• Головна
  • Медична реформа у Слов’янську. Що вже змінилося і чого очікувати
17:00, 26 вересня 2019 р.

Медична реформа у Слов’янську. Що вже змінилося і чого очікувати

Медична реформа у Слов’янську. Що вже змінилося і чого очікувати

Вже більше року в Україні реалізується медична реформа. Думки щодо необхідності змін у цій сфері розходяться.

Для того, щоб дізнатися детальніше про етапи медреформи та її реалізації у Слов’янську, ми звернулися до заступника директора з медичного обслуговування населення Ігоря Вінниченка.

Медична реформа у Слов’янську. Що вже змінилося і чого очікувати , фото-1

Перша частина медреформи стосувалася змін у ланці первинної медицини. На цьому рівні реформа успішно відбулася, зазначив Ігор Вінниченко. 

З 1 червня 2019 року повинна була бути реалізована програма доступного обстеження, в рамках якої пацієнт мав би змогу проводити часткове безкоштовне діагностичне обстеження. Але наразі програма не розпочалася. При цьому продовжує функціонувати програма “Доступні ліки”, що забезпечує пацієнтів з конкретними хворобами безкоштовними необхідними медикаментами.

З 1 січня 2020 року повинен розпочатися другий рівень медреформи.

Головним слоганом медреформи стало те, що гроші йдуть за пацієнтом. Державні медичні заклади підписали договір з НСЗУ ( Національна служба здоров’я України), яка і проводить основне фінансування лікарень. Гроші лікарі отримують за зареєстрованих у них пацієнтів. В рамках реформи українці мали змогу підписати договір з сімейним лікарем. Максимальна кількість пацієнтів, яких може зареєструвати і обслужити один лікар - дві тисячі людей. 

Дуже довго ходили “лякалки” про те, що, якщо до певної дати не встигнути укласти договір з лікарем, то лікування буде платним. Але заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Ігор Вінниченко наголосив, що декларацію з лікарем можна укласти в будь-який час. Обмежених строків немає. Проблемою може бути те, що лікар, до якого хотіли б записатися люди, може не мати місць.

Всього у місті зараз працюють 63 сімейних лікарі. 34 з них вже перевищили ліміт зареєстрованих пацієнтів.

Як розказав Ігор Вінниченко, існує і практика розірвання договору з лікарем. У Слов’янську таких ситуацій зареєстровано - 12 тис 926. Розірвання договору з лікарем - не означає конфлікту. Часто це пов’язано зі зміною місця проживання, або вибором іншого лікаря, у кого записано менше пацієнтів і є більше вільного часу.

У випадку розірвання договору, перевага надається пацієнтові, бо саме від них залежить, у кого вони хочуть проходити лікування.

Наразі декларації з лікарем у Слов’янську підписали 87 тисяч 288 людей.

З початком медреформи, у сімейного лікаря люди можуть отримувати більше послуг, ніж раніше. Окрім того, існує ряд аналізів, які для пацієнтів є безкоштовними: аналіз сечі, крові, аналізи на ВІЛ, гепатит та холестерин, а також електрокардиограма (за умови, що ці аналізи необхідні для подальшого лікування пацієнта). 

Попри те, що медреформа впроваджується в Україні вже певний час, багато мешканців Слов’янська в опитуванні, яке проводили журналісти сайту 6262, розказали про те, що не знають про впровадження реформи та не відчули покращень. Але були і ті, хто позитивно поставився до впровадження нового.

Зараз в Україні нова Міністерка охорони здоров’я, але про великі зміни поки розмов не йде.

Лідія Хаустова 

Проєкт реалізується за підтримки проєкту USAID «Медійна програма в Україні», яка виконується міжнародною організацією Internews.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #медреформа #зміни
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...