• Головна
  • Евакуація населення, машини-амфібії і стихія. Про затоплення Слов’янська більше 50 років тому
11:40, 28 травня 2020 р.
1

Евакуація населення, машини-амфібії і стихія. Про затоплення Слов’янська більше 50 років тому

Евакуація населення, машини-амфібії і стихія. Про затоплення Слов’янська більше 50 років тому

Про велику воду у Слов’янську 1964 року.

Сьогодні зі зміною клімату ми вже знаємо, що таке безсніжна зима, аномальна температура, тижневі дощі і град з куряче яйце. 

Зважаючи на вже наявні зміни, не виключення, що найближчим часом ми можемо відчути на собі стихію природи наповну. 

А поки ми вирішили пригадати аномальні природні явища у Слов’янську, які нам відомі з історії. Розпочнемо сьогодні із повені. Ці явища у нашому місті траплялись щонайменше двічі.  Сьогодні згадаємо повінь 1964 рік, про яку писали у газетах. 

Що стало причиною? Це таяння снігів в Донецькій та Білгородській областях. Тоді русло річки Казений Торець переповнилось. Сталось це на початку квітня 1964 року. Тоді були затоплені райони Варшава, Машчермет і Молокозавод. 

В одній з газет того часу заступник голови Слов’янського міськвиконкому Н. Тенянко висловився про стихійне лихо (редактор П. Савченко). Далі публікуємо частину замітки:

“Вже давно не пам’ятають старожили Слов’янська такого великого бурхливого весняного паводку на Торці, який був цієї весни: рівень води в річці підіймався на 9,4 метра над нульовою міткою. В зоні затоплення опинилися деякі промислові підприємства і селища, але повінь не захопила місто зненацька. 

Під час поводі на підприємствах і при міськвиконкомі було організовано цілодобове чергування, створені спеціальні рятівельні бригади, були викликані машини-амфібії, які допомагали евакуйовувати жителів, підвозити продуктів. 

Завдяки організованості, великому напруженню сил робітників і всіх жителів міста розлючена стихія була приборкана. 

Зараз небезпека залишилась позаду, підприємства працюють ритмічно, життя міста входить у нормальну колію, але з наслідками повені ще не покінчено, і кожному жителю Слов’янська треба попрацювати так, щоб найближчим часом навести належний порядок у своєму місті”. 

Збереглися декілька архівних фото з часу повені у місті Слов’янську. Автор - Igvard.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #повінь #затоплення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Показувати новий коментар:
внизу вгорі
ветеран
28 травня 2020 р., 14:22
Помню ! Вода дошла до площади и на ней стояли армейские амфибии.. После этого спрямили русло Торца и сделали дамбу. Поднялись всем миром. А сейчас раклы хотят украсть у города ДК ЖД как ДК АИЗ и все молчат ! Не стыдно - Славяне ?
Оголошення
live comments feed...