни. Лише 4% сміття йде на переробку, коли в Європі цей показник перевищує 50%.
На сайті міської ради повідомляється, що під час наради у ДонОДА начальник відділу екології Лариса Соловей поділилась позитивним досвідом роботи з небезпечними відходами у нашому місті. Що це за досвід, не вказується, але нам відомо, що в квітні цього року в місті з'явилися 15 контейнерів для збору батарейок та ртутних ламп. Ці контейнери встановлювала організація "Джерело 3000" за грантові кошти Глобального екологічного фонду.
Зазначається, що Слов'янськ один з перших у області познайомився з роздільним збирання ТПВ завдяки реалізації проекту Європейського Союзу «ТАСИС».
Читайте: Сортировка мусора в Славянске. Миф или реальность?
Від себе додамо, що у місті ще можна зустріти металеві контейнери для роздільного збору, які були встановлені до 2014 року, але зараз вони не використовуються за призначенням. Поруч із ними за деякими адресами цього року в рамках експерименту встановили нові контейнери сітки для відсортованого сміття.
Читайте: В Славянске большая часть контейнеров для ТБО требует замены
Також на нараді Слов'янськ озвучив пропозиції щодо управління відходами на території Слов’янської міської ради у перспективі:
- вдосконалення і спрощення процедури отримання ліцензії на поводження з небезпечними відходами для комунальних підприємств, які на конкурсній основі займаються санітарним очищенням території;
- створення пунктів прийому небезпечних відходів;
- створення "Компост-центрів" для утилізації рослинних відходив;
- фіскальне стимулювання суб’єктів господарювання, які здійснюють свою діяльність в сфері збору і переробки побутових відходів як вторинних ресурсів.
Читайте: В Славянске проходит рекультивация мусорного полигона
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:20, Вчора
11:16, 10 грудня
18:51, 7 грудня
11:19, 6 грудня
live comments feed...
Коментарі