"Клей нації": у Слов'янську презентували фільм-дослідження про українську мову

"Клей нації": у Слов'янську презентували фільм-дослідження про українську мову, Вікторія Повержук

Вчора у платформі ініціатив "Теплиця" дивилися та обговорювали фільм-дослідження "Соловей співає, поки голос має".

Фільм-дослідження мовного питання в Україні зараз активно подорожує містами країни. І вчора його показали у платформі ініціатив "Теплиця". Його презентували безпосередньо авторка фільму Леся Воронюк та режисер Сергій Кримський.

Сам фільм розкриває проблему не просто з боку політичного протистояння, а занурюється глибоко в історію. Глядачі отримують відповідь на питання: чому ж так сталося, що більшість українців вважає своєю рідною мовою російську. Спочатку дослідники демонструють докази, що українську мову використовували ще в 11 столітті. А за часів СРСР відбувалося штучне наближення української мови до російської. Руйнується міф "Донбасс всегда был русскоязычным". Один з дослідників сказав таку фразу: "Мова - це клей нації". Тобто те, що робить націю єдиною та дає розуміння того, хто ми є.

Далі автори фільму розкривають мовне питання на прикладі Білорусі та Ізраїлю. Якщо у першому випадку рідна мова знаходиться вже на стадії зникнення, то у другому навпаки - її відродили та збагатили. Самі автори пояснюють, що через призму інших країн говорять про українську мову.

Цікавий фільм ще й тим, що відкриває його і закриває сцена з військовими. Двоє підходять до чоловіка, який закриває скривавлені очі. Вони кажуть: "Свої". А він відповідає: "Які свої? Позивний!". У кінці фільму вони відповідають, що його позивний - Соловей. Тобто війна за мову, як і за свободу, ще тривє. До речі, ці ролі виконували не актори, а справжні військові.

Не менш цікавим було обговорення фільму. Звучали подяки, запрошення показати фільм військовим "на нулі". Не обійшлося і без думок про примусове нав'язування української мови. 

"Клей нації": у Слов'янську презентували фільм-дослідження про українську мову, фото-1 "Клей нації": у Слов'янську презентували фільм-дослідження про українську мову, фото-2 "Клей нації": у Слов'янську презентували фільм-дослідження про українську мову, фото-3 "Клей нації": у Слов'янську презентували фільм-дослідження про українську мову, фото-4 "Клей нації": у Слов'янську презентували фільм-дослідження про українську мову, фото-5 "Клей нації": у Слов'янську презентували фільм-дослідження про українську мову, фото-6 "Клей нації": у Слов'янську презентували фільм-дослідження про українську мову, фото-7

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал.

Слов'янськ новини Теплиця фільм мова українська мова
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
133 перегляди в січні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі