• Головна
  • Ментальні карти, дослідження та розробки: вчителі слов’янської школи №8 стали авторами наукової збірки
17:33, 28 серпня 2019 р.

Ментальні карти, дослідження та розробки: вчителі слов’янської школи №8 стали авторами наукової збірки

Ментальні карти, дослідження та розробки: вчителі слов’янської школи №8 стали авторами наукової збірки

Слов’янська школа №8 всьоме видала власний науково-методичний посібник.

Школа №8 спільно з кафедрами й лабораторіями Донбаського державного педагогічного університету сьомий рік поспіль видає орієнтований на практику посібник під назвою «Методичній вісник». Він містить оглядові й наукові статті, розробки уроків та позакласних заходів, дослідження, ігри та вправи – все, що буде доцільно в роботі вчителів, методичних об’єднань, в підготовці майбутніх педагогів.

Кількість примірників збірки невелика – всього 50, бо школа видавала посібник за власні кошти. Але це не буде проблемою, тому що пізніше посібник буде опублікований в електронному форматі.

Як розповіла директорка школи Світлана Дєлєскє, цього року авторами різних розділів посібника стали 23 вчителі ОШ №8. Також до створення збірки, окрім викладачів ДДПУ, доклали зусиль вчителі Краматорська, Маріуполя, Києва. На відміну від попередніх збірок, в цьогорічній з’явились дві нових рубрики: Нова українська школа (узагальнений власний досвід перших кроків реформи) та використання ментальних карт.

Ментальна карта, або карта розуму – це діаграма зв’язків, яка складається в абсолютно вільній формі. Може використовуватись для того, щоб подати матеріал систематизовано і зробити його легшим для запам’ятовування.

Редактор збірки з боку ДДПУ – Володимир Пристинський, керівник наукової лабораторії взаємодії фізичного і духовного розвитку. Він відповідальний за наукову частину.Редактор від школи №8 – сама директорка, яка відповідає за практичну частину. Світлана Дєлєскє запевняє: книга написана простою для розуміння мовою.

«Якщо людина вміє систематизувати, описати, подати свої знахідки, значить вона стає професійною. Це самовдосконалення вчителів», - каже директорка.

Учні теж знайшли для себе ланку, в якій можуть себе реалізувати. Вони не пішли шляхом публікації наукових статей, а обрали літературну діяльність. Одинадцять років поспіль школа друкує літературно-поетичну збірку з творами дітей. Протягом кожного навчального дітям пропонують надсилати свої твори для збірки. Їх відбирають, редагують разом із авторами. А потім, після публікації збірки, відбувається презентація – це завжди свято.

У наступній публікації ми розповімо, як пройшов перший рік за програмою НУШ для двох перших класів слов’янської школи №8. Стежте за оновленнями на нашому сайті.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #школа #освіта #вчителі #посібник #НУШ
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...