Який тонометр вибрати

Обов'язковими засобами, які активно використовують з метою профілактики і лікування артеріальної гіпертонії, як відомо, є тонометри. Як свідчить статистика, гіпертонія або іншими словами підвищений артеріальний тиск – захворювання, що зустрічається приблизно у 20% населення земної кулі.

В основному від неї частіше страждають люди старше 70 років. Навіть зараз приблизно 1 млрд.людей має підвищений тиск в артеріях і як очікується, до 2025 року ця цифра може істотно збільшитися.

Так, на жаль, але гіпертонія – недуга, який займає третє місце в світі серед головних причин смертності. Оскільки велика частина пацієнтів, які страждають від гіпертонії не відчувають своєї хвороби і відповідно не звертаються до лікарів за допомогою до тих пір, поки не стане пізно, гіпертонію часто вважають і називають «тихим вбивцею». Першим кроком на шляху до попередження та лікування артеріальної гіпертонії є якраз-таки регулярне вимірювання артеріального тиску.

Чи необхідно наявність тонометра будинку?

Звичайно ж так. Тонометр-пристосування, що вимірюється тиск в артеріях. Саме тому він в обов'язковому порядку повинен бути в кожній родині. Адже порушення в серцево-судинній системі мають практично 80% людей. Зараз бувають випадки, коли навіть діти страждають від гіпотензії (зниженого тиску), а люди віком постарше від гіпертонії (підвищеного тиску).

Саме тому, для того щоб вчасно відреагувати на зміни показників і вжити відповідних заходів, необхідно регулярно користуватися тонометром.

Види тонометрів. Як зрозуміти який саме тонометр купувати

Той, хто час від часу буває в аптеці відмінно знає, що представлений там вибір тонометрів дуже великий. Іноді людині, раніше не мав справу з цими пристроями, стає дуже важко визначитися з оптимальною в тому чи іншому випадку моделлю. Кожен окремий прилад відрізняє їх:

  • вартість;
  • якість;
  • механізм дії;
  • Країна-виробник.

Всі тонометри поділяють на механічні та електронні (напівавтоматичні і автоматичні). Перш ніж приймати остаточне рішення про те, який з варіантів вам підійде краще, радимо трохи краще розібратися з особливостями роботи кожного тонометра.

Механічний тонометр - це такий собі старий добрий апарат, знайомий нам усім з самого дитинства. Саме цим видом тонометрів користуються в більшості лікарень. Тут є спеціальна манжета, яку необхідно одягнути на руку (трохи вище ліктьового суглоба). Потім потрібно за допомогою груші накачати манжету повітрям і потроху починати спускати накачаний раніше повітря. При цьому лікар або хто-небудь інший, що вимірює тиск, дивиться на цифрове табло і вловлює тони, таким чином будуть відомі показання.

Тонометр механічного типу вважається довговічним. Його складно вивести з ладу, та й вартість його набагато нижче ніж у електронних. Правда у нього є один недолік-він досить складний у використанні. Чому? Все просто: погодьтеся, людині похилого віку важко правильно надіти, накачати і потім випустити повітря, при цьому побачивши коливання стрілки тонометра, що вже говорити про те, щоб почути вірні тони.

З цієї причини механічні тонометри для вимірювання артеріального тиску ідеально підходять для використання медпрацівниками в лікарнях та інших медичних установах.

Електронний тонометр - пристрій, який поділяють на два види: автоматичні і напівавтоматичні. Багато людей досить часто стоять перед вибором " який саме найкраще вибрати?". Оскільки на відміну від механічного тонометра, електронний має не тільки різновиди, але і додаткові функції. Отже, електронний апарат є зручним завдяки тому, що показники артеріального тиску автоматично висвічуються на дисплеї. Тепер давайте більш детально розглянемо різновиди цього приладу.

Автоматичний тонометр - варіант, практично не вимагає втручання людини. Апарат необхідно закріпити на руці, а далі вимір артеріального тиску відбудеться самостійно або виходячи з назви автоматично. Це можна навіть сказати «розумне " пристрій в результаті покаже вже готові показники, плюс до всього інтерпретує результат.

Тобто якщо раптом пацієнт не розбирається в ступені гіпертонічної хвороби, тонометр відповідно напише або ж озвучить діагноз. Тому можна зробити цілком обгрунтований висновок про те, що такий тип тонометра є як не можна найкращим для літніх людей.

До речі, якщо говорити про спосіб накладення манжети, автоматичні тонометри діляться на ті, у яких манжету потрібно одягати на плече, а також ті, які мають на увазі одягання манжети на зап'ясті.

Хочете отримати практичні у використанні плюс надійні стосовно одержуваних результатів прилади? Тоді купуйте автоматичні апарати з манжетою на плечі. Ті ж тонометри, які необхідно одягати на зап'ясті, приваблюють багатьох людей завдяки:

  • легкому використання;
  • своєї компактності;
  • кращої переносимості процедури вимірювання якщо у людини високий рівень артеріального тиску.

