Студент - це той, хто живе без гарячої води з квітня по листопад. Історії трьох студентів

17 листопада відзначають Міжнародний День студентів.

Хто пам’ятає цей період? Навчання, друзі, гуртожитки, хвилювання через сесії і яскравий відпочинок. Недарма кажуть, що студентський час - один з найцікавіших у житті людини. Та чи дійсно це так? Чи всі знаходять себе серед серйозних викладачів та постійного навчання. Ми поспілкувалися з трьома студентами, які детально розповіли нам про те, як же їм живеться.

Катерина Ампілогова народилася у Слов’янську і вчилася у ЗОШ №15, зараз закінчує навчання у Харківському торгово-економічному інституті Київського національного торгово-економічного університету.

Як більшість студентів, Катя обирала університет за своїми нахилами - їй подобалася математика, тому вона обрала економічне спрямування. Ще у школі дівчина знала, що поїде навчатися до Харкова. На той момент Донецьк вже був окупований, а Київ - занадто далеко від дому. У рік, коли Катерина вступала до університету, була особливість з пріоритетами. Студент мав виставляти пріоритетні університети. Так само і університети, в які вступали на бюджет. Якщо один з них прийняв студента на бюджет, зарекомендував і поставив у пріоритет, то в інші вже вступити на бюджет не виходило, бо з інших баз студентів викреслювали. Так співпало, що Катю зарекомендував ВУЗ, який в її переліку був на останньому місці. Через це дівчина дуже засмутилася, а батьки Каті вже були готові оплачувати контракт, аби донька вчилася там, де їй сподобалося більше. 

"Я все ж таки залишилася там на бюджеті. І жодної секунди не шкодувала про це.

Перші дні в університеті Каті було "стрьомно". ВУЗ не подобався, одногрупники видавалися дивними. На те, щоб адаптуватися, знадобилося місяці чотири. Вже ближче до першої сесії Катя знайшла спільну мову з іншими студентами, викладачами, відчула себе справжньою студенткою. 

Вчитися в університеті було не дуже складно, але у кожному семестрі знаходився викладач, з яким Катерина не могла знайти спільну мову. При цьому дівчина жодного разу не злітала зі стипендії, з другого семестру стала старостою, балатувалася до студ ради, куди її швидко прийняли. 

"Студенти - це перерослі школярі".

Навчання на останніх курсах відрізняється від того, що було на початку. На перших курсах є навчання, на останніх - лише сесія, каже Катя. 

Найважливіше, що отримала дівчина в університеті - це одногрупники, розумні та кваліфіковані, "круті" викладачі, а ще неперевершену атмосферу навчання. Серед того, що не подобалося Каті - моменти "совка", який досі проскакує в українських університетах (застаріла інформація, непотрібні заходи).

"Я не назву себе студенткою, яка закінчує навчання лише для того, щоб отримати "корочку". Не знаю, як поведе мене життя, але я би хотіла спробувати попрацювати по професії".

Іншим студентам Катерина побажала спробувати піти на ту спеціальність, яка близька до них, а не їх родичам. А під час самого навчання не хвилюватися через сесії, або викладачів, з якими можуть виникати конфлікти.

"Просто кайфувати і брати звідти те, що подобається".

Сергій Хряков зі Слов’янська. Навчався у 10 школі, а зараз вивчає програмування у ДДМА (Донбаська державна машинобудівна академія).

Як каже сам Сергій, професію обрав через мрію робити відеоігри. Тому підбирав ту спеціальність, яка допоможе її реалізувати. ДДМА хлопець обрав через те, що академія знаходиться поряд із домом.

З самого початку навчання Сергій, як і більшість студентів, боявся того, що не зможе знайти нову компанію, зійтися з новими людьми, хвилювався, що не потягне важке навчання. Хлопцю хотілося вчити все, що дають, бо був впевнений, що це стане важливим кроком до мрії. На жаль, на третьому курсі він переконався, що програмування - це не те, чим йому подобається навчатися.

У більшості людей розуміння того, що ти - студент, приходить після першої сесії. Сергій же говорить про те, щоу нього це відчуття прийшло з відчуттям свободи. “Я вже дорослий, я сам приймаю рішення і несу відповідальність за них”.

На запитання про найприємніші моменти в академії Сергій відповідає, що це те, що не стосується навчання. Особисто для нього - це участь у меді-групі, яка працює при Академії, зйомки, фото, радіо.

“Це мене тримає в Академії, хоча прагнення до навчання вже немає”.

Займатися в Академії Сергію не важко. Важче себе спонукати до навчання та виконання завдань, які, як зазначає хлопець, ніколи не були йому корисні. Що дійсно корисного дало Сергію студентство - це багато нових корисних і цікавих знайомств, розуміння для хлопця справжнього призначення і мети. Тут же він зустрів перше справжнє кохання, знайшов справжніх друзів і зрозумів, що не можна марнувати час дарма.

