16:21, 21 травня 2020 р.
Ковід та під’їзд: як подбати про оселю на карантині
На сайті міськради регулярно повідомляється про те, де у Слов’янську провели дезінфекцію під’їздів. А що, коли не хочеться чекати, поки до твого будинку дійде черга?
Завтра нас чекає друга хвиля пом’якшення карантину, а перша хвиля пом’якшень почалася з 11 травня. Але це не означає, що карантин скасовано – його продовжили до 22 червня. Пом’якшення також не означають, що в Україні більше не хворіють на коронавірус – підтвердженням цьому 19706 захворілих, згідно офіційних даних МОЗ.
Ми вже писали трохи раніше про те, як доглядати за хворим на коронавірус.
Читайте: Що робити, якщо у вашого родича коронавірус
Тепер поговоримо про під’їзди, де прибирання відбувається не так часто, як в наших квартирах. У Слов’янську планову дезінфекцію під’їздів виконують керуючі компанії. Інформація про це регулярно з’являється на сайті міськради. Працівник у спеціальному костюме розпилює спеціальний розчин. Але можна ж не чекати, поки до вас дійде черга.
Ланцюжок дотиків у під’їзді
Виходимо з квартири, беремо ключі, закриваємо двері квартири, тримаючись за ручку, відкриваємо двері тамбуру, закриваємо з іншого боку, знову беручись за ручку.
Далі натискаємо кнопку ліфту. Випадково торкаємось стіни чи дверей ліфту, поки чекаємо. У ліфті натискаємо кнопку поверху, притуляємось до його стіни.
Виходимо, беремось, натискаємо кнопку домофону чи відкриваємо кодовий замок. Беремось за ручку, виходимо.
Коли повертаємось додому, робимо усе те ж саме. Тільки ще можемо зазирнути у поштову скриньку. Знову ж – для цього беремось, її треба відчинити.
Це мінімальний набір дотиків до різних поверхонь, але й цього вистачить, аби назбирати бактерій, а не тільки коронавірусну інфекцію.
Як прибирати під’їзд
Для початку непогано було б скласти графік прибирань свого поверху разом із сусідами, щоб робити це регулярно та узгодити деталі.
Що треба мити: перила, підлогу, кнопки, ручки.
Не треба впадати в крайнощі та купляти для під’їзду спеціальні дезінфікуючі засоби, або мити усе концентрованою хлоркою. По-перше, під’їзд не представляє такої небезпеки, як спеціалізована лікарня, по друге хлорка сама по собі може завдати шкоди здоров’ю мешканців. А більшість з нас просто не знає, в яких пропорціях робити спеціальні дезінфікуючі розчини.
Достатньо вологого прибирання зі звичайним миючим засобом. Таким чином слід мити перила, кнопки та ділянки навколо них, ручки, двері.
Але недостатньо однієї ганчірки для усіх поверхонь та одного відра без зміни води.
Якщо у вас підлога – не просто бетонна плита, то краще мити її не дерев’яною шваброю, а сучасною із пластиковою ручкою та мопом. Справа у тому, що дерево має пористу поверхню, котра добре поглинає різні патогени та мікроорганізми.
Підготуйте декілька ганчірок для різних поверхонь та як мінімум два відра для води.
Спеціального одягу для стандартного прибирання без спецзасобів теж не треба – достатньо одягти рукавички, респіратор чи маску, прибрати волосся, якщо воно довге.
Спецкостюм потрібен, якщо у під’їзді розпилюють аерозоль чи якусь хімічну дезінфікуючу речовину. Оскільки це закрите мале примішення, то відсутність захисту може нашкодити.
Усі ці правила актуальні не тільки в період коронавірусної пандемії.
Замість висновків
Як би ретельно ви не мили свій поверх, а після виходу з під’їзду чи повернення у квартиру слід дезінфікувати руки чи мити їх.
А маска, до речі, збереже вас від спокуси чіпати своє обличчя брудними руками.
Краще, щоб у ліфті їздила одна людина. Тому варто почекати або спуститися сходами.
Якщо ви ходите по магазинах для когось із літніх сусідів, то залишайте куплене під дверима і попереджайте про це людину по телефону.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
11:35
09:53
Спецтема
Оголошення
00:00, 12 січня 2016 р.
11:37, 28 листопада
8
09:24, 29 листопада
19
15:50, 26 листопада
1 216
08:04, 26 листопада
live comments feed...
Коментарі