Варто врахувати і те, що точність кінцевих результатів вимірювання АТ буде прямо залежати від того наскільки правильне положення руки у людини під час процесу вимірювання.

Серед основних недоліків приладу виділимо:

  • можливість поломок (механізм електронного тонометра є більш чутливим до змін зовнішнього середовища і різного роду механічних пошкоджень;
  • апарат коштує дорожче ніж механічних варіант, але на вартість впливає саме наявність додаткових функцій таких як голосове оповіщення, індикатор аритмії/пульсу.

Напівавтоматичний тонометр - прилад, що поєднує в собі всі позитивні сторони перерахованих вище апаратів для вимірювання артеріального тиску. Його принцип дії полягає в тому, що повітря нагнітається в манжету за допомогою груші. Тим самим відбувається розвантаження роботи електронного механізму. Завдяки тому, що витрачається менша кількість енергії, пристрій служить своєму власникові набагато довше. Тонометр самостійно вимірює артеріальний тиск.

До речі, в цих моделях дуже хороше співвідношення ціни і якості. Відзначимо, що згадані напівавтоматичні прилади, як правило, рекомендують купувати людям, у яких невисоке тиском плюс до всього тим, хто в змозі самостійно, а головне правильно нагнітати повітря за допомогою груші.

Завдяки своїй невисокій вартості таким напівавтоматичним тонометром можна сміливо комплектувати навіть автомобільну аптечку.

Кілька порад, які допоможуть вам у виборі оптимального варіанту тонометра

Якщо ви збираєтеся придбати собі додому тонометр, але у вас немає ніякого бажання помилитися з вибором, просто дайте відповідь на кілька наступних питань. Саме відповіді на них зможуть якнайкраще допомогти вам зорієнтуватися. Отже, приступимо.

1). Яка манжета найбільше вам підходить?

В процесі вибору тонометра важливо звернути увагу на розмір манжети. Тобто підбирайте манжету виходячи з окружності своєї руки. Плюс важливо врахувати і форму самої манжети.

2). Чи є у людини, яка буде користуватися тонометром перебої з серцебиттям (аритмія)?

Пам'ятайте, що нерегулярне серцебиття може істотно впливати на кінцеві результати вимірювання. Тобто для надійності визначення отриманих результатів вимірювання АТ, важливо щоб тонометр був оснащений спеціальним індикатором аритмії.

3). Чи важливо запам'ятовувати результат, а також дату вимірювання АТ?

Якщо мова йде про профілактику та лікування гіпертонії артеріального типу, то важливо не забувати, що в цьому випадку вести щоденник самоконтролю АТ – обов'язковий пункт. Крім цього, необхідно цей щоденник показувати лікаря. Виходячи з цього, процес ведення щоденника буде куди більш зручним якщо тонометр оснащений функцією пам'яті вимірювань.

4). Для чого саме купується тонометр? Чи Часто їм будуть користуватися?

Профілактика гіпертонічної хвороби, що має на увазі нечасті вимірювання тиску в артеріях, дозволить віддати перевагу напівавтоматичної моделі. Але це актуально тільки в тому випадку, коли людині не складно самостійно накачувати повітря грушею в манжету.

Якщо ж людина проживає один, важливо щоб тонометр був зручним для нього. Коли мова про людину похилого віку, для щоденного самостійного вимірювання АТ рекомендується використовувати автоматичні моделі.

Крім того, якщо сили в руках мало або був перенесений інсульт, слід вибирати повністю автоматичні моделі. В такому випадку тонометр все зробить сам, потрібно тільки закріпити його на руці.

5). Чи важливо людині знати пульс?

Визначення пульсу-одна з можливих додаткових функцій. Звичайно, можна і самостійно підрахувати частоту скорочень серця, але це також можна довірити апарату (так більш надійніше).

6). Чи є у людини проблеми із зором?

Якщо у людини проблеми із зором, важливо віддати перевагу тонометру з великим дисплеєм. Багатьох сучасні моделі таких пристроїв додатково оснащені зручним голосовим оповіщенням. Тобто по закінченню процесу вимірювання АТ прилад озвучить показники ну і відповідно діагноз згідно класифікації (норма або ступінь артеріальної гіпертензії).

Де придбати надійний тонометр?

Широкий вибір надійних і недорогих за вартістю тонометрів завжди можна знайти на сторінках сучасного порталу медичного обладнання "Медмаг", офіційний сайт якого знаходиться за адресою www.medmag.ua. при необхідності тут також можна в режимі онлайн отримати кваліфіковану консультацію, причому незалежно від того, де саме ви проживаєте.

