• Головна
  • Що у Слов'янську з виплатами по догляду за особами з інвалідністю
15:11, 15 січня 2020 р.

Що у Слов'янську з виплатами по догляду за особами з інвалідністю

Що у Слов'янську з виплатами по догляду за особами з інвалідністю

Із набуттям чинності нового Закону про соціальні послуги змінюються правила оформлення деяких видів допомоги.

Днями у редакцію від одного з читачів сайту надійшло питання, яке стосувалося повторного оформлення виплат по догляду за особою з інвалідністю. За словами читача, в Управлінні соціального захисту йому сказали, що треба почекати.

Про те, чому жителі міста не можуть переоформити цей вид допомоги, ми спитали у начальниці УСЗН Олени Альохіної. За її словами, 1 січня набув чинності новий Закон про соціальні послуги, який ухвалили 17 січня 2019 року.

Виходить так: закон є, а підзаконних актів ще немає. За словами Олени Альохіної, до 2020 року процедура оформлення не була складною, і чекати не доводилось, бо виплати фінансуються з місцевого бюджету.

Кожні півроку цей вид допомоги треба переоформлювати. Зараз її продовжують отримувати ті, хто оформив її менше, ніж шість місяців тому. Тим, кому треба знову оформлювати виплати по догляду, доведеться почекати, бо поки що немає чіткого механизму згідно нового закону.

Як тільки буде чітко зрозуміло, що тепер робити, в УСЗН про це повідомлять.

Якщо подивитись у Закон, то доглядати без проходження навчання та дотримання державних соціальних стандартів можна членам сім'ї, які спільно проживають, мають спільний побут, взаємні права, обов'язки, а саме:

- особи з інвалідністю першої групи,

- люди похилого віку з когнітивними порушеннями,

- діти з інваліднюстю,

діти, які є хворими на тяжкі ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні захворювання, онкологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу, гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа. 

Що відноситься до соціальних послуг: догляд вдома, соціальна адаптація, денний догляд, надання притулку, соціальна інтеграція чи реінтеграція, соціальний супровід, кризове втручання, консультування, представництво інтересів, супровід, натуральна допомога, виховання дітей в умовах, наближених до сімейних.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #УСЗН #допомога #соціальні послуги #догляд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...