“Студент - це той, хто живе без гарячої води з квітня по листопад. Його кращі друзі - таргани під ліжком. Він може прожити на місяць 1300 і не бути голодним жодного дня. І це ті, за ким майбутнє, сподіваюся, набагато краще ніж теперішнє”.

Іншим студентам Сергій радить знайти те заняття, яке приносить задоволення, і зробити його своєю професією.

Катерина Алєко вчилася у слов’янській ЗОШ №15, а зараз вчиться у Київському університеті Тараса Шевченка.

Рішення про вступ до університету було чи не найважчим у житті дівчини. До останнього моменту вона не знала у який ВУЗ та на яку спеціальність вступатиме. При цьому, варіанти були зовсім різні. Катя розглядала і журналістику, і економіку, філологію і, навіть, спеціальності військової кафедри. Вже після вдало складених ЗНО батьки порадили Катерині обрати міжнародні відносини. Про це вона знала небагато, лише те, що ця спеціальність досить престижна, особливо в Інституті міжнародних відносин ім. Тараса Шевченка.

Сама подача документів до вузу була доволі звичайною. Це була перша подорож студентки до Києва. Ще у поїзді вона почала переписуватись з дівчинкою, яка вступала в той же ВУЗ. Через те, що Катя не мала особливих очікувань, перші враження від університету були досить нейтральними. А про студентське життя вона знала з американських фильмів, тому тут очікування і реальність трохи розійшлися. 

"Чому це у мене в перший день не з'явилося величезної компанії друзів та хлопця, як молодий Ді Капріо? Авжеж я гіперболізую, але..."

Момент чіткого розуміння себе як студентки Катя згадати не може. Але допускає, що це сталося чи на першій лекції, чи на першому семінарі. Бо обидва формати навчання для неї були новими. Перші лекції дівчина хотіла встигнути все записати за лектором. А ще, щоб це гарно виглядала. Тому перший час на лекції писала олівцем, а вдома переписувала все. З часом зрозуміла, що сенсу у цьому немає.

Студентка розповіла, що найбільше їй запам'ятався момент, як на першому семінарі з культури викладач запитав, хто хоче першим вийти відповідати. Ніхто з присутніх не наважівся, а Катя вирішила бути активною, підняла руку і вийшла перша.

"Зараз відчуваю невеличку, але гордість за цей вчинок, бо він задав тенденцію. Так і пішло, що Алєко (майже) завжди відповідає першою".

Головна відмінність школи від університету - те, що у школі про тебе всі піклуються, всі знають. В університеті - якщо запам'ятали твоє прізвище - це вже подарунок долі, розмірковує Катя.

Окрім того, студентство дає самостійність. Людина сама відповідає за завдання, плани, сама планує бюджет і витрати. Наразі Каті це подобається, але спочатку дівчина дуже сумувала за родиною.

Найцікавіше у студентстві - це постійний рух. З самого початку навчання Катя долучилася до Освітнього та Інформаційного департаментів та Дебатного клубу.Організовувала зустрічі з відомими людьми ( Надійка Гербиш (яка стала  улюбленою українською письменницею студентки) та Дмитро Чекалкін).

На другому курсі Катерина долучилася до AIESEC - найбільшої молодіжної організації. Вони працюють над різними проектами, що налаштовані на співпрацю людей з різних куточків світу. 

Найскладніше в такому активному студентському житті, каже Катя, правильно розподіляти свій час та знаходити затишок навіть у метушні.

Навчатися в університеті - не легко. Окрім безпосередньо навчання Катерина працює, бере участь у соціальних та студентських активностях. І, хоча, дівчина не намагається завчити те, що не вважає для себе корисним, вона залишається відповідальною студенткою - вкладається у дедлайни, робить завдання, залишається активною на семінарах.

Серед того, що дало студентське життя дівчині, Катя говорить про друзів - прекрасних, старанних, веселих та добрих людей навколо неї.

"Більше того, студентське життя дає розуміння, що таке пріоритети, та намагається адаптувати тебе до стресів".

Серед найяскравіших студентських спогадів у Каті - зустрічі з Яніною соколовою, Гордоном, Педаном, Надійкою Гербиш, дебатні турніри та сесії, співання пісень на курсах з іспанської, звичайно, туси з курсом. Хоча ще дуже багато всього попереду.

Як каже сама Катя, студент - це людина, яка знаходиться у постійному русі, завжди кудись поспішає.

У побажанні іншим дівчина відзначила, що не варто занадто перейматися, адже не всі предмети та не всі завдання є справді важливими. Не бути "задротами", адже на студентів чекає справжнє життя поза сторінками підручника.

"Створюйте та носіть із собою затишок. Погодьтесь, навчання у Львівській майстерні шоколаду з подругою та фондю буде набагато приємнішим, ніж просто у гуртожитку".