Відповідно якщо ви хочете знати про переваги і недоліки, характерних того чи іншого пристрою, що проводяться в Медмазі акціях, вигідних цінах і не тільки, Ласкаво просимо відвідати наш сайт. У нас можна замовити зворотний дзвінок, і досвідчений менеджер передзвонить вам в найкоротший термін. Ми прислухаємося до побажань і зв'язуємося з кожним клієнтом у зручний для нього час. Запрошуємо до співпраці! Бажаємо вам відмінного дня, вигідних і корисних придбань!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
75 переглядів у липні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі

Суспільство
В Україні збираються встановити штрафи за недотримання маскового режиму. Про це оголосив Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов на брифінгу 2 липня. Уряд на засіданні 1 липня підтримав законопроєкт про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення. Він передбачає штрафи за недотримання маскового режиму. Згідно з документом, штраф для фізичних осіб складатиме 170-255 грн, для юридичних осіб (закладів харчування, спортивних, торговель...
Суспільство
Інспекція з благоустрою повідомляє про результати роботи у Слов’янську протягом червня.  Інспекція у співпраці з патрульною поліцією протягом першого місяця літа здійснила перевірки у сфері благоустрою міста Слов’янська.  За червень було виявлено та зафіксовано 124 порушення, серед яких: не забезпечено прибирання сміття, побутових відходів, гілля і листя, не забезпечено скошення бур’яну і трави, не забезпечено очищення фасадів від реклами, неналежне утрима...
Суспільство
З огляду на епідеміологічну ситуацію у Слов’янську, починають діяти нові-старі обмеження.  Як зазначається у протоколі Слов’янської міської постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, підписаного міським головою Вадимом Ляхом, з 2 липня тимчасово припиняється особистий прийом громадян управлінням соціального захисту населення, а з 3 липня забороняється приймати відвідувачів у приміщеннях закладів харчування.  Також у...
Суспільство
На вулиці Центральній у Слов’янську виявили самовільно встановлену тимчасову споруду.  1 липня у центрі міста виявили кіоск з тютюновими виробами, який був встановлений  з порушенням типових правил благоустрою. У кіоску велась підприємницька діяльність. Про це повідомляють на офіційному сайті Слов’янської міської ради, яка попедержає про демонтаж тимчасової споруди.  На виконання рішення виконавчого комітету Слов’янської міської ради від 15.08.2018 № 625 «...
Суспільство
Липень 2014 року став для Слов'янська важливим місяцем. Що ж відбувалося на околицях міста перед його звільненням. 2 липня 2014 року Україна відновила контроль над смт Райгородок та селами Різниківка і Рай-Олександрівка. Саме у цей день були створені передумови взяття під контроль населеного пункту Миколаївка, тим самим відрізавши постачання матеріально-технічних засобів та боєприпасів терористам зі сходу. Тоді ж під час боїв 2 липня поблизу Семенівки у Сл...
Суспільство
Огляд актуальних новин про ситуацію із коронавірусом в Україні та світі станом на 2 липня. У Слов'янську ще шість нових випадків коронавірусу. Усі зафіксовані у жінок 42, 46, 47, 58, 59, 80 років. Про це увечері 1 липня повідомив голова ДонОДА Павло Кириленко у Telegram-каналі. Загалом у місті зараз 267 офіційно підтверджених випадків інфікування COVID-19. У Донецькій області, окрім Слов'янська, ще 10 нових випадків коронавірусу: сім у Маріуполі (4-річний...
Пригоди
"Drager" показав у небо: черговий "рекорд нетверезості" зафіксували патрульні у одного з водіїв цими вихідними. У Слов’янську з вулиці Новий Побут надійшов виклик про нетверезого водія. Очевидець події розповів, що кермувальник авто Ваз 2108 знаходиться з ознаками алкогольного сп'яніння та, ймовірно, скоїв наїзд на перешкоду. Патрульні, котрі прибули на місце події, дійсно побачили чоловіка з ознаками сп'яніння, тож запропонували пройти йому освідчування н...
Суспільство
У Слов'янську 2 липня зареєстрували нову електронну петицію щодо встановлення світлофора на перехрестя двох центральних вулиць. У петиції йдеться про перехрестя вулиць Василівська та Університетська. Авторка петиції Алла Подгорна пише, що це перехрестя через велику кількість ДТП вже називають "зачаклованим".  Так, 21 червня там зіткнулися автомобіль "Шкода" та скутер. Відео з камер спостереження виклали на сторінці СДС. 36-річний водій скутера постраждав. ...
Кримінал
Слов'янські оперативники затримали у Харківській області жителя Слов'янська, який розшукувався за нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Житель Слов'янська 38 років у листопаді 2019 року наніс тяжкі тілесні ушкодження своєму 56-річному знайомому. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження за ст. 121 Кримінального кодексу України – нанесення умисних тілесних ушкоджень. Щоб уникнути покарання, підозрюваний почав переховуватися від правоохоронних орг...