• Головна
  • Шквал аварій у Слов’янську. Чому відбуваються ДТП
12:44, 3 грудня 2019 р.

Шквал аварій у Слов’янську. Чому відбуваються ДТП

Шквал аварій у Слов’янську. Чому відбуваються ДТП

Усі помітили, що останнім часом у Слов’янську вкрай збільшилася кількість ДТП. Що стало причиною цього збільшення та як від цього постраждали люди, аналізуємо в матеріалі.

СТАТИСТИКА 

Лише за листопад на нашому сайті було опубліковано сім новин про ДТП за участю автотранспорту та пішоходів. Це не беручі до уваги невеличкі зіткнення, які ставалися ледь не кожен день і які фіксували камери спостереження.

За офіційною інформацією Слов’янського відділу поліції за листопад у місті сталося три ДТП з постраждалими. Двічі були збиті пішоходи. Один з випадків став найрезонанснішею подією місяця. Автомобіль під управлінням п’яного водія в’їхав в автобус. Внаслідок цього помер один чоловік, а ще чотири пасажира були травмовані.

Шквал аварій у Слов’янську. Чому відбуваються ДТП, фото-1

Між іншим, вчора ДТП трапилося прямо у центрі міста, де автомобіль зіштовхнувся зі скутером. Водій скутера з переломаною ногою був доставлений в лікарню. 

Варто зазначити, що три ДТП з постраждалими - це аварії, які були офіційно зареєстровані поліцією, проте майже кожен день на камерах спостереження ми бачимо незначні аварії, які хоч і не вартували людям життя, але відбувалися на дорогах міста. Наприклад, на пішохідному переході на САТУ збили людей.
В центре Славянска сбили пешехода. Видео

В 5 метрах от пешеходного перехода: в центре Славянска сбили женщину

ОСНОВНІ ПРИЧИНИ

Можна було б списати певну кількість аварій на облаштування доріг та переходів. Але, за збігом обставин, аварії трапляються на ділянках доріг, які повністю освітлені та оснащені спеціальними “зебрами”. 

Серед трьох офіційно зафіксованих поліцією ДТП два були через те, що пішоходи переходили дорогу у невстановленому місці. Третє ДТП сталося через перевищення швидкості та водія, котрий знаходився у стані алкогольного сп’яніння.

На жаль, більшість пішоходів абсолютно безвідповідально ставляться до правил дорожнього руху. Нерідко помічаємо людей, які без жодних сумлінь переходять дорогу на червоне світло, або у темряві сміливо виходять на пішохідний перехід, не звертаючи увагу на те, що їх може бути погано видно у темному одязі.

Щодо цього, ми зробили окрему інфографіку, в якій роз’яснюється про одяг в темну пору дня та на скільки її видно водіям автомобілів.

Шквал аварій у Слов’янську. Чому відбуваються ДТП, фото-2

Для того, щоб убезпечити себе, вечорами можна носити світловідбивні браслети.

Якщо говорити про аварії, в яких збивають пішоходів, то, на жаль, у більшості випадків у цьому винні самі пішоходи. Напевно, велику роль відіграє безкарність. Як часто ви бачили, щоб когось із людей штрафували за перехід вулиці у невідведеному для цього місці?

Так склалося, що у випадку, коли автомобіль наїжджає на пішохода, винним автоматично стає водій. Проте, існує можливість штрафування і пішоходів, які порушують правила дорожнього руху. При цьому притягнути пішохода до відповідальності має право тільки представник Державтоінспекції.

Згідно законодавчій базі України, перехід пішоходом дороги у недозволеному місці тягне за собою адміністративну відповідальність. За це правопорушення передбачено штраф від трьох до п'яти мінімумів доходів громадян України, які не обкладаються податком. А це становить від 51 до 85 грн.

Наприклад, часто пішоходи неправильно переходять дорогу на зупинці СКНАУ. Пішохідний перехід знаходиться трохи далі, а люди, не зважаючи на рух автотранспорту, виходять з автобусів прямо на проїжджу частину.

Шквал аварій у Слов’янську. Чому відбуваються ДТП, фото-3

Годі про пішоходів, насправді аварії трапляються не лише через них. Однією з найпоширеніших причин ДТП, на жаль, також є кермування транспортом у нетверезому стані. І скільки б не говорили про важкість покарання, залишаються люди, які нехтують не лише своєю безпекою, але і безпекою оточуючих людей.

Наприклад, велике ДТП, через яке загинула одна людина, а четверо було травмовано, сталася якраз через те, що водій був у стані алкогольного сп’яніння. Наразі покарання за управління транспортним засобом у стані алкогольного сп’яніння становить 20 тисяч 400 гривень, з позбавленням водійського посвідчення строком на три роки. У випадку повторної ситуації і штраф, і строк вилучення прав збільшується.

А ось дорога, на якій сталося це ДТП:

Шквал аварій у Слов’янську. Чому відбуваються ДТП, фото-4

Не можна не звертати увагу і на той факт, що у Слов’янську водії дуже часто порушують правила обмеження швидкості, рухаючись по місту. По правилам, обмеження швидкості по місту становить 50 км на годину. Але відремонтовані дороги дають можливість розігнатися. Це також є однією з причин аварій. Добре, що у місті встановлять 16 дорожніх знаків обмеження швидкості. На дорогах, де з'являться ці знаки, поліція буде фіксувати порушення. Це значно вплине на ситуацію з перевищенням швидкості. Між іншим, штраф за перевищення водіями встановленої швидкості складає 510 гривень.

У Слов'янську почнуть фіксувати перевищення швидкості на "проблемних" дорогах

Наприклад, дороги на Шнурківській чи Батюка.

Шквал аварій у Слов’янську. Чому відбуваються ДТП, фото-5

Окремо слід виділити дорогу на Університетській, яка раніше була закрита від проїзду, але тепер по ній може їздити автотранспорт. Пішохідних переходів там два, але обидва вони знаходяться біля площі. Люди, які звикли до того, що рух там перекритий, можуть бути неуважними. 

Перелом ноги и госпитализация. В центре Славянска произошло ДТП с участием скутера

ЩО РОБИТИ

  • Зимовий період - це вкрай небезпечний час для водіїв. Сніг, ожеледиця на дорогах і замети. У цей час варто бути особливо уважними на дорогах, дотримуватися швидкісного режиму. Погодьтесь, краще повільно доїхати до місця призначення, ніж швидко потрапити в аварію та завдати шкоду собі чи оточуючим. 
  • Не вживайте алкоголь чи наркотичні речовини, якщо збираєтеся сідати за кермо.
  • Скидуйте швидкість перед пішохідними переходами та у людних місцях.
  • Пішоходам варто бути більш пильними та уважними. Небезпека може очікувати навіть на пішохідних переходах, адже у темряві вас може бути просто не видно. Одягайте світловідбивні браслети, одягайте світлий одяг. Не переходьте дорогу на червоне світло, навіть якщо ви впевнені, що поряд немає автомобілів. 
  • Якщо на переході немає світлофора, уважно дивіться на ситуацію на дорозі. Оцінюйте, чи бачать вас транспортні засоби, чи збираються вони зупинятися.
  • Пильність може зберегти життя не лише вам, але і оточуючим!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #аварії у Слов’янську #ДТП у Слов’янську #ДТП у листопаді #чому відбуваються ДТП
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...