• Головна
  • Пляж і мохіто чи жорсткі дедлайни і нерви. Сім’я зі Слов’янська розповіла про свій досвід роботи з дому
Стаття
16:05, 30 жовтня 2020 р.

Пляж і мохіто чи жорсткі дедлайни і нерви. Сім’я зі Слов’янська розповіла про свій досвід роботи з дому

Стаття
Пляж і мохіто чи жорсткі дедлайни і нерви. Сім’я зі Слов’янська розповіла про свій досвід роботи з дому

"У всіх робочий день, а у мене була робоча ніч", - сім’я зі Слов’янська розповідає про свій досвід роботи з дому.

Хто з нас, сидячи в офісі, не заздрив інстаграмним сім’ям, які подорожують по світу, не відриваючись від роботи. Океан, ноги на лежаку, коктейль з фруктами і ноутбук - зазвичай така картинка вимальовується в уяві, коли йде мова про віддалену роботу онлайн. Наскільки реально повноцінно насолоджуватися життям, працюючи з дому, - дізнавалися наші журналісти.

Катя і Діма живуть разом, виховують двох котів і обидва спробували себе у дистанційній роботі.

Вона

Катя вдома за роботою

Перший фрилансерський досвід для дівчини був геть невдалим. Всі справи вона робила в останній день, бо не могла адекватно розподілити свій робочий графік, хоч і працювати могла з будь-якого місця, головне, щоб був у доступі інтернет.

“У 21 сторіччі, якщо у тебе немає інтернету, то ти в дупі”, - каже Катя.

Про свою історію онлайн роботи Катя розповідає з посмішкою. Дівчину звільнили з попередньої роботи, а шукати іншу вона не хотіла. Їй не хотілося бачити людей, тому вона вирішила працювати на фрилансі. Це виявилося не так легко, як здається зі сторони. 

Працювати дистанційно точно зможуть люди, які мають високу самодисципліну, які можуть прокинутися зранку “не прокрастинувати, не відволікатися на дрібниці, відюшки, не заліпати, а сісти і працювати”. Хоч людина на дистанційці і працює з дому, але має робочий день. Хай людина сама собі його встановлює, але він є. 

“У всіх робочий день, а у мене була робоча ніч”, - зізнається Катя про свою дистанційну роботу.

Працювати фрілансером онлайн, при цьому подорожувати і насолоджуватися вільним життям можна, каже дівчина, але ти маєш бути дуже талановитим, або особливим, екстраординарним, бо на цьому ринку професій дуже багато охочих.

Більшість колишніх Катіних одногрупників працює онлайн. Всі вони вчилися у Горлівському інституті іноземних мов. Деякі починали працювати на фрилансі ще під час навчання.

“Це так здається, що ти такий собі випав на шизлонгу з мохіто. Насправді ти витрачаєш час, щоб знайти клієнтів, маєш купу коректорів, начальників, які можуть знімати гроші за порушення дедлайнів, якісь помилки. Ти не витрачаєш час на пошук клієнтів тільки у тому випадку, якщо ти вже маєш клієнтську базу, якщо про тебе вже знають, як про класного спеціаліста”, - розповідає Катерина.

Починаючим фрилансерам, які виконують роботу дистанційно, треба працювати дуже багато. Окрім того, якщо працюєш онлайн, то є питання непостійного заробітку. Людина може працювати два місяці над проєктом і отримувати хорошу зарплату, а потім не працювати чотири місяці і не мати грошей взагалі. Це важливе питання стабільності. 

Зараз Катя працює офіс-менеджером, і її робота поділена на тижні. Тиждень вона виконує роботу в офісі, тиждень працює з дому. Тиждень роботи дистанційно для Каті дається важче. Так, працюючи онлайн вона може взяти ноутбук, телефони та поїхати в інше місто. І хоча декілька разів сім’я подорожувала під час робочих буднів, задоволення від того не отримали. 

“Це було жахливо. Ти не помічаєш навколо нічого, просто тупо робиш роботу. Ти весь час продовжуєш щось робити. Я дійсно можу вийти на масаж, або в магазин, але потім я все одно відпрацюю цей час після”. 

Він

Діма - регіональний менеджер, і більшість часу він працює з дому. Час від часу трапляються необхідні відрядження. 

Дмитро розказав, як виглядає його робочий день. Він прокидається і одразу має багато телефонних дзвінків, роботу на комп’ютері. Робочий день починається о 9 ранку, Катя додає, що Діма ще жодного разу не проспав роботу, хоч і працює на місці.

Безпосередньо якогось розпорядку чи графіка дня у чоловіка немає, все відбувається за потреби. Так, можливість кудись поїхати або працювати з різних місць є, головне, щоб був інтернет, і людина була на зв’язку. Без попередньої домовленості зі своїм керівництвом поїхати кудись далеко Діма не може. А навіть якщо поїде кудись відпочивати, то від того не буде сенсу, бо все одно не буде жодної вільної хвилини.

Єдина різниця роботи дистанційно для Дмитра у тому, що він працює сам, а не з колегами. При цьому постійно з ними на зв’язку. До обіду телефон вже сідає. Раніше ніж о 6 вечора чоловік не закінчує свою роботу. 

“Яка різниця з якого ти місця сидиш працюєш, ти по факту все одно працюєш”.

Є різниця між роботою, коли ти ні до кого не прив’язаний, і просто дистанційною роботою. Адже, незважаючи на те, що ти не в офісі, все одно маєш якусь відповідальність перед людьми.

Вони

Катя з Дімою розповідають про поїздку зі Львова до Слов’янська. Це було в робочий день і під час дороги їм довелося зупинитися під Житомиром на дві години, щоб Катя могла закінчити робочий дзвінок. 

“І я на корточках, біля якоїсь заправки, біля якоїсь розетки сиджу допрацьовую, бо це було дуже важливо”.

І Катя, і Діма, працюючи вдома дистанційно, намагаються не пересікатися. Кожен з них багато говорить по телефону, і тому, частіше за все, вони сидять у різних кімнатах за зачиненими дверима.

У перервах, звичайно, вони можуть зустрітися, запитати один одного про справи. Але це все лише на перерві. Весь робочий день у них проходить окремо.

Обидва працюють з різних робочих комп’ютерів і окремо домовляються не заважати і не шуміти, якщо у когось розмова по телефону, або ZOOM конференція. Іноді, коли хтось починає голосно говорити в іншій кімнаті, вони переписуються у Viber, з проханням робити це тихіше. А ще, вони кожен раз визначаються, з ким будуть сидіти коти.

Коти Угі та Мані

Коти Угі та Мані

“Намагаємося не турбувати один одного і маємо домовленість - без стуку не заходити”

Поради тим, хто планує дистанційну роботу

Якщо говорити про поради тим, хто планує працювати вдома, то можна виділити такі основні моменти: самодисципліна, побудова графіку роботи, організація робочого простору (не мають людину відволікати відео, котики чи приготування їжі), постійний доступ до мережі інтернет, планування. Також, працюючи онлайн, важливо не змішувати роботу і вільний час, бо часто робота вдома переходить у цілодобову.

Як ми могли побачити з прикладу, дистанційна робота - це не завжди купа подорожей, незалежність від місця і свобода дій. Все дуже умовно. Але головним залишається одне - якщо ти любиш свою роботу і прагнеш бути у чомусь дійсно хорошим, то твої намагання не пройдуть даремно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #Славянск #новини #новости #дистанційна робота #робота онлайн #работа онлайн #дистанционка #фриланс
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...