Підбірка
14:44, 8 вересня 2019 р.

Книги про Слов'янськ

Підбірка
Книги про Слов'янськ

Слов'янськ - невеличке місто в Донецькій області. Раніше воно славилося своїми лікувальними грязями, солоними озерами, курортом. У 2014, нажаль, військові дії внесли корективи і місто стало відоме, як перше, окуповане проросійськими бойовиками.

Ми зробили підбірку книг про Слов'янськ. Це книжки різних авторів, різного періоду часу, про різні події. Якщо ви знаєте цікаві твори про Слов'янськ, або романи, в який згадується наше місто, діліться інформацією та враженнями від прочитання.

1. "Психи двух морей". Юрій Руденко

Це книга колишнього військовослужюовця Юрія Руденка, в якій розповідається сучасна історія України. Це часи Майдану в Києві, війни на Донбасі і у Слов'янську, в тому числі.

Головна героїня - журналістка з Ізраїлю Елла Шпільман, яка приїхала в Україну часів Революції Гідності, щоб показати, що ж насправді там відбувалося. Там вона познайомилася з безпосереднім учасником тих подій. Між чоловіком та жінкою зароджуються почуття.

Журналістка продовжує писати про події в Україні, тоді розпочинається окупація частини Донецької області. Жінка вирушає в окупований Слов'янськ.

Слов'янськ у цій книзі - лише частина роману, але цікаво описана дорога до міста, проживання журналістки в чужій квартирі, щоденник людини, яка звідти виїхала. Спілкування з військовими.

Далі буде подорож багатьма містами повоєнної Донеччини. Але цікавіше прочитати це самостійно. Скачати, або прочитати книгу можна за посиланням.

Книги про Слов'янськ, фото-1

2. "Спокойної ночі". Максим Петренко

Презентація цієї книги проходила у Слов'янську. Автор книги Максим Петренко - ветеран батальйону Національної гвардії України імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького. 

Читайте: У Слов’янську презентували книгу про бої на блокспості №1

Сюжет охоплює період від 20.02.2014 року по 24.07.2014.

Закінчення Майдану. Тренування 2-го добровольчого батальйону НГУ. Відрядження до Слов'янська. Бій 26 червня на першому блокпосту. Повернення на ротацію після звільнення Слов'янська. Але там більше, ніж те, що написано вище. Особлива увага приділена спілкуванню з тими, хто мене підтримував з тилу", - розповідає про свою книгу автор.

Ця книга також розкриває Слов'янськ у розрізі сучасного часу.

Книги про Слов'янськ, фото-2

3. "Оборона Славянска". Александр Яровой

Це художній роман про оборону нашого міста часів Другої світової війни. Головні герої роману - мешканці Слов'янська, які стають невольнімі учаснікамі ціх подій. Місто переживає окупацію німецькими військами, а після - звільнення від них.

Через долю головної героїні Марії та її дітей, показане життя людей того часу. Аналізуються поняття фашизму та людяності під час війни.

Книги про Слов'янськ, фото-3

4. "Славянск. Память на века". Едуард Арутюнян

Книга, напісана відомим мешканцем Слов'янська. Це історія про слов'янців - визволителів України від німецько-фашистських загарбників. Представлені фотографії, імена тих. хто воював на фронті, розказано про партизан та підпільників, а також працівників тилу, хто допомагав завойовувати перемогу.

Книга доволі велика і поєднує у собі історії від багатьох. у кожного розділу свої автори. 

Книги про Слов'янськ, фото-4

5. "Неоголошена війна". Невідомі факти і хроніки АТО.

Це книга декількох авторів - журналістів 5 каналу. Ця книга - спогад про все, що відбувалося з Україною. В ній день за днем описані події окупації частини території нашої країни.

В тому числі окремий розділ присвячений захопленню і звільненню Слов'янська. Розділ "АТО. Початок" починається 12 квітня з інформації ро захоплення відділу міліції у Слов'янську.

Далі у хронологічному порядку йдеться про головні події у місті часів окупації.

Книги про Слов'янськ, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #книги про Слов'янську #що почитати
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...