11:21, 23 серпня 2020 р.
Жінки, перемоги та гриф "Секретно" - підбірка книг про шлях України до незалежності
Напередодні Дня Незалежності України, який буде вже завтра, пропонуємо підбірку найцікавіших книг, присвячених історії України в різні періоди та на різних етапах її шляху до незалежності.
Тож, не будемо гаяти час із довгими вступами, а одразу перейдемо до книжок.
«25 перемог України», Олександр Палій
Логічно починати з найважливіших та ключових подій в історії України, які вплинули не тільки на нашу країну, а й світову та європейську історію. У книзі перелічені факти визнані й підтверджені академічною наукою. Книга стане в пригоді військовослужбовцям, усім захисникам Батьківщини, студентам, викладачам, учням, та всім, хто цікавиться вітчизняною історією.
«Україна. Історія з грифом «Секретно», Володимир В’ятрович
Це зустріч із минулими 74 роками через 61 історію, світлини та архівні документи. Усе це складає образ українського 20 століття, коли творилося обличчя України. Свого часу життя кожного з героїв опинилося під грифом «Секретно» стараннями радянської спецслужби. Описані в сухих звітах і відтворені істориком хитрі спецоперації, смертоносні ходи, інформаційні війни та складні партії на кількох гравців – спроба знайти відповідь на питання: що творить нашу долю – воля людини чи обставини?
«Справа отамана Зеленого. Українські хроніки 1919 року», Андрій Кокотюха
У 1919 році земля України стала полем битви між різними сторонами – «червоними», «білими». Артем Шеремет – звичайний київський лікар, людина ніяк не войовнича. Але буремні події божевільного часу змушують його взяти в них участь. Трагічні обставини приводять його до армії отамана Зеленого. Запекла боротьба, смертельна небезпека, зрада та надія, кохання і втрата – там було все.
«Війна двох правд. Поляки та українці у кривавому ХХ столітті», Вахтанг Кіпіані
Під обкладинкою цієї книжки − результати досліджень та міркувань провідних спеціалістів із проблем українсько-польських відносин, адже гострі питання спільного минулого України та Польщі час від часу заважають обом країнам.
Автори статей, зібраних завдяки науково-популярному виданню «Історична правда», спробували висвітлити правду про суперечливі події XX століття в історії двох народів.
Зокрема, йдеться про: діяльність ОУН та УПА, а також Армії Крайової; трагедію Волині 1943 року; акцію «Вісла» 1947 року; те, чому Василь Стус писав, що хотів би бути поляком; зусилля Єжи Ґедройця та інших інтелектуалів у пошуках правди через слово.
«Українські жінки у горнилі модернізації», Оксана Кісь
Радикальні зміни та процеси модернізації стрімко увірвалися у розмірене життя українських жінок кінця ХІХ століття, не оминувши соціальні ролі, повсякденне буття, систему цінностей, світогляд, сфери діяльності.
Це історично розвідка про соціальне становище українського жіноцтва від дев’яти дослідниць.
Де були і що робили жінки у вирішальні моменти історії України? Як вели себе під час примусової колективізації? Як переживали нацистських окупантів? Чи боролися з радянською владою у національному підпіллі? Як здолали Голодомор? Що для них означало «бути жінкою» у ті часи? Війна спонукала українок відчути себе громадянками, взявши до рук зброю, стати пліч-о-пліч з чоловіками у боротьбі за нове життя. Але ролі жінок того часу виходили далеко за рамки шаблонного набору «жертва, героїня або зрадниця».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:03
Вчора
11:50
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
14:23, 8 вересня
91
11:36, 11 вересня
12:36, 6 вересня
18:10, Вчора
8
14:31, 11 вересня
live comments feed...
Коментарі