• Головна
  • Як знову "стати на рельси" після новорічно-різдвяних свят
LifeStyle
18:17, 2 січня 2021 р.

Як знову "стати на рельси" після новорічно-різдвяних свят

LifeStyle
Як знову "стати на рельси" після новорічно-різдвяних свят

Коли усі новорічні свята залишаються позаду, постає завдання повернутися до звичного режиму життя. Іноді зробити це досить не просто. Звідки береться новорічний стрес та чому від нього не завжди легко оговтатись.

Ще приблизно за місяць до новорічних свят темп життя багатьох людей прискорюється, бо треба завершити усі справи та проєкти на роботі, здати всі заліки та екзамени у школі, закрити сесію в університеті. Паралельно з цим треба потроху готуватися до Нового року, купляти подарунки та інші святкові атрибути. А в декого все поєднується з корпоративами в колективі. Усі вищеназвані умови створюють для організму підвищене навантаження та стрес.

Далі, вже за пару днів до Нового року, у спробах все встигнути, починається біганина по крамницях та супермаркетах, за ялинкою, по салонах краси, по аптеках. При цьому кількість часу на себе, сон та відпочинок продовжує зменшуватись.

Безпосередньо 31 грудня більшість господинь проводить на кухні, а потім квапиться прибрати в хаті та привести до ладу свою зовнішність перед застіллям. І знову на відпочинок залишається обмаль часу.

Увечері 31 грудня після насичених передноворічних перегонів усі сідають за стіл та наїдаються, після цього за сценарієм йде сон чи святкування. Організм отримує ще трохи стресу від переїдання, алкоголю та нестачі сну.

З 1 січня аж до виходу на роботу чи повернення до навчання настає, так би мовити, відлига, коли не треба нікуди бігти, усі приготування завершені, ніяких особливих справ немає, а в холодильнику повно їжі. І знову організм отримує стрес від того, що велике навантаження різко зникає.

Отже, ми просто не встигаємо оговтатись, насолодитись святами та відпочинком у помірному темпі, тому повернутись до звичайного життя після зимових свят буває важко. Що ж робити у такому випадку?

1. Нормалізувати режим сну

Спочатку треба дати собі виспатись у перші дні січня, тобто стільки, скільки хочеться. Бо під час сну організм відовлює свої сили та здібність засвоїти кількість вживаних калорій. А далі можна поступово кожного дня лягати спати трохи раніше, щоб перед першим робочим днем бути у формі.

2. Прокидатися після першого будильника

Багато в кого є така звичка – переводити будильник на п’ять хвилин пізніше після першого сигналу. Але для бадьорості краще змушувати себе прокидатись одразу ж після першого сигналу. До того ж, так залишиться більше часу на збори та менша вірогідність запізнитися.

3. Налагодити режим харчування

Не слід сідати на жорстку дієту, щоб скинути зайві кілограми. Тут рекомендації стандартні – менше жирного, смаженого, та гострого, менше солодощів з кремом та вершками. Більше води, овочів, різноманітних перших та других страв. Намагатися харчуватися як мінімум тричі на день домашніми стравами замість фастфудів.

4. Повернутися до тренувань

А якщо не тренувалися раніше – гарний привід запровадити щось нове у своєму житті в новому році. Кожного дня потроху збільшуйте інтенсивність тренувань та навантаження, не треба виснажувати себе до втрати свідомості.

5. Скласти графік справ

З вечора останнього вихідного дня сформуйте у голові чи на папері список того, що треба зробити у перший робочий день. Можна не розписувати усе по хвилинах, але зробити орієнтовний план того, як почати трудовий тиждень.

6. Не хапатися за усі справи одночасно

«От завтра як прийду на роботу, як зроблю і те, і те, і ще ось те треба почати». А вже у середині тижні складається відчуття, що минуло 10 робочих днів. Тож, тут також треба мати відчуття міри, аби не отримати перевтому.

7. Додати в життя рутину

Іноді корисно робити кожного дня одні й ті самі речі – готувати сніданок, обирати одяг на завтра, перед сном почитати пару сторінок книги.

8. Створити для себе мотиваційний «якір»

Почати повернення до нормального режиму та планувати його – різні речі. Іноді не вистачає мотивації, щоб себе змусити складати списки справ чи робити фізичні вправи. Але можна спробувати створити собі «мотиваційні якорі» - наприклад, пообіцяти собі приготувати смачний коктейль, купити якусь дрібничку або ще якусь приємність.

9. Не критикувати себе

Не слід аналізувати кожну калорію, кожну не завершену у 2020 році справу, казати собі: «я ледачий, товстий, невдаха, нічого не встиг» та інші руйнівні фрази. Так, просто радіти сонцю й кожному дню теж не всім вдається, але метод «їсти себе зсередини» теж не несе користі.

10. Не відкладайте обіцянки та плани «на потім»

Якщо є можливість, краще почати реалізацію обіцянок та планів з першого ж дня 2021 року. Або розбити велику мету на маленькі пункти і почати з одного з них.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Славянск #новости #Донецкая область #стрес #робота #режим #свята #Новий рік
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...