Принцип роботи й особливості електричного таля (тельфера)

 Таль електричний (інша назва – тельфер) – вантажопідйомний пристрій, що приводиться до дії за допомогою електричного приводу. Електроталі можуть застосовуватися як окремо, так і в якості складової частини вантажопідіймальних кранів самих різних типів і модифікацій. Основне призначення електричного таля - підйом, опускання, утримання та транспортування (залежить від моделі) всіляких важких і/чи великогабаритних вантажів, підвішених на крюкову підвіску або інше вантажозахоплююче пристосування.

Електричні талі
Електричні талі

Типи електричних талів

Залежно від особливостей конструкції, талі електричні - https://kzpto.com.ua/uk/tali-elektrichni/ прийнято розділяти на ланцюгові та канатні. Ланцюгові талі електричні являють собою блокові механізми, до складу яких входять вантажний ланцюг із вантажозахоплювальним пристосуванням, повідний (тягловий) ланцюг, електропідведення, гальмівна система, редуктор і пристрій-«зірочка». Вантажний ланцюг призначений для підвішування вантажів, а повідний – для їх транспортування у вертикальній або горизонтальній площині. Найчастіше електротельфери даного типу використовуються в якості вантажопідйомного обладнання у консольних кранах.

Конструкція канатного таля електричного також являє собою блоковий механізм із електроприводом, редуктором, гальмівною системою та вантажозахоплювальним пристроєм. Однак на відміну від ланцюгового, канатний електроталь замість пристрою-«зірочки» обладнаний барабаном, а замість вантажного ланцюга – сталевим канатом. Внаслідок більшої вантажопідйомності, тельфер даного типу може використовуватися як на консольних, так і на мостових кранах. І канатні, і ланцюгові талі монтуються на спеціальний монорельс (прямий або закруглений).

Канатний таль (тельфер)
Канатний таль (тельфер)

Стаціонарні та пересувні талі

Крім того, талі електричні діляться на стаціонарні та пересувні. У стаціонарних талів передбачена можливість виключно вертикального переміщення (підйому) вантажів. Пересувний тельфер дозволяє транспортувати вантажі також і в горизонтальній площині; якщо використовувати його у складі вантажопідйомного крана, то він здатний забезпечувати транспортування вантажу в трьох площинах.

Електроталі комплектуються трифазними двигунами. При цьому вони можуть бути одношвидкісними і двошвидкісними, доповнюватися частотним інвертором. Наявність опції другої швидкості «мікро» та частотного перетворювача, звичайно, дещо здорожує пристрій у цілому, але зате забезпечує плавність ходу та можливість більш точного позиціонування вантажів, що при деяких виробничих процесах буває вкрай важливим.

Також із метою забезпечення додаткової безпеки можлива комплектація додатковими опціями, зокрема, це обмежувач вантажопідйомності та кінцевий вимикач переміщення. Працювати електроталі можуть не тільки у закритих приміщеннях, але і на відкритих майданчиках – скрізь, де є можливість підключитися до електроживлення.

Зараз на вітчизняному будівельному ринку пропонуються сотні моделей талів електричних, але одними з кращих по праву вважаються вироби знаменитої болгарської компанії Podem, які реалізує в Україні за ціною виробника офіційний партнер даної компанії – Київський завод підіймально-транспортного обладнання. Тельфери Podem - https://kzpto.com.ua/uk/telfer-elektrichnij/ повністю відповідають усім світовим і вітчизняним стандартам в області вантажопідйомної техніки; вони відрізняються відмінною якістю, підвищеною надійністю, невибагливістю в експлуатації, безпекою виконуваних робіт.

КЗПТО офіційний представник Podem в Україні
КЗПТО офіційний представник Podem в Україні

Уточнити ціни на болгарські талі електричні «Подем» можна на сайті КЗПТО - https://kzpto.com.ua

КЗПТО в соціальних мережах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
12 дуже добре
(4 оцінки)
Високі оцінки користувачів за Повнота інформації
16 переглядів в січні
1 людина рекомендує
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі