• Головна
  • Архітектура Слов’янська: від класицизму і модерну до типових "хрущівок"
14:33, 30 квітня 2020 р.

Архітектура Слов’янська: від класицизму і модерну до типових "хрущівок"

Архітектура Слов’янська: від класицизму і модерну до типових "хрущівок"

Архітектура Слов’янська. Від бароко і класицизму до "хрущівок". 

Серед архітектурних споруд у Слов'янську збереглися унікальні будови столітньої давності. Вони нагадують нам про те, що колись у Слов’янську будували споруди у стилі модерну, класицизму та бароко. В даний час слов'янські пам'ятки містобудування і архітектури знаходяться в приватній, колективній або комунальної власності. На жаль, багато з них - в жалюгідному стані.

У другій половині минулого століття розпочалась типова забудова, яка притаманна більшості міст Донецької області і не тільки. 

Як розповідала головна архітекторка Слов’янська 1964-1978 років Емма Яблочанська ТВ+, у ті часи не мали змоги вигадувати щось своє, а брали каталог і вибирали вже готовий проект, який був затверджений у Києві. Проте, дозволялись і певні зміни, враховуючи місцевість. 

Для прикладу, будинок по вулиці Свободи також з каталогу, хоч і вирізняється від сірої забудови. 

Значно ускладнювалась забудова міста болотистою місцевістю. Між вулицями Банківською і Ярослава Мудрого треба було осушити болото, побудувати ливневу каналізацію. 

Площа Соборна була дуже маленька, а побудова адміністративної будівлі потребувала великої площі. Тоді знесли споруди автовокзалу, базарчика, медичної школи, військової частини.

Архітектура Слов’янська: від класицизму і модерну до типових "хрущівок" , фото-1

Навколо площі запроектували будівництво сучасного Будинку зв'язку, готелю (зараз будівля податкової). Посадили сквери, розпланували газони і клумби. 

Після бараків і комуналок люди були раді новим "хрущівкам". Незважаючи на те, що кімнати у таких квартирах були 2,5 метрів вшир, це було окреме житло. 

Приватні будинки найнесподіваніших конструкцій і розмірів українці почали зводити з 90-х років. Люди втомились від сірості та одноманіття. Проте, мало хто міг дозволити собі побудову приватного житла "з нуля"

З 90-х років у Слов’янську також залишились недобудовані конструкції будинків. Щоб продовжити призупинене багато років тому будівництво, практично треба починати все по-новому - з експертизи стану фундаменту.

Що стосується Слов'янська - сучасної архітектури тут як такої немає. Якщо і з'являються якісь об'єкти, то і вони, як правило, є винятком - розповідав в інтерв’ю Костянтин Кисельов, який працює головним спеціалістом Управління містобудування та архітектури Слов'янської міської ради. 

На даний момент у Слов'янську вже є певні плани в наведенні порядку в сфері архітектури - розробка генерального плану та сучасної картографії, яка дозволить вести актуальні бази даних і вносити в них інформацію, а також проводити науковий аналіз, робота з дослідженням території і плануванням.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #архітектура #історія
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...