• Головна
  • Земельна реформа в Україні. Що це дасть Слов’янську (відео)
відео
17:33, 25 лютого 2020 р.

Земельна реформа в Україні. Що це дасть Слов’янську (відео)

відео
Земельна реформа в Україні. Що це дасть Слов’янську (відео)

Реформа землі - одна із найбільш спірних. Багато українців не в змозі самостійно розібратися із тим, що для них зміниться.

Разом із колегами зі Львову та проєктом "Реформи без ілюзій" ми вирішили розібратися у питанні земельної реформи. 

Саме тому ми звернулися до спеціалістки, яка допоможе пояснити ці процеси.

Начальниця відділу раціонального використання земельних ресурсів Олена Литвинова розказала, що зміниться для Слов’янська, та чому не варто хвилюватися.

Головна частина реформи - це відкриття ринку землі. Саме через це більшість людей і хвилюється. Ходять розмови про те, що можливість продавати і купляти землі приведе до того, що більшість українців втратять цю землю.

Про наслідки ми спілкувалися з фермеркою, яка зараз орендує землі для ведення бізнесу:

Земельна реформа в Україні триває з 2002 року. Маленькими кроками ми дійшли до того, що відбувається зараз. Теперішня реформа - це черговий етап розвитку. Головною метою реформи є створення можливостей використовувати землю людьми, які мають на це право. 

"Для звичайних людей не зміниться нічого, окрім того, що вони матимуть право продавати землю", - розповідає Олена Литвинова.

Фермери, які наразі орендують землю, після відкриття ринку землі матимуть першочергове право на викуп земель, які вони орендували. 

Також начальниця відділу раціонального використання земельних ресурсів говорить про те, що для людей ця реформа не несе жодних загроз. Тим паче для Слов’янська, адже у міста немає землі для сільгоспвикористання. У більшості це стосується Слов’янського району. 

Насправді, земельна реформа - це не лише про відкриття ринку землі. Як було у 2013 році, коли відкривали земельний кадастр, так зараз буде багато змін саме у кадастровій системі. Тому зміни якісь торкнуться Слов’янська, але не глобально. Це облік, контроль використання землі. Вся інформація, яка не була внесена, наразі вноситиметься на кадастрові мапи.

"Інформація в кадастр вноситься на основі технічної документації. Ось цю технічну документацію людям буде робити держава, за державні кошти".

Щодо прийнятих законів, то один із важливих - Закон протидії рейдерству. Це один із законів, який має на меті убезпечити людей від втрати земельних ділянок. Ринок землі ще не підписаний, він знаходиться на розгляді. До нього вже вносили багато правок. До цього закону прийматимуть і супутні, що допомагатимуть у реалізації. 

Врешті-решт планується, що ці зміни полегшать життя українцям. 

"На захисті прав власності стоїть Конституція"

Проект "Реформи без ілюзій" реалізується за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», яка виконується міжнародною організацією Internews.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #ринок землі #Олена Литвинова #Земельна реформа
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...