• Головна
  • Дезінформація та кібербезпека в Україні під час виборів: засвоєні уроки та майбутні кроки
16:22, 4 листопада 2019 р.

Дезінформація та кібербезпека в Україні під час виборів: засвоєні уроки та майбутні кроки

Дезінформація та кібербезпека в Україні під час виборів: засвоєні уроки та майбутні кроки

У Києві за участі українських представників та країн-партнерів відбулась конференція на тему «Дезінформація та кібербезпека під час виборів в Україні: засвоєні уроки та майбутні кроки». 

Сьогодні Україна перебуває на зламі історії. Спочатку Майдан, ситуація в Криму, тепер Донбас і воєнні дії з державою-агресором. Однією з провідних причин цих подій стала повномасштабна інформаціфна війна та пропаганда, яка довгі роки підводила наше суспільство до краю.

На щастя, наступальні дії вдалося стримати, а Україна стала своєрідним щитом для країн Європи, але інформаційні атаки продовжуються. Зараз наша держава, країни-партнери, спецслужби та журналісти спрямовують увагу на вивчення цього феномену і шукають шляхи протистояння інформаційним загрозам для України та Європи вцілому.

Незмінними партнерами у цьому напрямку для нас стали Європейський Союз, Естонський центр Східного партнерства, які у співпраці з CybExer Technologies (CybExer) та Українським кризовим медіа-центром провели в Києві конференцію на тему «Дезінформація та кібербезпека під час виборів в Україні: засвоєні уроки та майбутні кроки».

Ця зустріч стала своєрідним підсумком співпраці нашої країни з партнерами. У рамках спільної роботи, профінансованої ЄС, було виконано ряд заходів, направлених на підвищення стійкості української виборчої системи до маніпуляцій та втручання у кіберпростір.

Найвразливіший для країни період - вибори, саме у цей час наші Східні партнери та Європейський Союз підтримували Україну у протидії гібридним загрозам, дезінформації, а також кібератакам. Про це казав Герт Анцу, директор Естонського центру Східного партнерства.

Як розповів Микола Кулєшов, начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки, який був присутній на заході, Україна дійсно стикалася з численними кібератаками та гібридними загрозами у період виборів, але злагоджені дії не дали можливості ворогу втрутитися у справи нашої держави.

Микола Кулєшов, начальник Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави в сфері інформаційної безпеки

Досвід України у цій війні технологій та інформації є неоціненним для наших партнерів. Як зазначив Пітер Вагнер, голова Групи підтримки України, "Лише небагато країн стикаються з проблемами кібербезпеки, схожими на ті, що має Україна".

Тому, зважаючи на вдалі спроби протидії, "…ЄС буде розвивати, розширювати та поглиблювати наші спільні дії у майбутньому" - зазначив Посол Матті Маасікас, голова Представництва Європейського Союзу в Україні.

Пітер Вагнер - голова Групи підтримки України

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #агресія #конференція #Київ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...