11:04, 14 червня 2020 р.
Слов’янськ та інші міста Донеччини: знайди п’ять відмінностей
Часто кажуть, що коли ти виїжджаєш зі Слов’янська в інше місто Донецької області, то не помічаєш між ними різниці. Але це не зовсім так.
Ми вирішили пригадати відмінності та факти, які роблять Слов’янськ унікальним.
Історія
У цьому році Слов’янську виповнюється 375 років. Наше місто вважається найстарішим у Донецькій області. Історія заселення території починаєтьсязадовго до побудови фортеці Тор. На цих землях жили скіфи, сармати, алани і інші. Фортеця Тор була тут побудована лише в 17 столітті.
1 листопада 1784 року містечко Тор було перейменовано у Слов’янськ. Про це свідчить документ, в якому вказано, що в Катеринославському намісництві (Катеринослав - це нинішній Дніпро) влаштовані нові міста.
Природа
У цьому плані Слов’янськ унікальний тим, що має багато зелені, особливо помітно це навесні та влітку, коли скрізь бачиш безліч диких квітів, а не тільки висаджених на клумбах.
На території міста ціла система озер. Влітку з озер віє вітер, який дає відчуття, що знаходишся десь на курорті біля моря. Хоча ми і далеко від моря. А ще тут хвойні ліси, дикі поля та крейдові гори. І все це в межах одного міста – не треба їхати далеко, щоб побачити різноманіття природи.
Архітектура
У Слов’янську 28 архітектурних пам’яток державного та місцевого значення. Є ще багато будівель, яким вже більше 100 років чи близько, але які не визнані історичними пам’ятками. Це ще раз підтверджує, що Слов’янськ має довгу та насичену історію. Але більша частина архітектурних пам’яток знаходяться у занедбаному стані, потребують реконструкції.
Наприклад, будівля СБУ – колишній будинок купця Рабіновіча. Колишній БК ім. Леніна – Будинок купецьких зібрань – зараз руйнується, оскільки місто не може повернути його у свою власність.
Інша яскрава будівля – хірургія клінічної лікарні. Була якось навіть ідея віддати будівлю під музей, а для хірургії побудувати новий корпус.
Митці
Так, у Слов’янську багато митців, досвідчених та молодих, відомих на всю країну та тільки по місту. Багато художників віддають свої картини на вернісажі у Краєзнавчий музей або дарують картини музею. Але ще більше тих, хто малює, але ніколи не демонструє свої роботи широкій публіці.
Серед відомих слов’янських митців – Василь Бомбіза, знаменитий картинами про Чорнобильську катастрофу, та Сергій Сметанкін, який встановив рекорд України за наймасштабнішу персональну виставку.
Велосипедисти
Слов’янськ по-різному називали і називають: місто купців, місто кераміків (але про це трохи нижче), місто солеварів, місто-курорт. А ще місто велосипедистів. Так, велолюбителів тут дійсно багато. Тільки холодна погода поступається весні – вони одразу міняють громадський транспорт на улюблений велосипед. Шкода, що спеціальних доріжок у нас немає.
Кераміка
Керамічна галузь – візитівка Слов’янська. Здавна тут була велика концентрація керамічних підприємств, які роблять продукцію на будь-який смак. Хоча зараз ця сфера переживає не найкращі часи.
У 2018 році у TopPlaceвідбувався міжрегіональний керамічний симпозіум. Там демонстрували унікальні роботи місцевих кераміків.
Читайте: "Слов’янськ. Місто керамістів". Ukraїner презентували відео про Слов’янськ
Війна
Саме зі Слов’янська у 2014 році в Україні почалася війна з Росією, яка й досі триває. Це вже сумний історичний факт. Зранку 12 квітня на вулицях міста з'явилися невідомі люди в балаклавах і зі зброєю. Як пізніше виявилося, вони приїхали з Російської Федерації. Окупація тривала до 5 липня. Так, це недовго у порівнянні з іншими постраждалими містами Донечити та Луганщини. Але це назавжди залишило відбиток у пам’яті кожного жителя Слов’янська.
А чим на вашу думку Слов’янськ відрізняється від інших міст Донеччини? Пишіть відповіді у коментарі.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
09:37
18:44
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
15:50, 26 листопада
1 216
08:04, 26 листопада
17:09, 25 листопада
23:49, 27 листопада
14:49, Сьогодні
35
live comments feed...
Коментарі