14:02, 9 квітня 2020 р.
Наче на фронті: як вірусологи Слов'янська працюють над виявленням COVID-19 - ФОТО
У Слов'янську вже три дні працює апарат для діагностики на COVID-19, який знаходиться в лабораторії обласного Центру боротьби та профілактики зі СНІДом. Нам показали, як він виглядає, та як проходять дослідження.
Апарат ПЛР-даігностики на COVID-19 змонтували наприкінці березня, протестували його 3 квітня, а вже 6 квітня він почав працювати.
Читайте: У Слов'янську протеcтували апарат для діагностики на COVID-19
Про те, як саме відбувається процес виявлення коронавірусу, розповіли директорка Центру боротьби та профілактики зі СНІДом Людмила Маслова, а також завідуюча лабораторією Центру Ірина Ош.
Центр боротьби та профілактики зі СНІДом обрали для розміщення обладнання з тієї причини, що його працівники вже вміють працювати з апаратом ПЛР-діагностики. Але лабораторія самого Центру може бути лише частково задіяна для діагностики коронавірусу - це мікробіологічні кабінети певного рівня захисту. Необхідно було придбати ампліфікатор, за допомогою якого проводяться обстеження, а також високошвидкісні центрифуги. Сам апарат ПЛР-діагностики коштує близько 800 тис. грн. Центрифуга коштує близько 30 тис. грн.
Прим. ампліфікатор (термічний циклер) - прилад, який забезпечує періодичне охолодження та нагрівання пробірок. Використовується у мікробіології для утворення додаткових копій ділянок хромосомної ДНК, які містять певні гени.
Окрім апарату треба було купити ще багато допоміжних приладів та апаратури. У постійному режимі необхідно поповнювати запаси витратних матеріалів та захисних костюмів.
Перед діагностикою у людини з підозрою беруть два зразки, а саме з носових пазух, зіву та мигдалин. Їх везуть до лабораторії Центру. Сам процес діагностики складається з двох етапів та відбувається в окремих боксах. Перший - це пробопідготовка, він відбувається вручну. Для цього вірусолог одягає захисний костюм та протягом шести та більше годин працює із біоматеріалами: змішування обох зразків, їх очищення, підготовка проб.
Далі підготовлені проби передають в зону ампліфікації. Там вже відбувається аналіз на вміст коронавірусу, в один чи декілька заходів - усе залежить від кількості зразків, які поступили до Центру.
Бригада, яка працює безпосередньо з коронавірусом, складається з трьох вірусологів. Паралельно готують бригаду дублерів, щоб процес не зупинявся. Людмила Маслова підкреслила, що за короткий період працівники лабораторії змонтували та підключили обладнання, засвоїли нову методику та вивчили велику кількість інструкцій, тому вірусологи зараз "працюють наче на фронті".
У перший день роботи апарату, 6 квітня, в лабораторії дослідили 16 проб, які брали у людей з підозрою на коронавірус. У другий день - 18 проб, у третій день - 24 проби. За цей період у двох людей діагноз підтвердився, але обидва - не мешканці Слов'янська. На точність результату може вплинути те, наскільки якісно був зібраний біоматеріал, коли його збирали, чи достатня його кількість, як він транспортувався та інші нюанси.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:26
Вчора
13:13
Вчора
Спецтема
Оголошення
live comments feed...
Коментарі