LifeStyle
15:14, 20 березня 2021 р.
Їсти чи не їсти. П’ять страв для "розвантаження"
LifeStyle
Навесні багато хто замислюється над тим, щоб привести себе у форму. Але ж це не означає, що треба перейти на голодування.
Для тих, хто не дотримується Великого посту, пропонуємо декілька легких та корисних, але ситних страв без м'яса.
Гарбузовий суп по азіатськи
Інгредієнти:1 кг гарбуза,200 мл кокосового молока, 2 цибулини, 3 см свіжого кореня імбиру, 3 зубчики часнику, оливкова олія, соєвий соус, тертий мускатний горіх, сіль, чорний перець, свіжа петрушка і гарбузове насіння (для прикраси).
Гарбуз почистити, видалити насіння, по можливості залишити волокна серцевини. Нарізати гарбуз брусками, залити водою і варити близько 10 хвилин.
Подрібнити цибулю, часник та імбир. Підсмажити їх на оливковій олії до прозорості цибулі й додайте в суп. Коли гарбуз стане м’яким, збити суп прямо у каструлі, використовуючи погружний блендер чи міксер.
Після збивання додати кокосове молоко, соєвий соус, мускатний горіх, чорний перець, сіль. Знову збити.
Солодка каша з фруктами, сухофруктами та ягодами
Для цього можна використовувати будь-яку купу, але ми візьмемо булгур.
Інгредієнти:400 г булгуру, 200 г кураги, 50 г сушеної вишні, 100 г родзинок, 1 лимон, 50 г фісташок, 100 г вершкового масла, 2 столових ложки меду, сіль за смаком.
50 г вершкового масла розтопити в глибокому сотейнику і на повільному вогні протягом двох хвилин протушкувати в ньому булгур, постійно помішуючи. Залити булгур водою на один-два пальця, додати солі і варити 10-15 хвилин.
На сковорідці розтопити вершкове масло і обсмажити на ньому попередньо замочені на кілька годин і нарізані дрібними шматочками сухофрукти. Обсмажувати три хвилини, після чого додати сік лимона, фісташки, мед і тушкувати, помішуючи, дві хвилини.
Змішати булгур з сухофруктами та фісташками і варити ще пару хвилин.
Капустяні котлети з манкою
Інгредієнти:1 качан капусти, 2 столових ложки манної крупи, 1 яйце, 50 мл молока, 1 столова ложка молока пряженого, 1 столова ложка борошна, 1 столова ложка рослинної олії, сіль, перець, кріп, спеції.
Молоко нагріти о гарячого стану і залити ним манну крупу, залишити на 15 хвилин.
Капусту дрібно пошинкувати та залити солоним кип’ятком на 1 хвилину. Злити воду і віджати капусту.
З’єднати манну крупу і капусту, вбити яйце, додати спецій, перемішати і залишити на 5 хвилин. Якщо маса за цей час стала рідкуватою, додайте пару ложок манки чи борошна. Також додайте подрібнений кріп.
Обсмажувати котлети з двох боків до рум’яності.
Квасоля тушкована з помідорами
Інгредієнти:2 склянки квасолі, 2 цибулини, 2 зубчики часнику, 3 помідора, сіль і перець, петрушка, кріп, базилік, кінза за смаком.
Квасолю залити гарячою водою на ніч або на 2-3 години, потім воду злити, промити знову, залити холодною водою на 3 пальці. Ставимо варитися на повільний вогонь під закритою кришкою до готовності.
В окремій сковороді підсмажити подрібнену цибулю і часник. Додати дрібно нарізані помідори, тушкувати все близько 10 хвилин, періодично помішуючи. Додати спеції. Перекласти овочі до квасолі приблизно через півгодини після початку варіння, все разом тушкувати до готовності. Посолити за 5 хвилин до готовності.
Баники
Цю закарпатську страву готувати доведеться, мабуть, найдовше.
Інгредієнти:7 склянок борошна (десь 1 кг), 2 склянки молока (або 0,5 л), 6 столових ложок цукру, сіль, 2 яйця, 50 г розтопленого маргарину, пів малого пакунка живих дріжджів, 2-3 столові ложки сухого червоного вина.
Підготувати опару. У мисці змішати разом дріжджі, половину кількості теплого молока, 1 столову ложку цукру і 2 столові ложки борошна. Поставити миску в тепле місце на 20 хвилин
Просіяти борошно. Збити яйця із залишками теплого, цукром, сіллю і розтопленим маргарином.
Коли опара забродила і на ній з'явилися бульбашки, вилити її з яєчною сумішшю у велику миску з половиною борошна. Сюди ж додати вино, і потроху додаючи залишки борошна, замісити м’яке тісто. Воно має бути липким, але при цьому однорідним і пружним.
Місити тісто хвилин 30, доки не почне відлипати від рук. Провірити його на готовність можна чистим сухим ножем: якщо шмат тіста розрізається і не залишає на ножі слідів - значить воно готове.
Присипатитісто борошном, акуртно відділяючи від стінок миски, сформувати кулю. Накрити чистим рушником і помістити в тепле місце сходити на 1-2 години. Тісто має збільшитися вдвічі.
Тим часом підготувати макову начинку. Залити мак окропом, проварити хвилин 5 і залишити під кришкою на 30 хвилин.
Потім розтерти його з цукром чи медом або пропускаємо через макомолку. Залити молоком так, щоб воно покрило мак на палець, і варити начинку до загустіння. Дати їй охолонути.
Коли тісто зійшло, вивернути його на дошку присипану борошном і сформувати з нього продовгуватий валик, котрий треба поділити на 4-5 однакових частин.
Кожну частину розкатати на прямокутник товщиною в палець і шириною, як деко для запікання. Змастити лист начинкою, закрутити рулет, защіпити боки і викласти в змащене олією деко. Коли всі баники готові, змастити їх зверху жовтком. Залишити на 20 хвилин.
Пекти при температурі 180 градусів 1 годину. Готовність перевіряти зубочисткою. Якщо на ній нема слідів тіста а зверху баники вже коричневі - можна вибирати. Нарізати - коли вистигнуть.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
15:15
Вчора
11:56
Вчора
11:16
Вчора
Спецтема
Оголошення
12:15, 5 жовтня
9
12:15, 5 жовтня
12:10, 5 жовтня
9
live comments feed...
Коментарі