• Головна
  • Голова Слов’янського міськрайонного суду Тетяна Хаустова про судову реформу
09:35, 18 жовтня 2019 р.

Голова Слов’янського міськрайонного суду Тетяна Хаустова про судову реформу

Голова Слов’янського міськрайонного суду Тетяна Хаустова про судову реформу

Україна після розпаду СРСР успадкувала судову систему Радянського Союзу. Тож суть судової реформи – зробити в Україні сучасну європейську систему правосуддя.

Раніше всі ланки судової системи були підпорядковані політичному керівництву та виконували вказівки правлячої верхівки, ствоюючи видимість правосуддя. Згідно дослідження USAID, у 2015 році судам України довіряло 5% населення. Тому виникла необхідність змінювати судову систему в цілому з пострадянського типу на європейський взірець. 

Перші зміни розпочали вводити у 2016 році. Головною зміною стало введення трерівневої системи судів замість чотирьохрівневої. Окрім того, окремим суддям підвищили грошову винагороду, також реформа мала за собою нести зміни у кваліфікаційному оцінюванні суддів, введення "адвокатської монополії", перехід до електронного судочинства та деякі інші пункти.

Про те, як реалізувалася судова реформа у Слов’янську розповіла голова Слов’янського міськрайонного суду Тетяна Анатоліївна Хаустова.

Проект реалізується за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», яка виконується міжнародною організацією Internews.

Детальніше у відео:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #судова реформа #Тетяна Хаустова #судді України #суд України #зміни в суді
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...