• Головна
  • Постійні робочі руки, гроші та транспорт: чому у Слов'янську досі нема місця для стерилізації собак
13:09, 14 серпня 2020 р.

Постійні робочі руки, гроші та транспорт: чому у Слов'янську досі нема місця для стерилізації собак

Постійні робочі руки, гроші та транспорт: чому у Слов'янську досі нема місця для стерилізації собак

Чому у Слов'янську досі не розпочалася реалізація проєкту "Будівництво стерилізаційного пункту для утримання, кліпсування, вакцинації та стерилізації безпритульних тварин гуманними методами". Точка зору зоозахисників.

Що планувалося в минулому році

Восени 2019 року Слов'янськ встиг подати пропозицію в обласний департамент екології для того, щоб отримати кошти на створення стерилізаційного пункту. Передбачалося, що розміри майбутнього стерилізаційного пункту - 6 на 12 гектарів. Розрахований на утримання після стерилізації 25 собак протягом 5-7 днів. Орієнтовна кількість працівників - 6 осіб. Будівництво такого центру мало коштувати приблизно 1,5 млн. грн.

Читайте: Де у Слов'янську буде знаходитись майбутній центр стерилізації собак

Декілька разів у міськраді збиралися для обговорення проєкту зоозахисники, представники міської влади, відділу екологі та УЖКГ. Сперечалися щодо розташування пункту стерилізації, його постійного фінансування та інших організаційних нюансів. В якості місць розміщення пропонували ділянку в мікрорайоні Машчермет, недалеко від адмінбудівлі заводу "Словважмаш", КАТП та район Словкурорту.

Із чим зіткнулися в 2020 році

У червні 2020 року на 84-й сесії міськради депутати проголосували за те, щоб не підтримувати електронну петицію щодо стерилізаційного центру для тварин в місті Слов’янську. У відповіді до петиції пояснюється, що24 лютого департамент екології та природних ресурсів ДонОДА провів нараду з представниками міст, районів і ОТГ щодо неможливості реалізації проєкту будівництва стерилізаційного пункту для собак за рахунок коштів обласного екологічного фонду, оскільки даний захід не відповідає вимогам постанови КМУ.

Слов’янській міськраді запропонували розглянути Дорожню карту дій з будівництва притулку для безпритульних тварин за рахунок коштів міського бюджету.

Тоді міський голова Вадим Лях озвучив, що міськрада із зоозахисниками досі не знайшла компроміс щодо того, де центр має знаходитись. За його словами, спільнота вважає, що центр стерилізації має знаходитись десь у центрі. Влада ж дотримується думки, що він має бути десь на околиці. Голова запевняв, що процес створення центру буде запущений, як тільки визначаться із його розташуванням.

Читайте: Центр стерилізації собак у Слов'янську: чекати чи не чекати

Що кажуть зоозахисники

У серпні ми звернулися до міської ГО "Дай шанс", яка опікується безпритульними собаками. Голова громадської організації Ірина Орловська пояснила, чому реалізація проєкту з будівництва притулку досі не почалася, та у чому криється проблема.

Вона пояснила, що проєкт повністю заморозився, оскільки фінансування виходить дуже недешеве. По-перше, повинні буди постійні робочі місця та зарплати, бо після відкриття притулку собак туди будуть привозити вдвічі більше, ніж їх знаходиться зараз на КАТП.

Ірина Орловська каже, що у кожного зоозахисника-волонтера є своя основна робота, і вони не можуть присвятити увесь свій час собакам.

По-друге, постійно повинні виділятися кошти на стерилізацію, бо сенс притулку в тому, щоб скоротити чисельність безпритульних тварин. Необхідно забезпечити постійний транспорт.

"Питання не в тому, щоб поставити декілька вольєрів та відгородитися. Питання в тому, що необхідні постійні робочі руки. Це все дуже недешеве задоволення. І без підтримки іноземних грантодавців усе не зробиш", - каже голова ГО "Дай шанс".

По-третє, місце розташування притулку все ще не визначено. Яке місце б не визначили - люди кричать, що собаки їм поруч не потрібні, бо будуть лаяти - каже зоозахисниця. Тому найбільш оптимальний варіант - залишитись на КАТП, відгородити територію, облагородити її та розширити.

Поки немає можливості відкрити такий притулок, оскільки грошей на нього немає. Але зоозахисники не ставлять на цьому хрест, бо сподіваються, що все ще може змінитись. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов'янськ #новини #собаки #тварини #стерилізація #центр стерилізації #сесія #міськрада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...