Слов’янськ новини День студента 17 листопада студенти зі Слов’янська
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Поки ще ніхто не оцінював
Автор
(0 оцінок)
Актуальность
(0 оцінок)
Изложение
(0 оцінок)
381 перегляд в грудні
Я рекомендую
Ніхто ще не рекомендував

Коментарі

Коментарі призначені для обговорення, вияснення цікавих питань. Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися.

Суспільство
Прокуратура Донецької області запроваджує особистий прийом громадян за допомогою Skype.   Громадські організації, а також громадяни матимуть можливість звернутися з наболілими питаннями безпосередньо до керівництва прокуратури Донецької області в режимі відеоконференції.   Це суттєво зменшить витрачання часу та коштів на поїздку до прокуратури на особистий прийом.   Для цього громадянам необхідно попередньо записатись на конкретний день та час по телефонну...
Культура
Сьогодні о 20:00 всіх поціновувачів "тихої вечірки" запрошують до Центральної бібліотеки. Що ж таке Тиха вечірка? Тиха вечірка “Good Silent Party ІІІ” – вечірка в навушниках у неординарних місцях – бібліотеках. Головна локація вечірки у Києві – незвичайна, таємнича і трохи божевільна Наукова бібліотека ім. М. Максимовича КНУ Тараса Шевченка.  Паралельно вечірки проходитимуть у 41 бібліотеці в 37 містах України.  Таке пройде і у Слов’янську. Гасло тихої веч...
Суспільство
В эти выходные ожидается значительное потепление и дождь. Днем температура воздуха поднимется до +5 градусов, но ночью может похолодать до -3 градусов. Небо будет преимущественно облачным, в субботу - с кратковременными прояснениями. В воскресенье возможен дождь. Влажность воздуха днем 81-93%, ночью и утром - 94-100%. Атмосферное давление 753-767 мм. Скорость ветра до 4 м в секунду, направление преимущественно юго-западное. На следующей неделе днем тоже бу...
Суспільство
Сакільки сердець розчулили милі фотографії з фронту, де бійці відгодовують цуценяток, або носять у кишені маленьку кицьку? Ми вирішили зробити невеличку підбірку фотографій військових ЗСУ разом з їх маленькими друзями. Деякі з них мають дуже цікаву історію. Хто вони - котики та собачки ЗСУ? Чим допомагають та як надихають наших військових.  Всі фотографії взяті з відкритих джерел інтернету. Ось такі фото, наприклад, опублікували на сторінці фейсбук Операти...
Суспільство
У Слов’янську обговорили успіхи та провали реформи правоохоронних органів.  У 2015 рокі в Україні на ділі розпочалася реформа поліції. Основні її меседжі - відкритість до людей, відхід від старої радянської системи, вмотивовані та професійні поліцейські. А чи вийшло здійснити задумане? Сайт міста Слов’янська на базі платформи ініціатив Теплиця організував обговорення теми "Реформи поліції". На захід були запрошені представники Слов’янського відділу поліції...
Екологія
Сегодня зарегистрировали три новые электронные петиции, которые касаются экологии. Автор всех петиций - Ирина Мурашкина. Первая петиция посвящена возобновлению в школах профилактических бесед об экологическом этикете и гуманном обращении с животными. В частности, под экологическим этикетом подразумевается правильное поведение с органическими отходами и мусором. Автор пишет, что готовые пособия для таких факультативов имеются, а обращение с инициативой в го...
Кримінал
Група реагування «Бізон-20» Слов’янського відділення поліції охорони отримала повідомлення від жінки про завдання їй тілесних ушкоджень. На місці події поліцейські з’ясували, що під’їзді житлового будинку в рановий час невідомий напав на жінку, заволодів її мобільним телефоном та зник у невідомому напрямку. Отримавши від потерпілої прикмети зловмисника, поліцейські на службовому автомобілі «відпрацювали» прилеглу територію. Підозрюваного було виявлено та з...
Культура
Сьогодні у Слов’янську відбулось урочисте відкриття пам’ятного знаку на честь воїнів, які загинули під час захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України. На перехресті вулиць Банківської та Центральної (зупинка "Сквер Мрія") зібрались ветерани АТО, учасники ООС, родичі загиблих захисників України, представники місцевої влади, учні та студенти для того, щоб закласти перший пам’ятний знак на честь воїнів, які загинули під час захисту д...
Інтерв'ю
6 грудня офіційно відзначають День Збройних сил України. Що це за свято і хто ті люди, які присвятили своє життя службі в армії? Ми поспілкувалися з двома військовослужбовцями ЗСУ і дізналися їх історії. Руслан служить в ЗСУ з 2014 року. До військкомату прийшов сам. Свій вчинок пояснює внутрішньою потребою.  У двохтисячних роках Руслан проходив строкову службу, перед близькими і рідними складав присягу рідній країні. Тому навіть не сумнівався щодо того, ч...