• Головна
  • Хто виграє від продажу землі. Місцева фермерка про всі нюанси реформи в студії 6262
відео
13:30, 2 грудня 2019 р.

Хто виграє від продажу землі. Місцева фермерка про всі нюанси реформи в студії 6262

відео
Хто виграє від продажу землі. Місцева фермерка про всі нюанси реформи в студії 6262

Земельна реформа - одна з неоднозначних змін нового правління. Дозвіл на продаж землі лякає багатьох. Що передбачає реформа, та чи зможуть фермери викуповувати землю, сайт 6262 поспілкувався з фермеркою, юристкою, власницею фермерського товариства Вікторією Руденською. 

Земельна реформа

Головна особливість земельної реформи у тому, що буде знятий мораторій на продаж землі. Після занепаду комунізму продаж і купівля землі в Україні перебувала під забороною. Нинішній президент Володимир Зеленський анонсував зняття мораторію на продаж землі. Думки українців щодо цього питання розділилися.

Наразі до ухваленого у першому читанні законопроєкту про запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення №2178-10 подано понад 2 тисячі правок. Сам законопроєкт приймався доволі квапливо.

Які найбільші хвилювання щодо ринку землі

Вікторія Руденьска - фермерка, вона орендує землю і займається фермерською діяльністю. Саме з нею поспілкувався головний редактор сайту 6262.com.ua Валерій Гармаш, щоб дізнатися, які насправді є хвилювання стосовно земельної реформи.

Більшість українців турбується тим, що зі зняттям мораторію на продаж землі існує ймовірність того, що цим скористаються олігархи та іноземці. І хоча в законопроєкті є певні обмеження щодо продажу землі іноземцям, конкретно прописаних правил, які б не можна було обминути, там немає.

Вікторія говорить про те, що продаж землі може негативно вплинути на малий та середній бізнес аграріїв, бо у сумлінних платників податків, які працюють з землею, фізично не буде вільних коштів на те, щоб викупити землю на якій вони працюють.

До чого може призвести

Державою планується, що зняття мораторію на продаж землі принесе величезні доходи Україні. У фермерів, які мають великий бізнес і вільні кошти, напевно, з’явиться більше можливостей щодо придбання землі. 

Але насправді виникає багато питань стосовно самого законопроєкту. Вікторія Руденська зазначила, що ринок землі призведе не тільки до розпродажу українських земель, але і до перевантаження судів, адже більшість селян наразі мають проблеми з документами.

Як каже сама фермерка, у разі прийняття закону 40% її орендодавців одразу почнуть продавати землі. Фермери, які займаються середнім та малим бізнесом не матимуть змогу викупити ділянки. 

На думку Вікторії, щоб реформа вдало працювала, необхідний детальний план з росписаними нормами, можливостями та покаранням у випадку його порушення. Комплексний підхід до введення земельної реформи може змінити ситуацію.

Наразі хвилювання мешканців України залишаються, а законопроєкт буде розглядатися з новими правками.


Детально про реформу землі, ризики та плюси дивіться у відео:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #Вікторія Руденська #реформа землі #Володимир Зеленський #мораторій на продаж землі #продаж землі #Валерій Гармаш
Високі оцінки користувачів за Стиль викладу
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...