• Головна
  • Дешевше за перший тур: скільки заплатила Слов’янська ТВК за виборчі бюлетені
Стаття
14:11, 26 листопада 2020 р.

Дешевше за перший тур: скільки заплатила Слов’янська ТВК за виборчі бюлетені

Стаття
Дешевше за перший тур: скільки заплатила Слов’янська ТВК за виборчі бюлетені

Слов'янська територіальна виборча комісія перед другим туром виборів знову закупила бюлетені у Краматорську, цього разу значно дешевше.

Читайте: У сусідів краще: де закупали бюлетені різні міста Донецької області

Напередодні другого туру виборів ми також вирішили дізнатись, де закупила бюлетені Слов’янська ТВК.

Директор Слов’янського Друкарського двору Віктор Бурко у телефонній розмові розповів, що перед другим туром він кілька разів ходив до Слов’янської комісії запропонувати свої послуги для друку бюлетенів. 

“Думаю, ну нащо ж кудись їздить, коли тут 300 м пішки пройтись - і ось воно. Сказали, комісія буде рєшать у п’ятницю. Ну пішов я у п’ятницю, там о п’ятій була ця комісія”

За його словами, Слов’янська ТВК була згодна друкувати бюлетені у місцевому Друкарському дворі за півтори гривні за один бюлетень. Віктор Бутко на таку умову погодився.

“Кажу, мене влаштовує, я і за такі кошти надрукую, і дешевше надрукую. Сказали, що треба друкувати одразу з номером дільниць. Їх 58, і на кожну треба друкувать. Ну я так прикинув і думаю: у мене обладнання достатньо, ми можемо одразу на трьох машинах друкувати, встигнемо”

Але, врешті-решт, слов’янська ТВК не стала замовляти у нього бюлетені. За словами Віктора Бутка, голова комісії його не попередила про те, що не збираються закупляти бюлетені, і не пояснила причину зміни свого рішення.

Далі ми зателефонували голові комісії Надії Петровій, аби запитати, чи дійсно вона змінила своє рішення друкувати бюлетені для другого туру у Слов’янському “Друкарському дворі”. Жінка відповіла, що замовили знову у Краматорську, як і перед першим туром. На питання, чи було засідання комісії щодо вибору місця друку бюлетенів жінка відповіла наступне: “Это не решается коллегиально, для этого проводится просто тендер, это все в постановах ЦВК”.

У системі Prozorro ми знайшли чотири лоти на закупівлю бюлетенів по чотирьох виборчих округах:

1 округ - 21 126 тис. шт. за 31 тис. 689 грн. 

2 округ - 22 756 тис. шт. за 34 тис. 134 грн.

3 округ - 20 258 тис. шт. за 30 тис. 387 грн. 

4 округ - 21 838 тис. шт. за 32 тис. 757 грн.

Виконавець в усіх чотирьох тендерах - “Друкарський дім” Краматорська. Вартість одного бюлетеня - 1,5 грн. Тобто бюлетені для другого туру виборів були дешевшими, ніж для першого. Для порівняння - напередодні першого туру вартість друку одного бюлетеня в краматорському “Друкарському домі” була близько 3,6 грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #вибори #вибори 2020 #місцеві вибори #ТВК #бюлетені #Prozorro
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Оголошення
live comments feed...