• Головна
  • Онкологія не відступає. Рак молочної залози у Слов’янську на першому місці
17:11, 9 лютого 2021 р.

Онкологія не відступає. Рак молочної залози у Слов’янську на першому місці

Онкологія не відступає. Рак молочної залози у Слов’янську на першому місці

Традиційно онкопатологія стоїть на другому місці серед причин смерті населення. Ця тенденція зберігається вже протягом кількох десятків років - розповіла журналістам 6262.com.ua голова відділу охорони здоров’я Олена Джим. 

У Слов’янську на початок 2020 року на диспансерному обліку у окнологів міста перебувало 1918 хворих. Із вперше встановленим діагнозом за цей період на облік взяли 214 хворих, серед яких 94 - чоловіки, 122 - жінки. 

Як відзначають у аналізі роботи онкослужби міста Слов’янська, захворюваність на рак по місту у 2020 році у порівнянні з 2019 знизилась з 231,12 на 100 тисяч населення до 195,8 на 100 тисяч населення.

На першому місці з виявлення у 2020 році стоїть рак молочної залози - 33 хворих у Слов’янську, у 2019 році було виявлено 29 випадків. На другому - рак ободової кишки (22 людини), на третьому - рак легенів (16 людей).

Як зазначають, невтішною є ситуація з виявленням рака жіночої статевої сфери. Рак шийки матки виявили у 9 жінок. Рак тіла матки у 2020 році виявили у 12 жінок. Рак яєчника виявили у 7 жінок. 

Від онкопатології у 2020 році у Слов’янську померли 252 людини, це менше, ніж за 2019 рік (308 людей). 

Рак з часом молодшає. Як розповіла Олена Джим, якщо 30 років тому онкопатологія у 30-річному віці була казуїстикою, то зараз все більше і частіше доводиться констатувати такі випадки. Це можна пов’язати з неблагополучною екологією, образом життя і харчування. 

Проте, сьогодні ми маємо більше можливостей ранньої діагностики захворювання, зокрема у Слов’янську. У нашому місті є гідне рентген обладнання, комп’ютерний томограф, лабораторії, які виконують специфічні аналізи, які допомагають у діагностиці раку, ендоскопічні методи дослідження. 

Лікування онкопатології - це доволі дороге “задоволення”, тому існують програми на пільгове медикаментозне забезпечення. Окрім того, що пацієнтів, які потребують знеболення, безкоштовно забезпечують наркотичними засобами, почали виписувати хіміо-препарати, які можна видавати, згідно переліку, затвердженого Кабміном, наказом Міністерства охорони здоров’я. У цьому році кошти на пільгові рецепти закладені у проект бюджета і програму соціально-економічного розвитку. 

Найголовніше - уважно ставитись до свого здоров’я - каже Олена Джим. При зміні стану здоров’я необхідно терміново звернутися до лікаря, адже сьогодні вже є необхідний арсенал препаратів, які ефективно впливають на пухлину і продовжують життя хворому. 

Слідкуйте за своїм здоров’ям, намагайтесь правильно харчуватись, більше рухайтесь і ведіть здоровий спосіб життя! Регулярно відвідуйте лікаря і перевіряйте стан свого здоров’я! 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Слов’янськ #новини #рак #окнологія #рак молочной железы #медик #хіміотерапія
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...