15:45, 26 серпня 2020 р.
3Нічний шум під вікнами слов’янців. Що каже патрульна поліція
Не так давно в одному з блогів ми підняли тему галасу та гучних розваг вночі під вікнами у спальних районах. Проблема ця для містян залишається актуальною завжди, а влітку – особливо.
У блозі ми спробували описати проблему гучних розваг та прогулянок на прикладі будинків навколо школи №17 (мікрорайон Лісний).
Читайте: Любиш спати з відкритими вікнами – люби і «нічне радіо» під вікнами слухати
Ми вирішили дізнатися, чи можна так робити, і чи вважається така поведінка порушенням з точки зору закону. По відповіді ми звернулися до патрульної поліції у Краматорську та Слов’янську з інформаційним запитом. Далі публікуємо інформацію, яку нам надала у відповіді патрульна поліція.
Що відноситься до порушень громадського порядку
За порушення громадського порядку та громадської безпеки встановлюється відповідальність згідно глави 14 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Ось що сюди входить:
- Дрібне хуліганство,
- Поширення неправдивих чуток,
- Насильство в сім’ї,
- Невиконання захисного припису або не проходження виправної програми,
- Розпивання алкоголю на виробництві,
- Доведення неповнолітнього до стану сп’яніння,
- Азартні ігри та ворожіння в громадських місцях,
- Проституція,
- Порушення вимог щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях,
- Завідомо неправдивий виклик спецслужб,
- Невиконання обов’язків з виховання дітей.
Порушенням громадського порядку та громадської безпеки також вважається:
- Виготовлення, та реалізація самогону, іншого фальсифікованого алкоголю, тютюнових виробів, зберігання самогонних апаратів,
- Придбання алкоголю домашнього виробництва,
- Розпивання алкоголю в громадських місцях та поява у нетверезому вигляді.
За всі ці порушення передбачені попередження, штрафи від трьох до 30 мінімумів доходів, громадські роботи від 20 до 60 годин, виправні роботи від одного до двох місяців, адміністративний арешт до 5 діб. Також конфіскують фальсифікований алкоголь, тютюнові вироби та обладнання я їх виготовлення.
Щодо шуму та тиші вночі
Основні документи, які регулюють рівень шуму та дотримання тиші в населених пунктах – Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» та Державні санітарні норми допустимих рівнів шуму в приміщеннях будинків і на території житлової забудови. Також ці питання регулююся місцевими правилами дотримання тиші.
Які об’єкти мають бути захищеними від шуму:
- Житлові будинки та прибудинкові території,
- Лікувальні та санітарно-курортні заклади, будинки-інтернати, заклади освіти та культури,
- Готелі та гуртожитки,
- Заклади громадського харчування, торгівлі, обслуговування розваг, які розташовані у межах населених пунктів,
- Парки, сквери та зони відпочинку на територіях мікрорайонів і груп житлових будинків.
Вночі, з 22.00 до 8.00, на захищених об’єктах забороняються гучні співи, викрики, користування звуковою апаратурою та іншими джерелами шуму, салюти та феєрверки. Ремонтні роботи на захищених об’єктах у будні дні заборонені з 21.00 до 8.00, у вихідні та свята – цілодобово, але щодо останнього можна домовитись із сусідами чи мешканцями будинків.
Отже, яка чекає відповідальність за шум вночі?
Це штрафи або попередження. Розміри штрафів залежать від того, хто порушує тишу (фізичні особи чи суб’єкти господарської діяльності), та від важкості порушення.
Ще ми питали патрульну поліцію, скільки надходило повідомлень про порушення тиші вночі, і з яких мікрорайонів люди зверталися із скаргами найчастіше. Але у відповіді на запит нам повідомили, що надати таку інформацію неможливо, оскільки в Інформаційному порталі Нацполіції такий облік не ведеться.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:26
Вчора
Спецтема
Оголошення
12:27, 6 вересня
15
09:50, 12 вересня
20
08:06, 2 вересня
live comments feed...
Коментарі