Довіра до влади та радянська ностальгія - Слов'янськ став об'єктом дослідження SCORE

Довіра до влади та радянська ностальгія - Слов'янськ став об'єктом дослідження SCORE, Вікторія Повержук

Індекс соціальної згуртованості та примирення SCORE опублікував профілі 10 міст Донецької області за 2019 рік. Серед опрацьованої десятки - Костянтинівка, Бахмут, Покровськ, Слов’янськ, Лисичанськ, Старобільськ, Станиця Луганська, Дружківка, Мар’їнка, Попасна.

Для десяти міст Донецької області зробили профілі індексу соціальної згуртованості та примирення SCORE. Соціологічні знахідки демонструють ситуацію за 2019 рік. Містом, яке потрапило під дослідження, став і Слов'янськ.

Профілі міст є частиною проєкту SCORE для Східної України 2019, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується Центром сталого миру та демократичного розвитку (SeeD) у партнерстві з Програмою ООН із відновлення та розбудови миру. 

Усього для дослідження відібрали 15 міст Донецької області: Маріуполь, Краматорськ, Лисичанськ, Слов’янськ, Бахмут, Костянтинівка, Покровськ, Дружківка, Старобільск, Попасна, Станиця Луганська, Мар’їнка, Сєвєродонецьк, Мелітополь, Бердянськ. Загалом опитали 3 тисячі респондентів (200 в кожному місті). 

Отже, що каже про Слов'янськ профіль індексу SCORE

У слов'янців за рівнем довіри на першому місці стоїть Верховна Рада - індекс 4,9. Потім йде міський голова - 4,5, далі - міська адміністрація - 4,4. На останньому місці - поліція (4,3). Цікаво, що індекс довіри до поліції - найвищий серед 15 міст.

Довіра до влади та радянська ностальгія - Слов'янськ став об'єктом дослідження SCORE, фото-1

Серед настроїв у місті превалюють впевненість, що люди з різних груп готові слухати (7,3) та радянська ностальгія (6,2). Останній індекс найнижчий серед досліджених міст. Найвищим серед досліджених міст виявився громадянський оптимізм - 5,5.

Довіра до влади та радянська ностальгія - Слов'янськ став об'єктом дослідження SCORE, фото-2

Незважаючи на те, що можливості працевлаштування у Слов’янську дещо вищі порівняно з іншими містами, економічне середовище не є позитивним. 68 % жителів Слов’янська вважають, що економіка міста та інвестиції у бізнес не зростають.

Довіра до влади та радянська ностальгія - Слов'янськ став об'єктом дослідження SCORE, фото-3

Хоча громадяни Слов’янська вважають, що система правосуддя менш корумпована, цей показник все ще високий. Насправді 46 % думають, що служби забезпечення правосуддя неефективні.

Громадяни Слов’янська відчувають меншу прив’язаність до свого населеного пункту, регіону та країни.

Довіра до влади та радянська ностальгія - Слов'янськ став об'єктом дослідження SCORE, фото-4

Підписуйтесь на наш Instagram та Telegram канал

Славянск новости Донецкая область соціологія індекс влада дослідження довіра
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
132 перегляди в березні
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі